Skocz do zawartości

Astra J 140 KM LPG po roku


wawo

Rekomendowane odpowiedzi

Po 3 roku - prócz cewki w trakcie 3 roku (posty wyżej) padła:

listwa wtryskiwacza, jeden wtryskiwacz (pozostałe niebawem) (a stało się dokładnie w trakcie jazdy na przegląd roczny do ASO: check engine się wyświetlił ;])

Żywotność (i jakość) instalacji lpg wygląda nader skromnie: 10 kkm reduktor, 82 kkm listwa,  jeden wtryskiwacz (kolejne wnet), wymieniono ponadto króćce przy reduktorze (również w 3 roku eksploatacji) (delikatne wycieki, widoczne jednak w garażu)

Zwykłe niedbalstwo ASO przy przeglądzie w 2 roku (zgłaszałem zblokowanie losowe tylnego koła/kół po dłuższym postoju) doprowadziło do wymiany zacisku (ASO ca 900) oraz kompletu tarcz (jedna tarcza uszkodzona przez uszkodzony zacisk) i klocków na tyle (ASO ca. 900) przy przeglądzie w roku 3 (inne ASO). Wymian w ramach gwarancji. 

Spalanie  wyliczane przez komputer to 9,1 l. LPG (przebieg 82 kkm)

Samochód z każdym rokiem wydaje mi się głośniejszy w środku (i zapewne tak jest). 

(Aha, jak dłużej postoi nieruszany to z pilota nie otwiera czasami bagażnika, przycisk na konsoli rozwiązuje ten problem - zapomniałem zgłosić podczas przeglądu)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
Dnia ‎14‎.‎12‎.‎2019 o 19:08, wawo napisał:

Po 3 roku - prócz cewki w trakcie 3 roku (posty wyżej) padła:

 

U mnie wlasnie dobiega konca 3 rok eksploatacji z przebiegiem 55kkm:ok:

Poki co auto nie sprawialo zadnych problemow technicznych, spalanie od poczatku to ok 7.5l noPB.

W przyszla sobote jestem umowiony na przeglad, z tego co mowili przez telefon w ASO to koszt przegladu z materialami po 3 roku 550PLN.

Do tego wymienie od razu swiece (350) + filt powietrza (100), bo nie bede specjalnie jechal za 5kkm.

W sumie koszty eksploatacji i serwisu w ASO sa naprawde na rozsadnym poziomie.

Wstepnie planuje, ze jeszcze kolejne 3 lata u mnie auto zostanie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

U mnie wlasnie dobiega konca 3 rok eksploatacji z przebiegiem 55kkm:ok:

Poki co auto nie sprawialo zadnych problemow technicznych, spalanie od poczatku to ok 7.5l noPB.

W przyszla sobote jestem umowiony na przeglad, z tego co mowili przez telefon w ASO to koszt przegladu z materialami po 3 roku 550PLN.

Do tego wymienie od razu swiece (350) + filt powietrza (100), bo nie bede specjalnie jechal za 5kkm.

W sumie koszty eksploatacji i serwisu w ASO sa naprawde na rozsadnym poziomie.

Wstepnie planuje, ze jeszcze kolejne 3 lata u mnie auto zostanie.

 

tja, wymiana oleju w przeciągu 3 lat: 199>249>299 itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wawo napisał:

 

tja, wymiana oleju w przeciągu 3 lat: 199>249>299 itd. 

 

Nawet jesli tak jest, to nadal na tle innych marek jest to naprawde dobra cena.

Ja nie widze potrzeby wymieniac oleju poza przegladami, wiec sie tym nie interesowalem....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Nawet jesli tak jest, to nadal na tle innych marek jest to naprawde dobra cena.

Ja nie widze potrzeby wymieniac oleju poza przegladami, wiec sie tym nie interesowalem....

komplet filtrów lpg z okolic 200 do ponad 400 (Ciebie to nie dotyczy)

świece z 250 na 350 itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Nawet jesli tak jest, to nadal na tle innych marek jest to naprawde dobra cena.

Ja nie widze potrzeby wymieniac oleju poza przegladami, wiec sie tym nie interesowalem....

