Skocz do zawartości

Amortyzatory tył DACO?


ANDPOL

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się pechowo złożyło, że muszę wymienić i przód i tył. W sklepie za rogiem mam do wyboru przód Statim albo KYB. Pewnie wezmę KYB bo to jednak przód. Z tyłu nie mam żadnego wyboru. Są tylko DACO. Ktoś, coś o tej firmie napisze? Warto to zakładać, czy szukać czegoś lepszego po internetach? Dodam, że jeżdżę sam. Cementu w bagażniku też nie wożę, więc mają tylko wytrzymać masę własną. Do tej pory z tyłu siedzą jeszcze fabryczne, czyli już przeszło 15 lat i 180 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się pechowo złożyło, że muszę wymienić i przód i tył. W sklepie za rogiem mam do wyboru przód Statim albo KYB. Pewnie wezmę KYB bo to jednak przód. Z tyłu nie mam żadnego wyboru. Są tylko DACO. Ktoś, coś o tej firmie napisze? Warto to zakładać, czy szukać czegoś lepszego po internetach? Dodam, że jeżdżę sam. Cementu w bagażniku też nie wożę, więc mają tylko wytrzymać masę własną. Do tej pory z tyłu siedzą jeszcze fabryczne, czyli już przeszło 15 lat i 180 tys. km.
Jeśli tanio i w miarę komfortowo to gazowe SRL. W miarę wytrzymałe. Katowałem je ze sportową twardą sprężyną i oryginalną na szutsze. Ciężko zabić te amory.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam statim z przodu juz 2 lata i zawias -40 wszystko dziła żadnych wycieków z tyłu mam kamoka ciec nie ciekną to tyle moge powiedziec a tak na marginesie ja zawsze kupuje w necie bo dużo taniej jest niz w sklepie ostatnio kupowałem sprzegło  valeo i było taniej o 110 pln niz w najtanszym sklepie w szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać że moje SRL jedzie na glebie z tyłu od 2 lat. Od 1.5 roku sa po utwardzeniu i trzymają dobrze. A lekko nie mają. Z Daco kupiłem cc i bardzo szybko po przejechaniu wyrypu robiła się straszna kanapa. Wywaliłem szybko bo to niebezpieczne się robiło. Ale najlepiej kupować w sklepie bo można sobie sprawdzić czy tak samo twarde są i ewentualnie wymienić na jednakowe. Ja tak miałem jeden miękki a drugi twardy. Bez problemu dobrali w sklepie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zakupiłem w "sklepie za rogiem". Przód KYB olejowe po 105 zł, tył Daco po 43zł (innych brak). Jak się ten tył wy...a to się najwyżej wymieni. Tutaj nie ma żadnej filozofii przy wymianie. Śruby o dziwo po 15 latach dają się bez problemu odkręcić. Kupiłem w znanym, dużym sklepie, na miejscu, więc nie będzie problemu z ewentualną reklamacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wodzu napisał:

Trochę się podłącze pod temat. Jaka jest długość tylnego amortyzatora w SC ? Szukam amortyzatora do adaptacji do innego samochodu i konstrukcyjnie jest oki tylko nie znam jesgo długości.

 

Pzdr

Jaka Cię długość interesuje, to mogę zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ANDPOL napisał:

Za późno. Wczoraj zostały założone. Zmierzyłem Ci starego. Długość całkowita 262mm ściśnięty na max, 402mm rozciągnięty na max. Odległość między osiami mocowań w linii prostej w stanie ściśniętym 206mm.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.