Skocz do zawartości

długa końcówka do prostego miernika ciśnienia sprężania


Marecki78

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od wczoraj na necie sztywnej, długiej "przedłużki" do prostego miernika sprężania.

Wszystkie "rurki" w zestawach mają standardową długość ok 160mm o ile pamiętam.

A nie wiecie czy można i ewentualnie gdzie dokupić taką końcówkę ale np długą na 25cm?

 

5a585dd83ce74_kocwka.jpg.519baa72d7cc90d88654a31a3f87ab52.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu robiłem próbę szczelności cylindrów w silniku VW 2.0 16V i tam właśnie był fatalny dostęp. Zdobyłem kawałek rurki, który nagwintowałem po obu stronach na gwint świecy zapłonowej, z jednej zewnętrzny a z drugiej wewnętrzny. Dobrałem też dużą nakrętkę, którą rozwierciłem na średnicę rurki i po nasunięciu jej na koniec z gwintem wewnętrznym, zaspawałem. I tak powstał przyrząd "wyciągający" na zewnątrz niedostępne wcześniej gniazdo świecy. Możesz pójść tą drogą, choć będziesz miał już problem z wiarygodnym pomiarem- i pewnie stąd może wynikać brak na rynku takich przedłużek. Po prostu taką przedłużką mocno zmieniasz stosunek objętości skokowej do objętości komory spalania. Do próby szczelności cylindrów nieistotne, dla pomiaru ciśnienia sprężania nawet obecność nagaru bywa kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.