Skocz do zawartości

Zna się ktoś tu na betonie?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, maro_t napisał:

mam pytanie jeśli chodzi o taką posadzkę betonową. Zakładając prawidłowe wykonanie, jaka jest szansa, że z czasem nie pojawią się pęknięcia? Przecież podłoga zawsze trochę osiądzie. Nigdy nie da się zagęścić gruntu na 100%, zawsze minimalnie będzie pracować. U mnie wyraźnie widać, że podłoga osiadła, ale ja mam zwykłe panele czy płytki i widzę tylko, że pojawiła się przerwa między panelami, a listwami, albo między płytkami na podłodze a cokołami na ścianach.

 

Szczerze przy nowoczesnym budownictwie jeszcze nie wiedziałem, żeby komuś coś siadało :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, komor napisał:

 

Szczerze przy nowoczesnym budownictwie jeszcze nie wiedziałem, żeby komuś coś siadało :hmm:

 

nigdy nie widziałeś takiego widoku?

 

image.png.ec7ed4470f7b2ddb2e78e54808dbdfb4.png

 

Może nie przyglądałeś się za dobrze. U mnie właśnie tak to mniej więcej wygląda. Jak się przyglądam u ludzi, to prawie wszędzie mniej lub bardziej pojawiają się takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lupus napisał:

Odważne stwierdzenie zwłaszcza że nie wiemy czym to było impregnowane.

czy odważne to nie wiem

a czego się obawiasz? braku przyczepności? reakcji chemicznej pomiędzy impregnatem a klejem? bo nie wiem czego się obawiasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, maro_t napisał:

 

nigdy nie widziałeś takiego widoku?

 

 

Widziałem, u mnie na klatce schodowej w bloku budowanym metodą oszczędnościową :phi:

U moich rodziców tego nie ma, u znajomych również. Może mają silikon między cokołem a płytką :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

nigdy nie widziałeś takiego widoku?

Może nie przyglądałeś się za dobrze. U mnie właśnie tak to mniej więcej wygląda. Jak się przyglądam u ludzi, to prawie wszędzie mniej lub bardziej pojawiają się takie rzeczy.

U mnie posadzka trochę siadła i zrobiła się szczelina pod cokołem - największa tam, gdzie lodówka stoi - pracuje, wibruje i osiada ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Szczerze przy nowoczesnym budownictwie jeszcze nie wiedziałem, żeby komuś coś siadało :hmm:
potwierdza to tylko ze albo mało widziales albo tylko perfekcyjnie wykonane budynki co w sumie na jedno wychodzi bo takich prawie nie ma...

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał:

czy odważne to nie wiem

a czego się obawiasz? braku przyczepności? reakcji chemicznej pomiędzy impregnatem a klejem? bo nie wiem czego się obawiasz

Jeśli to hydrofob to moze byc problem. Trzeba by przeczytać kartę techniczną tego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lupus napisał:

Jeśli to hydrofob to moze byc problem. Trzeba by przeczytać kartę techniczną tego ustrojstwa.

hmm w swoim życiu kleilem posadzkę i ceramikę na sciany i posadzki na ktorych byl pokost....jeśli wiesz co to to fajnie 

i wiesz...płytkom nic do chwili obecnej nie ma...

bo możesz kleić do wszystkiego stosując odpowiedni primer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, BOGUS napisał:

potwierdza to tylko ze albo mało widziales albo tylko perfekcyjnie wykonane budynki co w sumie na jedno wychodzi bo takich prawie nie ma...

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

 

ja trochę czytałem o tym temacie, bo już od jakiegoś czasu niepokoi mnie osiadanie mojej podłogi na parterze - w kuchni, salonie, garażu. Przyczyn może być dużo, od nieprawidłowego zagęszczenia podłoża, przez nieprawidłowe wykonanie chudziaka, wylewki itd. Ale można wszystko zrobić idealnie, a z czasem pod domem pojawią się jakieś cieki wodne (np. na skutek przerwania drenów w okolicy), woda zaczyna wypłukiwać podłoże i nic nie zrobisz. Wykonałeś idealnie, a podłoga zaczyna osiadać. Gratuluję więc szczęścia tym, u których nic się nie dzieje.

U mnie fundament i poziom zero był wykonany raczej prawidłowo: wykop pod cały fundament, po wykonaniu zasypanie piaskiem, zagęszczanie warstwa po warstwie, potem to stało przez zimę, trochę osiadło, na wiosnę było więc uzupełnienie piasku, zagęszczenie jeszcze raz, potem chudziak i kolejne warstwy. Fundament nie był taki jak w gotowym projekcie, byl przeliczany w związku z rodzajem gruntu (glina), mam zrobiony drenaż, wszystko praktycznie książkowo, a podłoga osiada. Na razie z tym żyję i obserwuję. Pocieszające jest to, że nie pojawiło mi się nigdzie nawet najdrobniejsze pęknięcie ścian, tylko ta podłoga osiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maro_t napisał:

Pocieszające jest to, że nie pojawiło mi się nigdzie nawet najdrobniejsze pęknięcie ścian, tylko ta podłoga osiada.

