Skocz do zawartości

usunięcie resztek naklejki z szyby przedniej


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, wawo napisał:

tej z numerem, nie "dzielny pacjent".

 

Mnie troszeczkę pomogła benzyna ekstrakcyjna, innych rozpuszczalników nie stosowałem w obawie przed uszkodzeniem el. z tworzyw sztucznych.

 

koniec końców ogrzewałem resztki kleju suszarką i ściągałem delikatnie, mechanicznie odłamanym jednym segmentem nożyka do tapet.

 

Nalepka rejestracyjna to pryszcz - ta zielona "Umweltzone" dopiero jest upierdliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wawo napisał:

tej z numerem, nie "dzielny pacjent".

 

tak, dzisiaj też mnie to czeka. Zrywanie tej naklejki to jest jeden z powodów dla których nie lubię często zmieniać samochodów. Ja to robię tak: rozkładam jakąś szmatę na deskę, a na klej psikam np. środkiem do usuwania smoły z lakieru, zdrapuję, psikam, zdrapuję, psikam i tak do skutku. Zależy czym się zdrapuje, czasem można trochę porysować szybę, ale w sumie zaraz na to miejsce przyklejam następną naklejkę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba żadnych rozpuszczalników i innych cudów.

Wystarczy ostrze nożyka tapicerskiego (ten wyłamywany) i powoli po krótszej krawędzi naklejki i wszystko elegancko schodzi. Ta wiedza kosztowała mnie kiedyś 0,5l pewnego płynu.

Powodzenia

Oczywiście sprawdzałem u siebie. Działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wawo napisał:

tej z numerem, nie "dzielny pacjent".

Środek do usuwania uszczelek, rozpuszczalnik do chlorokauczuku i benzyna ekstrakcyjna, uważaj na deskę rozdzielczą.

Pozdrawiam serdecznie , 

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkiej maści pozostałości po naklejkach wszelakich zazwyczaj doskonale zmywa WD40.

Zrywasz normalnie, potem WD40 na ręcznik papierowy i przykładasz do resztek kleju, potem ścierasz zwyczajnie i śladu nie ma.

Czyściki do gaźników/EGRów powinny zrobić tą samą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.