Skocz do zawartości

przesyłanie zasilania DC po skrętce


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Niby inteligentny dom mi chodzi po głowie.

Takie coś oglądam:

 

 

I teraz tak: na filmie (czas ok 4:05) koleś mówi o dodatkowym zasilaniu DC i skrętce do przesłania sygnału. Moje pytanie jest takie: czy jeżeli mamy możliwośc wykorzystania 2 żył skrętki (a jest ich przecież aż 8) to czy możemy je użyć do przesłania zasilania? Czy też koniecznie musi być osobne okablowanie na zasilenie DC?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, exor napisał:

 Moje pytanie jest takie: czy jeżeli mamy możliwośc wykorzystania 2 żył skrętki (a jest ich przecież aż 8) to czy możemy je użyć do przesłania zasilania? Czy też koniecznie musi być osobne okablowanie na zasilenie DC?

 

 

 

Możemy, takie rozwiązania są używane również w profesjonalnych urządzeniach. Poczytaj o zasilaniu POE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby inteligentny dom mi chodzi po głowie.
Takie coś oglądam:
 
[...czy jeżeli mamy możliwośc wykorzystania 2 żył skrętki (a jest ich przecież aż 8) to czy możemy je użyć do przesłania zasilania? Czy też koniecznie musi być osobne okablowanie na zasilenie DC?
 
 
 

Możemy użyć skrętki. Ja tak mam zrobione zasilanie routera LTE. Jestem zadowolony;) U mnie to wyglada mniej więcej tak: blisko jednej strony skrętki mam zasilacz jakiś (wiec potrzebne jest gniazdo 230v blisko) i „wstrzykiwacz” zasilania a na drugim końcu „rozdzielacz” zasilania, którego wyjściem będzie jakaś wtyczka do zasilenia wybranego urządzenia, u mnie routera. Wpadnij kiedyś to zobaczysz ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, exor napisał:

Niby inteligentny dom mi chodzi po głowie.

Takie coś oglądam:

 

 

I teraz tak: na filmie (czas ok 4:05) koleś mówi o dodatkowym zasilaniu DC i skrętce do przesłania sygnału. Moje pytanie jest takie: czy jeżeli mamy możliwośc wykorzystania 2 żył skrętki (a jest ich przecież aż 8) to czy możemy je użyć do przesłania zasilania? Czy też koniecznie musi być osobne okablowanie na zasilenie DC?

 

 

 

MOżna .. 1wire bierze tak zasilanie, ale jak masz dużo żył lepiej na osobnym przewodzie. Do podłączenia kamer czy sprzętu sieciowego stosuje się PoE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, bojler41 napisał:


Możemy użyć skrętki. Ja tak mam zrobione zasilanie routera LTE. Jestem zadowolony;) U mnie to wyglada mniej więcej tak: blisko jednej strony skrętki mam zasilacz jakiś (wiec potrzebne jest gniazdo 230v blisko) i „wstrzykiwacz” zasilania a na drugim końcu „rozdzielacz” zasilania, którego wyjściem będzie jakaś wtyczka do zasilenia wybranego urządzenia, u mnie routera. Wpadnij kiedyś to zobaczysz ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale to możesz mieć przy LAN do 100 Mb/s, bo przy LAN 1000 Mb/s do transmisji jest już wykorzystywane wszystkie 8 żył przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lucyfer napisał:

Ale to możesz mieć przy LAN do 100 Mb/s, bo przy LAN 1000 Mb/s do transmisji jest już wykorzystywane wszystkie 8 żył przewodu.

Na gigabicie też się robi tyle, że bardziej finezyjnie, niż odcinanie z transmisji dwóch par ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.