U mnie też zero spękań ścian, nawet na poddaszu :ok:

A tylko podłoga siada :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jeśli chodzi o taką posadzkę betonową. Zakładając prawidłowe wykonanie, jaka jest szansa, że z czasem nie pojawią się pęknięcia? Przecież podłoga zawsze trochę osiądzie. Nigdy nie da się zagęścić gruntu na 100%, zawsze minimalnie będzie pracować. U mnie wyraźnie widać, że podłoga osiadła, ale ja mam zwykłe panele czy płytki i widzę tylko, że pojawiła się przerwa między panelami, a listwami, albo między płytkami na podłodze a cokołami na ścianach.
Po to jest pływająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maro_t napisał:

mam pytanie jeśli chodzi o taką posadzkę betonową. Zakładając prawidłowe wykonanie, jaka jest szansa, że z czasem nie pojawią się pęknięcia? Przecież podłoga zawsze trochę osiądzie. Nigdy nie da się zagęścić gruntu na 100%,

Da sie dobrze zagescic, tylko trzeba wiedziec jak.

A beton zeby nie pękał, to sie go wibruje przy wylewaniu, powinna byc dana siatka zbrojeniowa no i dylatacje. Jezeli ktos spelni te 3 warunki, to bedzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 4thelement napisał:

hmm w swoim życiu kleilem posadzkę i ceramikę na sciany i posadzki na ktorych byl pokost....jeśli wiesz co to to fajnie 

i wiesz...płytkom nic do chwili obecnej nie ma...

bo możesz kleić do wszystkiego stosując odpowiedni primer

W chemi budowlanej przepracowałem parę lat i widziałem wielu takich co to myśleli że primer starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, luccass napisał:

Znaczy będziesz gościa po sądach ciągał?

tapatalked
 

 

Mam za nim biegać i się go prosić o to żeby usiadł i ze mną porozmawiał i dogadał się jakoś? :hehe:

Teraz już idzie pismo, nawet nie do niego, tylko do jego żony, bo ona jest właścicielem firmy, zobaczymy czy się odniesie do niego jakoś logicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rwIcIk napisał:

U mnie 5 lat temu koszty były takie:

Cement, styropian, folia: 2170 zł

Piach sortowany: 400 zł

Usługa: 1600 zł.

Razem: 4170 zł za 110 m 2 - to daje prawie 38 zł za m2, a robione dawno i po taniości.

 

 

Ja miałem wylewkę za 2700 netto wg cen mojego wykonawcy domu. Tyle, że z niej zrezygnowałem, bo chciałęm mieć super, hiper beton ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam za nim biegać i się go prosić o to żeby usiadł i ze mną porozmawiał i dogadał się jakoś? :hehe:
Teraz już idzie pismo, nawet nie do niego, tylko do jego żony, bo ona jest właścicielem firmy, zobaczymy czy się odniesie do niego jakoś logicznie.
Znaczy koleś nawiał z budowy? Żąda od Ciebie więcej kasy, czy Ty chcesz odzyskać to co już zainwestowales? Bo może się okazać, że najlepiej zostawić tak jak jest, a wszystkie inne działania to para w gwizdek...

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maro_t napisał:

mam pytanie jeśli chodzi o taką posadzkę betonową. Zakładając prawidłowe wykonanie, jaka jest szansa, że z czasem nie pojawią się pęknięcia? Przecież podłoga zawsze trochę osiądzie. Nigdy nie da się zagęścić gruntu na 100%, zawsze minimalnie będzie pracować. U mnie wyraźnie widać, że podłoga osiadła, ale ja mam zwykłe panele czy płytki i widzę tylko, że pojawiła się przerwa między panelami, a listwami, albo między płytkami na podłodze a cokołami na ścianach.

 

Przecież posadzki nie wylewasz na  grunt, tylko na beton/styropian/instalację podłogówki. 

Poza tym - ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Widziałem gotowe podłogi betonowe, wyglądały jak z obrazka, eleganckie, jednorodne, równe i w kolorze do wyboru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, luccass napisał:

Znaczy koleś nawiał z budowy? Żąda od Ciebie więcej kasy, czy Ty chcesz odzyskać to co już zainwestowales? Bo może się okazać, że najlepiej zostawić tak jak jest, a wszystkie inne działania to para w gwizdek...

tapatalked
 

 

Wyżej masz napisane jak przebiegła moja rozmowa z gościem.

Co ja od niego chcę? Po pierwsze nie mam zamiaru mu zapłacić ani grosza, a umowę ma tak napisaną, że nawet jak stwierdzę nieprawidłowości to mu mam zapłacić całość - dopiero prawnik mnie uświadomił o tym, więc nie mogę tego zostawić na zasadzie - rozstajemy się bez słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2018 o 11:44, BOGUS napisał:

potwierdza to tylko ze albo mało widziales albo tylko perfekcyjnie wykonane budynki co w sumie na jedno wychodzi bo takich prawie nie ma...

