Skocz do zawartości

Wakacje off road 2018. Są chętni


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadliśmy z żona na szalony pomysł by spędzić wakacje 2018r. wypoczynkowo-off roadowo :bzik: wstępnie padło na Albanie podobnie do filmów z Yt z tą różnicą ze tydz. jazdy po górach tydz. leżenia na plaży, termin do ustalenia dobrze by było zebrać min. trzy auta. Ktoś chętny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plan wstępny wyruszyć z Shkoder w kierunku wsi Theth położonej w górach wys. powyżej 2000 mnpm zjazd do miejscowości Koplik nad jez. Szkoderskim dalszy plan do ustalenia :ok:

Jak bardzo off roadowo będzie? Snorkel potrzebny. Wyciągarka, reduktor? Czy ewentualnie Honda CRV na AT da radę? 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AxiT napisał:

Jak bardzo off roadowo będzie? Snorkel potrzebny. Wyciągarka, reduktor? Czy ewentualnie Honda CRV na AT da radę? 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 

 tam jeżdżą busy tylnonapędowe ;)

część tej trasy przejechałem X3 na całorocznych gumach 

 

niestety sam nie odważyłem się jechać trasę Prekal - Theth 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tam jeżdżą busy tylnonapędowe
część tej trasy przejechałem X3 na całorocznych gumach 
 
niestety sam nie odważyłem się jechać trasę Prekal - Theth 
Nooooo panie widziałem ten filmik i jest to moje marzenie. Taka trasa. On w tym Oplu ma chyba silnik z omegi x20xe

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, AxiT napisał:

Nooooo panie widziałem ten filmik i jest to moje marzenie. Taka trasa. On w tym Oplu ma chyba silnik z omegi x20xe

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

 

to się spiesz, bo ludzi tam coraz więcej tak jak i asfaltu

choć tam nawet krajówka asfaltowa potrafi dać niezłe wrażenia 

https://goo.gl/maps/mByjZGxhtVr

sporą część trasy SH75 przejechałem z przyczepą kempingową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AxiT napisał:

Jak bardzo off roadowo będzie? Snorkel potrzebny. Wyciągarka, reduktor? Czy ewentualnie Honda CRV na AT da radę? 

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

 

Powinna dać  radę obejrzyj sobie kilka filmów  na YT o trasie do theth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, szyman napisał:

Powinna dać  radę obejrzyj sobie kilka filmów  na YT o trasie do theth

 

Koplik - Theth jest do zrobienia zwykłą osobówką, spotkałem tam logan'a i focus'a, a na dole stał swift 8]

oczywiście dużo zależy od warunków pogodowych, choć tam raczej skały więc jest twardo, ale bywają miejsca gdzie trafia się błoto

najbardziej bałem się że rozwalę oponę na skałach i będzie problem - 1800km do domu, a w bagażniku tylko dojazdówka

do tego X3 musi mieć 4 takie same opony, a jak pisałem byłem sam w jedno auto 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Koonrad napisał:

 

Koplik - Theth jest do zrobienia zwykłą osobówką, spotkałem tam logan'a i focus'a, a na dole stał swift 8]

oczywiście dużo zależy od warunków pogodowych, choć tam raczej skały więc jest twardo, ale bywają miejsca gdzie trafia się błoto

 

ten kierunek jest luzacki bo jest asfalt ale druga strona jest ciekawa. Całą trasę przestudiowałem na google maps ilość punktów widokowych czy noclegów mnie 8] pętla jest do zrobienia w dwa dni polecam obejrzeć filmy tego pacjenta 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szyman napisał:

ten kierunek jest luzacki bo jest asfalt ale druga strona jest ciekawa. Całą trasę przestudiowałem na google maps ilość punktów widokowych czy noclegów mnie 8] pętla jest do zrobienia w dwa dni polecam obejrzeć filmy tego pacjenta 

 

Filmików i relacji to ja w 2017 się naoglądałem, teraz wiem jak tam jest.

