Skocz do zawartości

zamienniki lubryfikatorów


bez

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja:

Mam instalację lubryfikacji zaworów firmy JLM i dotychczas używałem ichniego lubrykantu :phi: 

ale widzę, że są inne wyraźnie tańsze. 

Pytanie brzmi: czy można kupić inny lubryfikator? ma ktoś jakieś doświadczenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogólnych informacji i z lektury różnych forów internetowych o LPG (opinie monterów) stwierdzić można, że pomaga jak umarłemu kadzidło. Poza zaklejaniem kolektora dolotowego więcej specjalnie dowiedzionych pozytywnych działań nie ma. I drenuje kieszeń. Lepszym rozwiązaniem, o ile jest taka potrzeba, jest dotrysk benzyny. Na jednym z forów są zdjęcia kolektora dolotowego w samochodzie z lubryfikacją - porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Smigiel napisał:

 Na jednym z forów są zdjęcia kolektora dolotowego w samochodzie z lubryfikacją - porażka.

 

dacia ?

mój ford zrobił 120kkm i nic się nie zakleiło, a jak wiadomo jest tam dość skomplikowany układ dolotowy - klapki i te sprawy

 

co do wyboru, stosowałem jednak flashlube czy jak to się zwało

u mnie był dość prymitywny sposób dawkowania, więc minimalna zmiana gęstości zmieni proporcje dozowania - trzeba kalibrować

pozostaje kwestia czy te tanie działają (o ile w ogóle to coś daje ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.