Skocz do zawartości

Odpowietrzanie układu chłodzenia 1.2 16v


oskar 16v

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 2 odpowietrzniki, jeden na chłodnicy, taki plastikowy motylek na rogu chłodnicy (poprawnie odpowietrzy się dopiero po otwarciu termostatu czyli po osiągnięciu 90^C.

Drugi na przewodzie idącym do nagrzewnicy, gdzieś na silnikiem, taki plastik na przewodzie gumowym z pokrętłem na śrubokręt.

 

Do tego po odpowietrzeniu potrzymaj go paręnaście sekund na wyższych obrotach (2-2,5tys) i znów odpowietrzamy.

 Po przejechaniu paru kursów dom-praca operacje trzeba powtórzyć (przynajmniej u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.01.2018 o 23:49, oskar 16v napisał:

Cześć, jestem świeżo po wymianie termostatu i tu moje pytanie- jak należy prawidłowo odpowietrzyć układ chłodzenia w Stilo?

Sam się odpowietrzy - przerabiałem to w wersji 1,4. Jak zalewałem płynem to korek na chłodnicy (o którym pisze Kolega wyżej) miałem odkręcony, po jawieniu się płynu zakręciłem go i lałem dalej. Następnie na jałowym biegu zaczekałem do momentu otwarcia termostatu. Jak silnik ostygł uzupełniłem płyn i po wszystkim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2018 o 16:54, Wafer napisał:

Masz 2 odpowietrzniki, jeden na chłodnicy, taki plastikowy motylek na rogu chłodnicy (poprawnie odpowietrzy się dopiero po otwarciu termostatu czyli po osiągnięciu 90^C.

 

Wlasnie na chlodnicy nic nie widać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem termostat, pojezdzilrm juz dobre kilkaset km, ugniatalem węże, dolewalwm płynu, upuszczalem przy nagrzewnicy i DALEJ MAM SPADKI WSKAZOWKI TEMPERATURY :(

 

Wykancza mnie już ten samochód :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat oryginał fiat czy inna firma.

Przerabiałem to kiedyś bardzo dawno temu w punto 1 .

Wymieniłem ze 3 termostaty różnych w ciągu roku  i dopiero jak dałem ori nastąpił spokój.

Może czujnik temperatury  dogorywa i dla tego są wahania, brat miał podobnie we fordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2  16v ( nie w stilo ) ma  2 miejsca odpowietrzenia.   Zobacz czy nie masz na wezu zaworka.  Wkladasz reke miedzy silnik a akumulator i nad skrzynią biegow przy scianie grodziowej. No i oczywiscie przy chlodnicy tez powinno cos byc. Chociaz sa fiaty (bravo II) gdzie uklad samoczynnie sie odpowietrza i nie ma nigdzie zaworkow .

20150321_144659.jpg

20150321_144650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.