Wyjazd z Lake Shkodra Resort (zajefajny camp) , przez Kopik do Theth, tam nocleg na jednym kilku z pól 

https://goo.gl/maps/ncXYw9ax24B2, można połazić po wiosce, zjeść

i rano powrót przez Prekal :)

moim zdaniem do zrobienia seryjnym 4x4 czy SUVem - Twoja GVII na AT w sam raz :)

myślę że da się to zrobić w jeden dzień ... kurczę może powtórzyć Albanię w 2018 :hmm::phi:

 

niestety samo Theth robi się już komercyjne, same pola, knajpy i pensjonaty :no:

jak chcesz dziczy to trzeba szukać gdzieś dalej 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadliśmy z żona na szalony pomysł by spędzić wakacje 2018r. wypoczynkowo-off roadowo :bzik: wstępnie padło na Albanie podobnie do filmów z Yt z tą różnicą ze tydz. jazdy po górach tydz. leżenia na plaży, termin do ustalenia dobrze by było zebrać min. trzy auta. Ktoś chętny??

Co do samego wyjazdu to wiem już co następuje:

Termin kiedy jestem wolny zawiera się między 23.07.2018 a 3.08.2018. Taki podział czasu urlopowego w moim korpo.

Żona powiedziała że nie jedzie, więc albo sam i szukam kogoś na dokoptowanie do samochodu, albo ja wsiadam do kogoś i partycypuje w kosztach.

O dziwo żadnych podtekstów i fochów.

A ważne pytanie paszport potrzebny? Na taki wypad? Bo mój się chyba właśnie kończy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎05‎.‎02‎.‎2018 o 12:49, AxiT napisał:

Co do samego wyjazdu to wiem już co następuje:

Termin kiedy jestem wolny zawiera się między 23.07.2018 a 3.08.2018. Taki podział czasu urlopowego w moim korpo.

Żona powiedziała że nie jedzie, więc albo sam i szukam kogoś na dokoptowanie do samochodu, albo ja wsiadam do kogoś i partycypuje w kosztach.

O dziwo żadnych podtekstów i fochów.

A ważne pytanie paszport potrzebny? Na taki wypad? Bo mój się chyba właśnie kończy.

 

 

Trochę mało czasu jak na taki wypad. Termin bardziej myśleliśmy druga połowa sierpnia. Co do paszportów nie wiem muszę poszukać swojego :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, szyman napisał:

Trochę mało czasu jak na taki wypad. Termin bardziej myśleliśmy druga połowa sierpnia. Co do paszportów nie wiem muszę poszukać swojego :hehe:

 

Jak chcesz miec udane wakacje to jedz sam z rodzinka ;]:ok:

IMHO taki wyjazd w 3 przypadkowe samochody to prawie gwarancja katastrofy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, szyman napisał:

Trochę mało czasu jak na taki wypad. Termin bardziej myśleliśmy druga połowa sierpnia. Co do paszportów nie wiem muszę poszukać swojego :hehe:

 

Paszporty nie potrzebne, Albania i cała była Jugosławia na DO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jak chcesz miec udane wakacje to jedz sam z rodzinka ;]:ok:

IMHO taki wyjazd w 3 przypadkowe samochody to prawie gwarancja katastrofy ;)

 

wyjazd w jakby nie było dzikie tereny samemu też nie jest fajny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało czasu jak na taki wypad. Termin bardziej myśleliśmy druga połowa sierpnia. Co do paszportów nie wiem muszę poszukać swojego :hehe:
Ja niestety już jestem wpisany z terminem. No ale jak wam uda się coś zorganizować to dajcie tutaj znać.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Jak chcesz miec udane wakacje to jedz sam z rodzinka ;]:ok:

IMHO taki wyjazd w 3 przypadkowe samochody to prawie gwarancja katastrofy ;)

Na taką wycieczkę zawsze raźniej z ekipą. Zobaczymy jak wyjdzie :ok: Plan wyjazdu mam już w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką wycieczkę zawsze raźniej z ekipą. Zobaczymy jak wyjdzie :ok: Plan wyjazdu mam już w głowie 
Pisz wcześniej to może uda mi sie coś odkręcić.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szyman napisał:

Na taką wycieczkę zawsze raźniej z ekipą. Zobaczymy jak wyjdzie :ok: Plan wyjazdu mam już w głowie :)

 

