Skocz do zawartości

Auto dla baby? Które?


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, jacob24 napisał:

hmm nie chciałbym się w sąd bawić ale mechanikiem być nie trzeba żeby coś tam wiedzieć.

Nie do końca. Są ludzie którzy zawożą, płacą i chcą mieć zrobione. A jak mechanik mówi że jest OK to ma być OK. Wiem jak kupowałem Subaru. Serwisowane podobno w najlepszym, niezależnym serwisie. Nie chcę wiedzieć jakie są te gorsze. Tyle że gość przed zakupem dał mi auto na 3 dni do sprawdzenia. Więc jedyne czego nie zauważyłem to pękniętej szyby pod wycieraczką. Ale to trudno gościa winić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:26, Lysy1980 napisał:

Z inwestycji zakupiłem nowe opony gdyż dostałem go na zimowych...i teraz jest tak że więcej jeździmy małym niż dużym bo wygodniej w miasto.

jak tym się jeździ? chyba rwd?;]:jem: pewnie systemy czuwają ale tak z ciekawości jak będziesz miał chwilę wrzuć więcej info nt tego auta. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tym się jeździ? chyba rwd?;]:jem: pewnie systemy czuwają ale tak z ciekawości jak będziesz miał chwilę wrzuć więcej info nt tego auta. Pozdr
Jest nie wyłączanie esp jako standard.
Czuć trochę że lekki przód Ale tylko podczas bocznego mocnego wiatru.
Mega żywotność-koła skracają się jak w starym mercedesie :)
Szukam takiego jako następcy cuore dla mojej pani. Ale interesuje mnie tylko wersja turbo.

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się tym super, skręca normalnie w miejscu jak wózek sklepowy. Napęd na tył ale nie można go wyłączyć w żaden sposób. Gdybym nie musiał mieć auta na trasę to by starczyło. Mam silnik 1.0 wolnossący zaletą jest niższe spalanie od wersji Tce które lubią zlopac paliwo. Egzemplarz trafił się na full wypasie grzane fotele, asystent pasa ruchu, tempomat, klimatronic , dach otwierany itd. Fotele wygodne jestem bardzo miło zaskoczony. Trzyma drogi się spoko , silnik na zewnątrz brzmi słabo ale w środku jak Porsche :)

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ się tym super, skręca normalnie w miejscu jak wózek sklepowy. Napęd na tył ale nie można go wyłączyć w żaden sposób. Gdybym nie musiał mieć auta na trasę to by starczyło. Mam silnik 1.0 wolnossący zaletą jest niższe spalanie od wersji Tce które lubią zlopac paliwo. Egzemplarz trafił się na full wypasie grzane fotele, asystent pasa ruchu, tempomat, klimatronic , dach otwierany itd. Fotele wygodne jestem bardzo miło zaskoczony. Trzyma drogi się spoko , silnik na zewnątrz brzmi słabo ale w środku jak Porsche default_smile.gif

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk


Ile Ci pali wolnyssak? I w jakich warunkach?

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lysy1980 napisał:

Mam silnik 1.0 wolnossący zaletą jest niższe spalanie od wersji Tce które lubią zlopac paliwo.

1.0 sce to chyba ten sam, który jest w Sandero. Z ciekawości - daje się tym utrzymać 130-140 km/h w Twingo? Jeżeli tak to w PL nic lepszego w teorii nie potrzeba:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Gdzie na częściach jest wybity rok montażu? 

Też miałem o tym wspomnieć po tym jak w ub. tygodniu zamontowałem do Speedy-ego kompletny rozrząd kupiony 10 lat temu.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mike_wwl napisał:

Gdzie na częściach jest wybity rok montażu? 

Nie montażu a produkcji... Z resztą gościu się przyznał, bo znajomy rabanu narobił... 3 miesiące temu wymieniony i części z 2014 roku? No nie przesadzajmy. Gość zielonego pojęcia nie miał nawet o zaslepkach do blokady rozrządu że są jednorazowe. Razem ze swoim mechanikiem tych rozrzadow zrobiliśmy naprawdę dużo i części były max rok do tyłu bo to bardzo popularne silniki więc nikt nie składuje ich na magazynie. 

Ogólnie auto zostało ogarnięte, w końcu bo wyszły klasycznie jakieś nie dociągnięcia po poprzednim właścicielu. Brak dwóch zagłówków z tyłu (klasyka dla aut które przyjeżdżały około 2010 roku do Polski) lampy były zmatowiałe, ale po demontażu okazało się że jedna była pęknięta poszły nowe, licznik się rozwarstwil i mało co na nim było widać, klakson nie działał, czujniki parkowania doszły, no i eksploatacja czyli, rozrząd, oleje filtry, klocki. Luźna ręką poszło 2500zl... Niektórzy pewnie by tych pieniędzy nie włożyli, ja jestem pierdzielonym idealistą i ma być wszystko na tipes topes. Nawet wziąłem fakturę bo coś czuję że małżonka będzie jeździła tak jak do tej pory czyli wcale xD ma ostatnią szansę jeżeli w ciągu pół roku nie zacznie jeździć to Modus na sell a ja kupuję takie auto jakie ja będę chciał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2018 o 09:53, Joki napisał:

Znam warsztat w BI, który bez upominania się daje paragon lub fakturę i pisemną gwarancję. Zawsze.

A takie ASO zawsze daje fakturę i jak nawet dasz swoje części to przynajmniej wyszczególnią co zrobili i nie będą mogli wmawiać, że oryginał to np. Valeo, które przywiozłeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Luke16 napisał:

Nie montażu a produkcji... 

Czekaj,  z tego co pamiętam,  to na łożyskach nie ma wprost daty produkcji,  tylko jest zakodowana w sposób, co najmniej nie oczywisty. W jaki sposób doszliście do roku produkcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mike_wwl napisał:

W jaki sposób doszliście do roku produkcji? 

Na pompie wody, na napinaczu i na rolce był tzw zegarek w środku rok, na zewnątrz miesiąc ;) na pasku też była data... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze za 100 punktów, żonka dopisana jest do Dustera, chce się odpisać żebym ewentualnie wszystkich zniżek nie stracił. Jak to teraz prawnie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Luke16 napisał:

Pytanie jeszcze za 100 punktów, żonka dopisana jest do Dustera, chce się odpisać żebym ewentualnie wszystkich zniżek nie stracił. Jak to teraz prawnie zrobić?

Szukaj wątku kolegi @MARS, całkiem niedawno ćwiczył i opisywał temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kartonik napisał:

A nie lepiej wykupić polisę z ochroną zniżek?

Za dużo mam pojazdów xD taniej przerejestrowanie auta mnie kosztuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, noras napisał:

Sprzedaż/darowizna, jak chcecie

To dzisiaj potwierdziłem sobie w WK bo czytałem:

 

Dnia 2.10.2018 o 21:06, ZUBERTO napisał:

Szukaj wątku kolegi @MARS, całkiem niedawno ćwiczył i opisywał temat.

Gdzie musiał akt ślubu wyciągać itd... tutaj tylko zmiana w dowodzie, nawet oświadczenie by wystarczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.