Skocz do zawartości

Chłopaki kto wie...


MirekD

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś o tym myślałem... czarno to widzę :hmm:

 

Dodam że z wyjęciem altka (od dołu ) nie ma aż tak dużo roboty, pamiętaj tylko o tulejce pomiędzy uchem alternatora a silnikiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej. W 1.9 8v 115km nie wyjdzie alternator ani w górę ani w dol jak nie odkrecisz połowy gratow z silnika. Ja wymieniłem na aucie. Zdjąć kolo, pasek, odkręcić altelnator, przesunąć w dol tak aby dało sie podejść z kluczem i przedłużka do altka. Sprzeglo na altelnatorze jest przykrecane specjalnym kluczem i trzeba go miec bo inaczej marne szanse na odkrecenie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zibi122 napisał:

Hej. W 1.9 8v 115km nie wyjdzie alternator ani w górę ani w dol
 

 

Wyjdzie wyjdzie :) Przerabiałem 2 razy, wystarczy odkręcić 'lizaki' i nic pozatym :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.02.2018 o 13:30, Zibi122 napisał:

Hej. W 1.9 8v 115km nie wyjdzie alternator ani w górę ani w dol jak nie odkrecisz połowy gratow z silnika. Ja wymieniłem na aucie. Zdjąć kolo, pasek, odkręcić altelnator, przesunąć w dol tak aby dało sie podejść z kluczem i przedłużka do altka. Sprzeglo na altelnatorze jest przykrecane specjalnym kluczem i trzeba go miec bo inaczej marne szanse na odkrecenie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
 

do odkręcania sprzęgiełka klucz pneumatyczny jest rewelacyjny. Szczególnie gdy jest tak "dowalone" że nie wytrzymuje torrx do przytrzymania wałka przy odkręcaniu normalnymi narzędziami do wymiany sprzęgiełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w cenie rolki sprzegla. Znslazlem z doblo z przebiegiem sladowym ok. 10.000 km wiec zamienilem za swoj zatarty i mam spokoj. Dodam ze napiecie jakie ma sa podobne do tego ze stilo. Alternator Denso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.