Bedzie pan zadowolony :ok: 

Szwedalem sie troche po okolicach Jeziora Szkoderskiego na rowerze jakies 10 lat temu i bardzo mi sie podobalo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AxiT napisał:

Pisz wcześniej to może uda mi sie coś odkręcić.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

Na pewno będę dawał znać co i jak,  na marginesie znalazłem ciekawszą trasę i ta to Theth wydaje się ze jest lekkim spacerkiem 8] ciekawe czy małżonka pójdzie na to 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, szyman napisał:

Na pewno będę dawał znać co i jak,  na marginesie znalazłem ciekawszą trasę i ta to Theth wydaje się ze jest lekkim spacerkiem 8] ciekawe czy małżonka pójdzie na to 

 

 

jedziesz z dziećmi ? 

będą zachwycone.. jak już skończą rzygać  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szyman napisał:

Jak wyjazd dojdzie do skutku. Dzieciaki będą zachwycone gorzej z żoną :bzik:

 

dokładnie tak, u mnie dzieciaki nigdy nie rzygają, a żona miała sporego pietra na górskich wąskich drogach 

zwłaszcza jak przyszło się mijać na takich odcinkach :)

IMG_3160-Kopia-1024x682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, szyman napisał:

Jak wyjazd dojdzie do skutku. Dzieciaki będą zachwycone gorzej z żoną :bzik:

 

E, to super ! 

A żona, no cóż. Z genetycznego punktu widzenia to zupełnie obca osoba :phi:

 

trochę Wam zazdroszczę takich planów wyjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 6.02.2018 o 14:26, szyman napisał:

Trochę mało czasu jak na taki wypad. Termin bardziej myśleliśmy druga połowa sierpnia. Co do paszportów nie wiem muszę poszukać swojego :hehe:

Termin drugiej połowy sierpnia masz sztywny? My myślimy nad Albanią w tym roku ale wolne małżonka i koleżanka mają na początku lipca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin drugiej połowy sierpnia masz sztywny? My myślimy nad Albanią w tym roku ale wolne małżonka i koleżanka mają na początku lipca.
I tu się właśnie pojawia problem. Bo taki wypad trzeba zacząć organizować rok wcześniej. Czyli na przyszłe wakacje. Pada wstępny termin xxxxxxx do którego wszyscy chętni się ustawiają. Bo w korporacji niestety urlopy w styczniu się planuje.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, AxiT napisał:

I tu się właśnie pojawia problem. Bo taki wypad trzeba zacząć organizować rok wcześniej. Czyli na przyszłe wakacje. Pada wstępny termin xxxxxxx do którego wszyscy chętni się ustawiają. Bo w korporacji niestety urlopy w styczniu się planuje.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

Z nas nikt w korporacji nie pracuje ale dziewczyny taki termin sobie ustaliły na urlop. Pewnie dlatego że się doczekać nie mogą i chcą jak najszybciej wyjechać :hehe:

Racja że teraz to mało czasu się zgrać ale może koledze obojętne kiedy ruszy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kamilwl napisał:

Termin drugiej połowy sierpnia masz sztywny? My myślimy nad Albanią w tym roku ale wolne małżonka i koleżanka mają na początku lipca.

z doświadczenia wiem że druga połowa sierpnia jest najlepszym terminem:

- bezproblemowo znajdziesz lokum

- koniec sezonu = brak tłumów 

- najcieplejsza woda .....

Termin lipcowy fajny bo najdłuższe dni i do 21-22 widno ale jest to exodus wakacyjny tłumy na miejscu i na drodze.

Druga sprawa to startuję w kwietniu z dużym projektem (budowa). I planuje przestój z pracami akurat w tym terminie.

Też byłbyś chętny na trasę do theth?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szyman napisał:

z doświadczenia wiem że druga połowa sierpnia jest najlepszym terminem:

- bezproblemowo znajdziesz lokum

- koniec sezonu = brak tłumów 

- najcieplejsza woda .....

Termin lipcowy fajny bo najdłuższe dni i do 21-22 widno ale jest to exodus wakacyjny tłumy na miejscu i na drodze.

