Skocz do zawartości

Materac Ikea


Majkiel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam dwa materace z Ikei, mniejszy i większy, model MORGEDAL. Robiłem przymiarki w sklepie nie patrząc na cenę ani czy jest to materac sprężynowy czy piankowy/lateksowy, na tym akurat najlepiej się leżało. 25 lat gwarancji, Ikea chyba w tym czasie będzie jeszcze funkcjonować ;)

Niezbędnym uzupełnieniem materaca jest właściwy stelaż, bez niego materac traci właściwości użytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎13 o 00:46, Majkiel napisał:

Co sądzicie o materacach z IKEA? Są coś warte?

 

Miałem i już nie mam. Po 5-6 latach porobiły się doły. Żeby zareklamować trzeba wynająć samochód dostawczy by go przetransportować (160x200x20(?)) a on swoje waży i jedna osoba nie da rady. Przemyślałem za i przeciw, popchnąłem za jakieś śmieszne pieniądze i kupiłem inny z dostawą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i już nie mam. Po 5-6 latach porobiły się doły. Żeby zareklamować trzeba wynająć samochód dostawczy by go przetransportować (160x200x20(?)) a on swoje waży i jedna osoba nie da rady. Przemyślałem za i przeciw, popchnąłem za jakieś śmieszne pieniądze i kupiłem inny z dostawą 
Piankowy się ładnie składa dosyć. Nie wiem jak sprężynowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎25 o 00:45, Majkiel napisał:

W poniedziałek przywiozłem z Ikei dwa materace ;) 

 

Teraz zapewne już po ptakach, ale istotna rzecz to otwierać je od razu w pomieszczeni docelowym.

Mnie kiedyś tak urósł, że ciężko go było przetaszczyć (zakrętasy w przedpokoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomo napisał:

Teraz zapewne już po ptakach, ale istotna rzecz to otwierać je od razu w pomieszczeni docelowym.

Mnie kiedyś tak urósł, że ciężko go było przetaszczyć (zakrętasy w przedpokoju).

Ty lubisz transportować rozłożone materace ;)

Pamiętasz jak pompowałeś u mnie przed domem materac, a później wnosiłeś go na drugie piętro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2018 o 11:13, Byba napisał:

Miałem i już nie mam. Po 5-6 latach porobiły się doły. Żeby zareklamować trzeba wynająć samochód dostawczy by go przetransportować (160x200x20(?)) a on swoje waży i jedna osoba nie da rady. Przemyślałem za i przeciw, popchnąłem za jakieś śmieszne pieniądze i kupiłem inny z dostawą 

 

Mięczak. Mam materac na drewnianym stelażu, ten z IKEI właśnie. Bez problemu da się go przenieść, samemu da radę go wrzucić na dach Opla Combo na relingi... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25lat gwarancji.. do tej pory to dowód zakupu tj paragon będzie biały jak sraytaśma ,) natomiast z nudów po zakupie czytałem instrukcję użytkowania i ikea zaleca wymianę już po 8 latach. Jaki jest tego powód nie było już napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, szpyrek napisał:

do tej pory to dowód zakupu tj paragon będzie biały jak sraytaśma ,)

Ja nie mam ani jednego oryginalnego paragonu z IKEA w domu.

Jak trochę myślisz, to sobie poradzisz ;) Albo xero, albo IKEA Family i pełna historia w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, szpyrek napisał:

25lat gwarancji.. do tej pory to dowód zakupu tj paragon będzie biały jak sraytaśma ,) natomiast z nudów po zakupie czytałem instrukcję użytkowania i ikea zaleca wymianę już po 8 latach. Jaki jest tego powód nie było już napisane.

Może masz inną instrukcję, ale powód chyba jest w tym zdaniu- cyt.: "nawet najlepsze materace stają się z czasem mniej wygodne, a wszystkie przez lata gromadzą kurz i roztocza. Dlatego zalecamy wymianę materaca co 8-10 lat". 

To jest w mojej, bo mnie zachęciłeś, do przeczytania ;-)

Co do paragonu, to karta ikea family wystarczy, ale jakie są warunki tej 25 letniej gwarancji- nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identycznie a zapamiętałem tylko 8lat, teraz mi przypomniales resztę ,)

kartę IkeaFamily teraz mam ale nie kojarzę czy materac już wtedy kupiłem z nią. Pamiętam że miałem rabat 15% ale to razem z katalogiem sprzed trzech lat. Nie wiem czy kojarzycie ze było coś takiego? Chyba w 2012/13?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.