Skocz do zawartości

kupujemy kamerkę samochodową - odcinek pińcetny


Blues_Brother

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie wiem gdzie pisać, jak coś to proszę moderatora o przeniesienie.

 

przyszła kryska na matyska,, będę donosicielem, bo moja pobłażliwość się skończyła.
dzisiaj straciłem cierpliwość po tym jak jakiś dureń w mercedesie chciał zabić mnie i całą moją rodzinę, bo zachciało mu się wyprzedzać tira na zakręcie podczas burzy śnieżnej. dobrze że hamulce mam sprawne, a poślizg w który wpadłem nie skończył się w lesie.

 

tak więc, potrzeba kamerki która nagra film w jakości pozwalającej na odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów jadących z przeciwka zarówno w dzień jak i w nocy. jak takiej nie ma, to coś co potrafi nagrać w najlepszym wskaźniku jakość/cena. 

 

musi być dostępna w sklepie stacjonarnym, nie chcę chińczyka za 2 miesiące z którym będą ciągle jakieś ale ma być prosta w obsłudze i podłączeniu.

 

co do ceny, pamiętajmy że mieszkamy w Polsce, a ostatnio raportowane średnie zarobki są lekko mówiąc z czapki wzięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam MIo z wyższej półki i nie polecam :( , dałem ponad 700 zł i kamerka już była w serwisie i przy temperaturze 3 C kamerka się zacina i muszę wypinać zasilanie :( masakra , a niby taki dobry sprzęt miał być :( już drugi raz bym nie kupił chyba że za 150 zł :)

 

powodzenia przy wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,
nie wiem gdzie pisać, jak coś to proszę moderatora o przeniesienie.
 
przyszła kryska na matyska,, będę donosicielem, bo moja pobłażliwość się skończyła.
dzisiaj straciłem cierpliwość po tym jak jakiś dureń w mercedesie chciał zabić mnie i całą moją rodzinę, bo zachciało mu się wyprzedzać tira na zakręcie podczas burzy śnieżnej. dobrze że hamulce mam sprawne, a poślizg w który wpadłem nie skończył się w lesie.
 
tak więc, potrzeba kamerki która nagra film w jakości pozwalającej na odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów jadących z przeciwka zarówno w dzień jak i w nocy. jak takiej nie ma, to coś co potrafi nagrać w najlepszym wskaźniku jakość/cena. 
 
musi być dostępna w sklepie stacjonarnym, nie chcę chińczyka za 2 miesiące z którym będą ciągle jakieś ale ma być prosta w obsłudze i podłączeniu.
 
co do ceny, pamiętajmy że mieszkamy w Polsce, a ostatnio raportowane średnie zarobki są lekko mówiąc z czapki wzięte.

Mam od ponad tygodnia MT4060

Dostepna w pl dystrybucji od 209zl

To jest kamerka bez ekranu. Po wifi możesz ja konfigurować i podglądać zapis lub tradycyjnie wyjąć kartę sd i włożyć do kompa/tableta

Jak dla mnie rewelacyjna. Tak jakby jwj nie bylo w aucie i schowana w100% za lusterkiem. Jedyna wada to prędkość przesyłu po wifi jest 100MB ok 3min



wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GearBest.com masz dwie pozycje z dobrym stosunkiem value4money:

https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_967346.html

(bez ekranu)

https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_375217.html

(z ekranem)

 

Filmy testowe na YT. Do mnie idzie (trochę już długo) ta druga, tylko z uwagi na to, że lepiej wpasowuje mi się w obudowy lusterka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 111Zenek napisał:

witam,

nie wiem gdzie pisać, jak coś to proszę moderatora o przeniesienie.

 

przyszła kryska na matyska,, będę donosicielem, bo moja pobłażliwość się skończyła.
dzisiaj straciłem cierpliwość po tym jak jakiś dureń w mercedesie chciał zabić mnie i całą moją rodzinę, bo zachciało mu się wyprzedzać tira na zakręcie podczas burzy śnieżnej. dobrze że hamulce mam sprawne, a poślizg w który wpadłem nie skończył się w lesie.