Druga sprawa to startuję w kwietniu z dużym projektem (budowa). I planuje przestój z pracami akurat w tym terminie.

Też byłbyś chętny na trasę do theth?

 

Z terminem to się zgadzam że nie jest najszczęśliwszy ale dziewczyny nie myślą o takich rzeczach jak ruch na drodze. W zeszłym roku w lipcu ruszaliśmy do Chorwacji w piątek po południu.;]

Theth wygląda super ale wszystko będzie zależało od tego jak zaplanujemy trasę. Gdzie nocleg i gdzie docelowo będziemy jechali. Jedziemy jednym samochodem w siedem osób w tym trojka dzieci więc jakoś z głową musimy to rozplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnij baby do zmiany terminu. Sam będę jechał z dwójka dzieci 4, 7 lat zarys podróży/pobytu mam w głowie. szukam tylko ekipy jak nie znajdę to kilka atrakcji wypadnie z planu wycieczki, żona trzęsie galotami i boi się spania na dzikiej plaży w namiocie :bzik: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szyman napisał:

Ciśnij baby do zmiany terminu. Sam będę jechał z dwójka dzieci 4, 7 lat zarys podróży/pobytu mam w głowie. szukam tylko ekipy jak nie znajdę to kilka atrakcji wypadnie z planu wycieczki, żona trzęsie galotami i boi się spania na dzikiej plaży w namiocie :bzik: 

U nas jeden 3 lata i dwóch 7 latków wiec idealnie by było. W weekend będziemy sie widzieli ze znajomymi bo dziewczyny maja trenować przed rajdem „Kobiety na traktory” wiec pogadam. 

Bo szczerze to na jeden samochód  mam jakieś obawy zapuszczać sie w bardziej dzikie miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj. Fajnie by było ruszyć w grupie szczególnie że mieszkamy blisko siebie. O auto nie mam obaw przygotuje do jazdy wyeliminuje wszystkie możliwe wtopy. Albania już nie jest tak dzika jak 10 lat temu. U mnie najważniejsze by plany które mam ułożyły się po myśli. 

Ps.

a moja kobita nie chciała brać udziału w rajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szyman napisał:

Porozmawiaj. Fajnie by było ruszyć w grupie szczególnie że mieszkamy blisko siebie. O auto nie mam obaw przygotuje do jazdy wyeliminuje wszystkie możliwe wtopy. Albania już nie jest tak dzika jak 10 lat temu. U mnie najważniejsze by plany które mam ułożyły się po myśli. 

Ps.

a moja kobita nie chciała brać udziału w rajdzie. 

Porozmawiam w weekend. Samochód mam ogarnięty ale swoje lata ma. Na każdy wyjazd narzędzia i części jadą z nami ;]

Namów kobite, moja z koleżanką pierwszy raz na rajdzie. Moja jak ja startowałem to parę razy jako pilot pojechała ale zawsze ktoś jeszcze był do pomocy. Teraz będzie debiut jako kierowca. A koleżanka to nigdy nie była w żadnym terenie więc będzie wesoło. Jak byś swoją namówił to w teamie by pojechały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2018 o 09:35, szyman napisał:

Porozmawiaj. Fajnie by było ruszyć w grupie szczególnie że mieszkamy blisko siebie. O auto nie mam obaw przygotuje do jazdy wyeliminuje wszystkie możliwe wtopy. Albania już nie jest tak dzika jak 10 lat temu. U mnie najważniejsze by plany które mam ułożyły się po myśli. 

Ps.

a moja kobita nie chciała brać udziału w rajdzie. 

Nasz termin nie do ruszenia już. Za bardzo się nastawiły i nie chcą czekać pond miesiąca. Tak że to nam nie wypali ale jak będziesz miał pomysł na jakiś krótszy wyjazd np weekendowy to daj znać i może uda się jeszcze w tym roku coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2018 o 19:11, Kamilwl napisał:

Nasz termin nie do ruszenia już. Za bardzo się nastawiły i nie chcą czekać pond miesiąca. Tak że to nam nie wypali ale jak będziesz miał pomysł na jakiś krótszy wyjazd np weekendowy to daj znać i może uda się jeszcze w tym roku coś zrobić.

spoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.