Skocz do zawartości

sprowadzony z D, czy można go jakoś sprawdzić?


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie kupowałem sprowadzonego.

 

Sprzedaje komis, wystawia FV,

Samochód rzekomo opłacony, stoi na niemieckich tablicach rejestracyjnych z allegro i gotowy do rejestracji (ponoć 250 PLN). Ponoć ubezpieczony że można wracać na kołach do domu.

 

Czy jest jakaś możliwość sprawdzić historię po VIN? (kraj pochodzenia Niemcy).

 

Technicznie jakoś sobie sprawdzę ale nie bardzo wiem jakie dokumenty mają być przy samochodzie z niemiec.

Od strony legalnej to wrzuciłem VIN w google i znalazł mi jakąś stronę do sprawdzenia czy nie było wypłacane ubezpieczenie i czy nie jest kradziony.

 

Proszę podpowiedzcie jak to posprawdzać zanim pojadę oglądać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Joki napisał:

Można ale to bardzo ryzykowne.

;]

Dobra dzięki, powiedzmy ten temat pomińmy.

A jakieś podpowiedzi co do dokumentacji jaka powinna być z samochodem?

 

Czy w D jest jakaś baza pojazdów gdzie coś można sprawdzić po VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bengamin napisał:

A jakieś podpowiedzi co do dokumentacji jaka powinna być z samochodem?

 

Duży i mały brief, ich tłumaczenia, polska faktura marża, lub pełna vat 23% jeśli zakupione było od firmy w Niemczech, badanie techniczne polskie (tzw pierwsze ustalające numery, bo większość WK nie akceptuje zagranicznego badania), potwierdzenie opłaty akcyzy i w zasadzie to wszystko, na tej podstawie zarejestrujesz auto.

26 minut temu, bengamin napisał:

Czy w D jest jakaś baza pojazdów gdzie coś można sprawdzić po VIN ?

 

Tak jak i w PL-ASO danej marki. W części sprawdzisz za darmo, w BMW, czy grupie VAG odpłatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1/8/2018 o 17:42, bengamin napisał:

Czy w D jest jakaś baza pojazdów gdzie coś można sprawdzić po VIN ?

 

 

Nie ma bo szfaby specjalnie nie robia mimo ze nawet byl taki pomys. po to wlasnie zeby zlom jezdzil do Polski i innych krajow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2018 o 17:42, bengamin napisał:

Czy w D jest jakaś baza pojazdów gdzie coś można sprawdzić po VIN ?

Niestety ze względu na obowiązujące aktualnie przepisy o ochronie danych, nie ma i jeszcze długo nie będzie żadnej ogólnodostępnej bazy z takimi informacjami.

 

Dnia 10.01.2018 o 11:04, patgaw napisał:

Nie ma bo szfaby specjalnie nie robia mimo ze nawet byl taki pomys. po to wlasnie zeby zlom jezdzil do Polski i innych krajow.

Kolego, pomyliłeś forum. Daruj sobie takie "informacje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎08 o 17:13, bengamin napisał:

Nigdy nie kupowałem sprowadzonego.

 

Sprzedaje komis, wystawia FV,

Samochód rzekomo opłacony, stoi na niemieckich tablicach rejestracyjnych z allegro i gotowy do rejestracji (ponoć 250 PLN). Ponoć ubezpieczony że można wracać na kołach do domu.

 

Czy jest jakaś możliwość sprawdzić historię po VIN? (kraj pochodzenia Niemcy).

 

Technicznie jakoś sobie sprawdzę ale nie bardzo wiem jakie dokumenty mają być przy samochodzie z niemiec.

Od strony legalnej to wrzuciłem VIN w google i znalazł mi jakąś stronę do sprawdzenia czy nie było wypłacane ubezpieczenie i czy nie jest kradziony.

 

Proszę podpowiedzcie jak to posprawdzać zanim pojadę oglądać

 

sprawdzenie możliwe albo nie - zależy od marki

niektóre marki mają full dostęp do bazy w ASO w dowolnym kraju, niektóre tylko np.: naprawy gwarancyjne, a niektóre nic :]

druga kwestia to dostępność: w niektórych markach się dowiesz a w innych nie :]

na szczęście sa w necie ludzie którzy za drobną opłatą te dane jeżeli sa dostępne, wyciągną... pomijam legalność ich dostępu do tych danych - stwierdzam tylko że da się....

IMO skoro się ogłaszają np. na OLX to biorą na siebie ryzyko... a wg mnie cel uświęca środki: czyli nawet jeżeli w nielegalny sposób to ja bym sprawdził jakbym kupywał auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.