 

tak więc, potrzeba kamerki która nagra film w jakości pozwalającej na odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów jadących z przeciwka zarówno w dzień jak i w nocy. jak takiej nie ma, to coś co potrafi nagrać w najlepszym wskaźniku jakość/cena. 

 

musi być dostępna w sklepie stacjonarnym, nie chcę chińczyka za 2 miesiące z którym będą ciągle jakieś ale ma być prosta w obsłudze i podłączeniu.

 

co do ceny, pamiętajmy że mieszkamy w Polsce, a ostatnio raportowane średnie zarobki są lekko mówiąc z czapki wzięte.

Transcend drivepro 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dobre opinie zbierają ostatnio kamery Viofo a119 jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny.

W Chinach kupisz za 250PLN, u nas ze dwa razy drożej. Przejrzyj ofertę sklepu wideorejestratory24, mają tam dobre opisy do kamer oraz przeważnie zamieszczone filmy jak kamera nagrywa w dzień i w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o pół roku używam takiej kamerki:

https://www.eltrox.pl/rejestrator-samochodowy-g1wh-novatek-96650-wdr-full-hd.html

I póki co jestem z niej zadowolony.

W dzień widać numery rejestracyjne samochodów jadących z przeciwka (w nocy nie da się ich odczytać w trakcie jazdy, ale chyba nie ma takiego rejestratora, który by to potrafił).

Jakość jak za tą cenę moim zdaniem jest bardzo zadowalająca i po pół roku użytkowania chyba z czystym sumieniem mogę ją polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mi przyszła 70mai i wygląda całkiem nieźle. Filmy mają zadowalającą jakość i prosta obsługa przez wifi ze smartfona.

Jedyny minus jaki zauważyłem to to, że nie da się wyłączyć komunikatów głosowych które są w jęz chińskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 08:05, el_guapo napisał:

Na GearBest.com masz dwie pozycje z dobrym stosunkiem value4money:

https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_967346.html

(bez ekranu)

https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_375217.html

(z ekranem)

 

Filmy testowe na YT. Do mnie idzie (trochę już długo) ta druga, tylko z uwagi na to, że lepiej wpasowuje mi się w obudowy lusterka.

 

 

Bardzo dobre wybory, z tym że zamiast drugiej poleciłbym jednak 'topowy' model A119.

A Xiaomi 79 minutes wczoraj mi właśnie przyszła z Chin i pewnie pójdzie do sprzedaży bo za bardzo nie mam jej jak przymocować jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 21:19, blue_ napisał:

miałem już kilka różnych, i jak narazie tylko viofo a119s ma bardzo zadowalające osiągi przy cenie do 500 zł. tablice czytelne w nocy przy słabym świetle

 

A118C też daje radę, ale nie spełnia kryteriów autora wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 21:19, blue_ napisał:

miałem już kilka różnych, i jak narazie tylko viofo a119s ma bardzo zadowalające osiągi przy cenie do 500 zł. tablice czytelne w nocy przy słabym świetle

 

W nocy widoczne są tablice samochodów jadących z naprzeciwka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kemosabe napisał:

 

W nocy widoczne są tablice samochodów jadących z naprzeciwka?

z naprzeciwka w sumie nie sprawdzałem, miałem na myśli auta jadące przed nami, bo niestety już z tym większość kamer ma problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odczytem numerów rejstracyjnych auta z naprzeciwka w nocy bardzo wiele kamer ma problem. Dużo nawet dośc drogich kamer sobie nie radzi. Dodatkowo odczyt zależy też od wielu czynników ( prędkość, pogoda, latarnie itd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej napisał:

Z odczytem numerów rejstracyjnych auta z naprzeciwka w nocy bardzo wiele kamer ma problem. Dużo nawet dośc drogich kamer sobie nie radzi. Dodatkowo odczyt zależy też od wielu czynników ( prędkość, pogoda, latarnie itd)

Dlatego właśnie zapytałem, gdyż czytałem na ten temat i w artykule było napisane, że to praktycznie nieosiągalne dla obiektywów w rejestratorach samochodowych.