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka
 

 

U moich znajomych w nowym domu przez kilka lat podłoga siadła tak z 3 cm i to nierówno. Kulka położona na podłodze się stacza z górek i zatrzymuje w dolinach.

 

U mnie nie siada, ale moja podłoga była robiona w starym domu na już osiadłym gruncie. Jak pogłębiali wykop pod izolację, nie dało się wbić łopaty i trzeba było grunt kilofami kruszyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
U moich znajomych w nowym domu przez kilka lat podłoga siadła tak z 3 cm i to nierówno. Kulka położona na podłodze się stacza z górek i zatrzymuje w dolinach.
 
U mnie nie siada, ale moja podłoga była robiona w starym domu na już osiadłym gruncie. Jak pogłębiali wykop pod izolację, nie dało się wbić łopaty i trzeba było grunt kilofami kruszyć.
 
u mnie aż tak źle nie ma ot pęknięta fuga przy laczeniu podlogi ze ścianą w łazience w kuchni tak z mm. a fundament zasypywany w pt , w sobotę kanalizacja pod ślepą wylewką a w pn ślepa wylewka ku zdziwieniu betoniarzy b20 kazalem wibrować.
ale przy stawianiu dzialowych ścianek na poddaszu mnie nie było i przy laczeniu z sufitem są pęknięcia. dlatego piszę ze zawsze coś pójdzie słabo.

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka Twoim zdaniem jest przyczyna pęknięć na łączeniach?
brak wypełnienia zaprawą nad ostatnią szychtą cegły i pod wpływem drgań zarysowało.
dla ścisłości dopisze że górny skośny strop mam betonowy a nie regips...

Wysłane z mojego LG-K430 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2018 o 10:00, maro_t napisał:

mam pytanie jeśli chodzi o taką posadzkę betonową. Zakładając prawidłowe wykonanie, jaka jest szansa, że z czasem nie pojawią się pęknięcia? Przecież podłoga zawsze trochę osiądzie. Nigdy nie da się zagęścić gruntu na 100%, zawsze minimalnie będzie pracować. U mnie wyraźnie widać, że podłoga osiadła, ale ja mam zwykłe panele czy płytki i widzę tylko, że pojawiła się przerwa między panelami, a listwami, albo między płytkami na podłodze a cokołami na ścianach.

Odpowiednio zazbrojona nie pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym takiego śmiesznego ? Napisałem, że odpowiednio zazbrojone, a technologii zbrojenia jest dzisiaj multum. U mnie zastosowano zbrojenie rozproszone z tworzywa sztucznego, i nic nie pęka. Kolega pytał o powstanie pewnych luk pod wylewką wskutek nie do końca prawidłowego zagęszczenia, to raczej nie miał na myśli wyrwy 2x2 na głębokość pół metra, tylko jakieś lokalne kilka mm obniżenia podsypki. Odpowiednio zazbrojona wylewka nie powinna od takiego czegoś pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2018 o 21:44, mayster_tcz napisał:

Co w tym takiego śmiesznego ? Napisałem, że odpowiednio zazbrojone, a technologii zbrojenia jest dzisiaj multum. U mnie zastosowano zbrojenie rozproszone z tworzywa sztucznego, i nic nie pęka. Kolega pytał o powstanie pewnych luk pod wylewką wskutek nie do końca prawidłowego zagęszczenia, to raczej nie miał na myśli wyrwy 2x2 na głębokość pół metra, tylko jakieś lokalne kilka mm obniżenia podsypki. Odpowiednio zazbrojona wylewka nie powinna od takiego czegoś pęknąć.

Kolego poczytaj sobie w Internecie o pęknięciach posadzek betonowych i powodach tych pęknięć. Jak juz trochę sie doszkolisz to porozmawiamy. Jasli ktoś twierdzi że jak zazbrojone to nie ma prawa pęknąć to zwyczajnie pojęcia o budownictwie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 minuty temu, Kolber napisał:

;]

Ja mojego nawet na oczy nie widziałem, wylali sobie 2 dni temu, dziś sprawdziłem i doznałem szoku jakie to równe :phi:

Waserwagi używali i polerki ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2018 o 10:30, maro_t napisał:

 

nigdy nie widziałeś takiego widoku?

 

image.png.ec7ed4470f7b2ddb2e78e54808dbdfb4.png

 

Może nie przyglądałeś się za dobrze. U mnie właśnie tak to mniej więcej wygląda. Jak się przyglądam u ludzi, to prawie wszędzie mniej lub bardziej pojawiają się takie rzeczy.

U mnie nie ma takich, bo robiłem remont w istniejącym, osiadłym budynku i wykop pod ocieplenie posadzki trzeba było kilofami robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kolber napisał:

2 dni temu wylane, schnie;]

może to kwestia zdjęcia, ale nawet mokra wygląda jakoś ciemno ;)

BTW. Nie za nisko tam przy oknie ?

 

Dla porównanie u mnie na świeżo:

 

20140606_IMG_8103s.JPG.b601bdc3937081e0b434082712ce4125.JPG

 

Kolor szary bo to anhydryt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.