Skocz do zawartości

225/40 R18 ?


trzepol

Rekomendowane odpowiedzi

Co polecacie w dobrym stosunku jakosc do ceny w rozmiarze 225/40 18 ? Patrzac na rozrzut cenowy na chwile obecna patrze za czyms w granicy 300zl szt bo widzę ze mozna dosc ciekawe gumy miec. Mysle o Uniroyalu Rain sport 3 o wspolczynniku C i A za okolo 320zl lub Nexen N fera su4 (ponoc calkiem dobre opony) o wspolczynniku B i A w granicy 280-290zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

 

Ostatnio polecałem Nokiany 235/35, sprawdzają się zimą :skromny: Zazwyczaj przy 18 i więcej calach ludzie nie patrzą już na najtańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebując tanich letnich opon kupiłem Achilles ATR sport 2 225/40/18 za 700zł/4szt. i nie narzekam

bezpośrednie porównanie miałem tylko do Contisport Contact 2 z 4mm bieżnikiem i na mokrym torze Achillesy były lepsze, ale wiadomo że to "indonezja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.01.2018 o 11:21, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

Na letnich mam 225/45 18", więc na podanym rozmiarze nie jeżdżę ;) (GoodYear F1 Asymmetric 2) - jednak cena wyższa niż chcesz dać. Są jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem na 17 Nankang NS 20, normalne gumy

od 2 lat krece na Accelera PHI 225/45/18 i powiem tak: na suchyn jak to opona normalna, na mokrym to slizga sie niestety, na lukach przy przyspieszaniu dizlem,Nm robi swoje.

Ale....jakby ktos chcial teraz mnie linczowac

Na Pirelli za 500 zl szt bardzo podobnie, na UNiroyalach rowniez, NEXENy tez.

Fizyki nie oszukasz, trzeba zachowac zdrowy rozsadek jezdzac, a mozna zaoszczedzic sobie sporo klopotu.

Od 80 tys km krece na tajwansko, indonezyjskich gumach bez stluczki wiec nie taki straszny diabel jak go maluja.

No ale ja nie chce byc pierwszy a i 150kmh raczej sa mi obce:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

To i ja się dołączę do wątku...

 

225/40R18, fabrycznie 92Y...

 

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - te są ponoć ciche...

 

Pirelli P Zero Nero GT 

Continental ContiSportContact 5

 

Mają wytrzymać te 30kkm, w miarę ciche, nie mocno drogie, mają mieć rant ochronny...

Ktoś coś poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, K3 napisał:

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 - te są ponoć ciche...

Pirelli P Zero Nero GT 

Continental ContiSportContact 5

Mają wytrzymać te 30kkm, w miarę ciche, nie mocno drogie, mają mieć rant ochronny...

Te Continentale nie są ciche. Fabryka takie założyła, więc na nich jeżdzę. Wyraźnie słyszę różnicę kiedy zmieniam zimowych Nokianów na letnie Continentale - na tych letnich Conti jest głośniej. Co do reszty parametrów nie mam uwag - bardzo dobrze trzymają i na suchym i na mokrym. Rant ochronny mają solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 7.03.2018 o 20:40, jareczekmtb napisał:

Mam dzisiaj przyjechały ;)

 

 

Jak sie jezdzi i ogolne wrazenia ? Ja zdecydowałem sie na Nexeny SU4 po przeczytaniu forum BMW z UK jak je zachwalajaj :)  Przy okazji zaplacilem 50zl wiecej za komplet niz Debice.... 

Widac Nexen nie jest zły skoro Do Porsche Cayenne i Macan ida na pierwszy montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 9.01.2018 o 11:21, trzepol napisał:

Ludzie nikt nie jezdzi na 225/40 18 ? Moze ktos ma Debica Presto UHP 2 ?

Właśnie taki rozmiar zamówiłem do siebie. Jak w kwietniu założę, będę wiedział co i jak. Opinie maja dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica dostała bardzo dobre noty w nowym teście opon letnich Auto Świata/Autobild:

https://www.autobild.de/bilder/sommerreifen-im-test-staerken-und-schwaechen-19386881.html#bild18

Jednakże systematycznie przeglądając oferty sklepów internetowych można znaleźć promocje na wiele ciekawych modeli opon w podobnej lub niewiele wyższej cenie niż Dębica.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2021 o 10:40, Woockush napisał:

Dębica dostała bardzo dobre noty w nowym teście opon letnich Auto Świata/Autobild:

https://www.autobild.de/bilder/sommerreifen-im-test-staerken-und-schwaechen-19386881.html#bild18

Jednakże systematycznie przeglądając oferty sklepów internetowych można znaleźć promocje na wiele ciekawych modeli opon w podobnej lub niewiele wyższej cenie niż Dębica.

Np jakich opon? Co lepszego znajdziesz na lato od uhp2 w podobnej cenie? Myślałem np o nexen ale czytałem  nie najlepsze opinie po 1-2 latach

Edytowane przez kondziu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.