Olej poniżej 100 wymian 50 + filtr. 100 procent marży na całości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wawo napisał:

Olej poniżej 100 wymian 50 + filtr. 100 procent marży na całości. 

 

 

Czy ktos cie zmusza do wymiany w ASO?:nie_wiem:

Ja wymieniam olej raz do roku na przegladzie i nie uwazam, zeby koszt byl przesadzony :ok:

Co wiecej na tle innych marek to jest raczej  tanio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Czy ktos cie zmusza do wymiany w ASO?:nie_wiem:

Ja wymieniam olej raz do roku na przegladzie i nie uwazam, zeby koszt byl przesadzony :ok:

Co wiecej na tle innych marek to jest raczej  tanio.

 

 

Gwarancja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

Ale o co konkretnie Ci chodzi?

Ja tez mam auto na przedluzonej gwarancji.

Dokładnie to, dlatego robię to w ASO. Ceny znaczaco podnieśli po przejęciu przez Peugeota. We Wrocławiu sa 3 ASO.   Do jednego nie maiłem zaufania (gościowi, któremu sprzedawałem zestaw naprawczy podpieprzyli wedle jego opowieści tenże zestaw podczas serwisu ;]), do drugiego straciłem (ile razy można korygować faktury w związku z tym samym lewym mykiem?), a w 3 ceny też podnieśli ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wawo napisał:

Dokładnie to, dlatego robię to w ASO. Ceny znaczaco podnieśli po przejęciu przez Peugeota. We Wrocławiu sa 3 ASO.   Do jednego nie maiłem zaufania (gościowi, któremu sprzedawałem zestaw naprawczy podpieprzyli wedle jego opowieści tenże zestaw podczas serwisu ;]), do drugiego straciłem (ile razy można korygować faktury w związku z tym samym lewym mykiem?), a w 3 ceny też podnieśli ;]

 

Hmmm o ile dobrze pamietam to za pierwszy przeglad placilem 499PLN a za trzeci licza 549...

IMHO nazywanie tego znaczacym wzrostem cen to jednak spora przesada ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@wawo, finalnie za 3 przeglad wyszlo po rabacie 1030 PLN.

W tym: wymiana swiec , filtra powietrza, filtra kabiny, olej z filtrem + przeglad po 3 latach.

IMHO jak na ASO to naprawde bardzo rozsadna cena :ok:

Przy okazji tez sami zaproponowali wymiane cewki z Opel Flex care, bo pewnie im sie rozpadla przy zdejmowaniu ;)

No wiec wyjechalem tez z nowa cewka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2020 o 21:39, wawo napisał:

 

tja, wymiana oleju w przeciągu 3 lat: 199>249>299 itd. 

To jest nadal tanio. 

W uczciwie płacącym podatki warsztacie cena jest już zbliżona. Usługi strasznie podrożały przez 3 lata. Zwłaszcza we WRO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
On 2/21/2020 at 2:29 PM, Maciej__ said:

 

U mnie wlasnie dobiega konca 3 rok eksploatacji z przebiegiem 55kkm:ok:

Poki co auto nie sprawialo zadnych problemow technicznych, spalanie od poczatku to ok 7.5l noPB.

W przyszla sobote jestem umowiony na przeglad, z tego co mowili przez telefon w ASO to koszt przegladu z materialami po 3 roku 550PLN.

Do tego wymienie od razu swiece (350) + filt powietrza (100), bo nie bede specjalnie jechal za 5kkm.

W sumie koszty eksploatacji i serwisu w ASO sa naprawde na rozsadnym poziomie.

Wstepnie planuje, ze jeszcze kolejne 3 lata u mnie auto zostanie.

 

Astra juz od pol roku jezdzi moj ojciec, ale dzisiaj zaprowadzilem na 4-ty przeglad.

Przebieg auta na chwile obecna to 67kkm.

Koszt 800PLN (650PLN przeglad z wymiana oleju + 150PLN za wymiane plynu hamulcowego po 4 latach).

Z ponadprogramowych rzeczy to przez caly ten przebieg spalila sie zarowka od swiatel dziennych ;]

Co ciekawe klocki jeszcze fabryczne i maja z polowe okladziny.

Ogolnie to bardzo bezproblemowe i tanie w utrzymaniu auto :) :ok:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.