W mojej kamerce tablice rejestracyjne samochodów z przodu w nocy widać, natomiast tych z przeciwka nie (w dzień są czytelne).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jakubek napisał:

Przychodzi z menu w ludzkim języku, czy tak jak moja tylko w chinskim?

Mało co jej nie uwalilem zmieniając na angielskie menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viofo a119s. Ja mam wersję z GPS i polecam. Do tego u chińczyka dokupiłem drugi uchwyt przyklejany (uchwyt ma wbudowany odbiornik GPS) z ładowarką i dzięki temu mogę kamerkę przekładać pomiędzy 2 autami. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o czymś takim:

https://www.ceneo.pl/34940830

http://www.prestigio.pl/catalogue/DVRs/RoadRunner_545GPS#/product-specs?article=PCDVRR545GPS

Mam RoadRunner 500 i jestem dość zadowolony z niego, więc myślę czy dalej nie pójść w Prestigio. Myślę o czymś z GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Dnia 21.01.2018 o 20:53, 111Zenek napisał:

potrzeba kamerki która nagra film w jakości pozwalającej na odczytanie tablic rejestracyjnych samochodów jadących z przeciwka zarówno w dzień jak i w nocy. jak takiej nie ma, to coś co potrafi nagrać w najlepszym wskaźniku jakość/cena. 

Niezależnie od tego na co się zdecydujesz ściągać on majfrienda na podstawie tutejszych opinii, jestem chętny na drugi egzemplarz i dorzucam na transport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zuraw napisał:

Szukałem w opisie Viofo, ale nie znalazłem, czy kamera ta czujnik ruchu i aktywuje się po zauważeniu ruchu w okolicy pojazdu?

W funkcjach jest taka opcja więc można to odpalić podobno, ale ważne, aby było stałe zasilanie, bo sama kamerka ma kondensator zamiast baterii.

bez zasilania stałego to długa sama nie chodzi.

Muszę u siebie przerobić zasilanie aby cały czas podawało a nie tylko po rozruchu...


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zuraw napisał:

Szukałem w opisie Viofo, ale nie znalazłem, czy kamera ta czujnik ruchu i aktywuje się po zauważeniu ruchu w okolicy pojazdu?

A119 ma 'teoretycznie'. Ale z tego co piszą jest on mało funkcjonalny. Ktoś Cię puknię, ale zanim czujnik zareaguje i włączy kamerę jjuż ktoś może odjechać. Są kamery które buforują cały czas obraz i np. przy uderzeniu zapisują ostatnią minutę przed. Wtedy ma to jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CiastekD napisał:

Muszę u siebie przerobić zasilanie aby cały czas podawało a nie tylko po rozruchu..

Ja mam a118 na stałe pod 12v i:

-Ładnie wyłącza się w 1min po wyłączeniu silnika,

-Ładnie włącza się po impulsie z czujnika ruchu

 

Niestety nie startuje sama po włączeniu silnika, trzeba ją włączyć przyciskiem. Wie ktoś o co kaman? Ja wiem że 12v na stałe może przeszkadzać, ale takie podłączenie jest niezbędne do używania czujnika ruchu, a włączenie silnika powoduje impuls w instalacji do 14,5-15v i to powinno automatycznie aktywować kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2018 o 08:14, ArekMiz napisał:

Viofo a119s. Jest taka mała, że doskonale chowa się za lusterkiem. :)

 

Albo tańsza A118C :) Wiadomo - 119 to nowszy model, ale też w sumie droższy a 118 daje bardzo dobrą jakość za śmieszną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2018 o 20:44, Zuraw napisał:

Niezależnie od tego na co się zdecydujesz ściągać on majfrienda na podstawie tutejszych opinii, jestem chętny na drugi egzemplarz i dorzucam na transport.

 

Na razie to może byś 3 stop naprawił ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.