Skocz do zawartości

Jak zakręcić rozrusznikiem bez kluczyka ?


cynamon

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę poszukać na szrocie w miarę przyzwoitej głowicy do silnika 188A4. Przed zabieraniem się za demontaż (mam ją dużo taniej jeżeli sam zdemontuję), chciałbym przynajmniej sprawdzić ciśnienie na cylindrach i na tej podstawie zdecydować o wyborze egzemplarza. Jak zakręcić rozrusznikiem bez dobierania się od spodu? Najlepiej od stacyjki, którą mogę zdemontować. No i czy da się bez immo włączyć zapłon w celu odczytania przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że jak dasz 12V na bendix, to przesunie on zębatkę do koła zamachowego i uruchomi rozrusznik.

Bendix z rozrusznikiem dostaje 2x 12V - jeden na stałe z aku, a drugi po stacyjce - to właśnie na ten drugi trzeba dać 12V. To który pin jest po stacyjne można sprawdzić żaróweczką na kabelku lub miernikiem.

Przy stacyjce trzeba zewrzeć przewód na którym jest na stałe 12V z jednym z przewodów, na których nie ma 12V - można to sprawdzać po kolei metodą prób i błędów ...

Poprawcie mnie jak coś pomieszałem, nigdy tego nie robiłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.