Skocz do zawartości

Nie pali na wszystkie gary po przełączeniu na lpg- cewka czy wtryski?


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Landirenzo Omegas na wtryskach med w astrze h 1.8 Z18XER. Dwa tygodnie temu po przełączeniu na lpg w trakcie jazdy przestał palić na wszystkie gary. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu pozostaje błąd ale samochód chodzi już normalnie. Po podpięciu pod kompa - "przerwa w obwodzie zapłonu drugiego cylindra". Dwa tygodnie spokoju wczoraj się powtórzyło ale tym razem błąd "przerwa w obwodzie zapłonu pierwszego i drugiego cylindra".

Będzie padać cewka czy wtryski? Instalacja jak i cewka od nowości z przebiegiem 140kkm. W wakacje byłem na regulacji to gaziarz mówił, że i tak dziwne że te wtryski z taki przebiegiem jeszcze żyją.

Zauważyłem jeszcze że jak samochód stoi na jałowym po dłuższym postoju i się przełącza na lpg to potrafi jakby przygasnąć / obroty spadają budą zatrzęsie i chodzi. Raz mi kiedyś zgasło. Temperatura przełączania 40'C. Jak było cieplej na dworze to problemu nie było.

Co niektórzy wiedzą że wtryski med bardzo głośno pracują. Nim sterownik przełączy na lpg to wtryski cykają pojedyńczymi stuknięciami kiedy jeszcze silnik chodzi  na benzynie. Zdarza się że jak jest zimniej to aż do przełączenia na lpg  żaden się nie odzywa do samego przełączenia. Nie wiem co ma na to wpływ.

 

Jakieś podpowiedzi? 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwości zamień wtryski lpg miejscami, tzn. przepnij wtyczki i wężyki pomiędzy wtryskiwaczami lpg a wkretkami w kolektorze dolotowym i zobacz czy błędy dalej na tych samych cylindrach występują. Bo raczej nie masz dostępu do wglądu w sterowniku lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.