Skocz do zawartości

Pianka do montażu płyt g-k.


Pieter2

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś stosował piankę do montażu płyt g-k. Będę remontował małe pomieszczenie w którym do połowy ściany, są naklejone płytki i nie chcę za bardzo ich skuwać. Klej do montaży płyt g-k na płytkach nie przyklei mi płyty, więc pomyślałem o piance. Ma ktoś z taką pianką doświadczenie? Każda rada mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie przykleiłem na najtańszej zwykłej pianie montażowej do ściany najtańszej, kupionej w castoramie za jakieś 10 zł :), osobiście nie będę nikomu proponował takiego montażu - są specjalne piany, kleje itp...

Ale płyty nie byłem już w stanie oderwać - potrzebowałem później drobnej przeróbki - połamałem w kawałki, a resztkę płyty musiałem zeskrobać/ odkuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, tasiemiec napisał:

U siebie przykleiłem na najtańszej zwykłej pianie montażowej do ściany najtańszej, kupionej w castoramie za jakieś 10 zł :), osobiście nie będę nikomu proponował takiego montażu - są specjalne piany, kleje itp...

 

Właśnie o taką specjalną do g-k pytam. Zwykła za bardzo się rozpręża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pieter2 napisał:

 

Właśnie o taką specjalną do g-k pytam. Zwykła za bardzo się rozpręża.

Tytan EOS do styropianu. Za bardzo się nie rozpręża, kleiłem tym styropian, ale też drewno i jakąś odpdniętą kafelkę. Trzyma jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wojtala napisał:

niby fajnie z ta piana, ale to raczej jest na rowne powierzchnie. G-K raczej stosuje się tam, gdzie się chce pozbyć nierówności

Ano właśnie. Do wysokości płytek jest równiutko, ale potem to tragedia. No i wolałbym uniknąć kucia tych płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pieter2 napisał:

Ano właśnie. Do wysokości płytek jest równiutko, ale potem to tragedia. No i wolałbym uniknąć kucia tych płytek.

Jak duże nierówności?

Do porothermu kleiłem i pięknie złapało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdybym to wiedział zanim zacząłem kleić płyty. Wykleiłem łazienkę płytami na plackach zaprawy, bo w ciągu trzech lat będą u nas likwidować piecyki gazowe, więc nie było sensu robić na gotowo.

 

Upierniczyłem się klejąc na mokro, równając itd. Jakbym wiedział o piance, to byłoby czysto, sucho i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.