Skocz do zawartości

Wiązka pod akumulatorem


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Temat dotyczy oczywiście diesla. Mam okazjonalne błędy w centralkach ABS, zegarów oraz BCM (zbyt niskie napięcie, nieprawidłowy sygnał). Z tego co czytam powodem może być kiepska masa, skorodowana skrzynka bezpieczników, brak styku na wtyku D4 skrzynki lub przetarta wiązka przewodów pod akumulatorem. Ktoś przerabiał temat tej wiązki? Trzeba zdjąć kosz akumulatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem profilaktycznie, koło zbiorniczka spryskiwacza na podłużnicy masz jedną masę - do czyszczenia, druga nad filtrem paliwa, trzecia i najważniejsza pod koszykiem na aku, warto go wyciągnąć, sprawdzić jak to wygląda pod spodem, do tego idzie wiązka w lewym nadkolu która przeciera się o kielich amortyzatora.

 

Wyciągnij skrzynkę, wyciągnij koszyk, przeczyść masy i obficie nasmaruj smarem!!, całą skrzynkę obficie spryskaj preparatem 'Kontakt' i będzie spokój :)

IMG_20150816_192528644.jpg

IMG_20150819_090010461_HDR.jpg

IMG_20150819_090533763.jpg

IMG_20150819_123850766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ochkarol napisał:

Cieplutkiego garażu w jakiejś galerii handlowej też w okolicy nie masz? 

Nie no, nie mam zamiaru znaleźć się na memach z cyklu "Janusze mechaniki", zwłaszcza, że do wyciągnięcia z auta jest kilka fantów ;) 
Dzięki Wafer za fotki. Do kompletu trzeba dodać, że przewody masowe znajdują się również na skrzyni biegów, na lewej podłużnicy oraz na fartuchu lewego błotnika - taka czarna puszka. Cholera wie jak ją rozebrać...
W którym miejscu znajduje się wiązka, którą trzymasz w palcach na przedostatnim zdjęciu? Domyślam się, że to ta sama co na zdjęciu ostatnim, tyle że ze świeżą izolacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zdjęcia są z tego samego miejsca, wnęka lewego nadkola, łączenie podłużnicy z kielichem amorka, to tam jak widać wiązka się przeciera.

 

Hm - "na fartuchu lewego błotnika" - co masz na myśli bo nie kojarzę? A rozbierałem każdą... ale to każdą śrubkę w tym aucie (poza deską rozdzielczą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.