Skocz do zawartości

Które akumulatory obecnie polecacie?


bengamin

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Camel napisał:

Ja zauważyłem jeszcze jedno na przykładzie grupy vw. U mnie w pancerwagenie oryginał wytrzymał 8 lat, 61Ah w dieslu - wymieniłem bo wolno kręcił w zimę. W sodzie żony benzyna - taki sam 61 ale produkcja czeska padł do zera z nienacka chyba po 3.5 roku. U teścia w szkodzie - 61 Ah diesel padł do zera po 2 latach. Jakiś niefart do skod mamy😂

 

to pech jakiś jednak :)

miałem o2fl obydwie u mnie do 9 roku i w jednej i drugiej w momencie sprzedaży były fabryczne aku, 1.6tdi (tutaj 61ah) i 1.2 tsi tutaj nie pamiętam jaki

co istotne aku nie wykazywały nadal zmęczenia w momencie sprzedaży... tdi był z 2010r a tsi z 2011r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem jeszcze jedno na przykładzie grupy vw. U mnie w pancerwagenie oryginał wytrzymał 8 lat, 61Ah w dieslu - wymieniłem bo wolno kręcił w zimę. W sodzie żony benzyna - taki sam 61 ale produkcja czeska padł do zera z nienacka chyba po 3.5 roku. U teścia w szkodzie - 61 Ah diesel padł do zera po 2 latach. Jakiś niefart do skod mamy
Tak jak piszesz niefart, bo na tej podstawie ciężko jakieś wnioski wyciągnąć. Samochody tak samo użytkowane?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/3/2021 at 7:13 AM, robciolas said:

Ostatnio kupuję Specbat, dobre i tanie, więc nie widzę sensu przepłacać.

 

I ile ci wyrzymuja?

Ostatnio kupilem taki https://specpart.pl/specpart-akumulator-60ah-480a-specbat-p-wysoka.html jako kompletnego krzaka, tylko dlatego ze byl tani. Kosztowal 150zl jakies 3 msc temu a teraz widze ze taniej. Spoko opcja bo dowiezli za darmo i zabrali stary.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janusz napisał:

Tak jak piszesz niefart, bo na tej podstawie ciężko jakieś wnioski wyciągnąć. Samochody tak samo użytkowane?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Bardzo podobnie. Te co padły były czeskie i najwyraźniej płyta się jakaś oberwała 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2021 o 06:30, Camel napisał:

Ja zauważyłem jeszcze jedno na przykładzie grupy vw. U mnie w pancerwagenie oryginał wytrzymał 8 lat, 61Ah w dieslu - wymieniłem bo wolno kręcił w zimę. W sodzie żony benzyna - taki sam 61 ale produkcja czeska padł do zera z nienacka chyba po 3.5 roku. U teścia w szkodzie - 61 Ah diesel padł do zera po 2 latach. Jakiś niefart do skod mamy😂

mi w superb2 oryginalny VW by Varta padł po roku (zwarcie w celi i rozgrzewał się), na gwarancji wymieniony na VW by Exide jeździ ponad 6 lat

 

więc pech nieodosobniony

Edytowane przez jqr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, volf6 napisał:

 

''Oczko'' nadal zielone, bo na foto nie widać?

One prawie zawsze są zielone 🤪

Bynajmniej u mnie, nawet jak „elektromagnesem strzela” to łupie do mnie tym zielonym okiem też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, patgaw napisał:

 

Jak by nie bylo zielone to akumulator kaput. bylem zdziwiony ze to poprawnie dziala.

Niekoniecznie, to zwykły aerometr ale tylko w jednej celi.

W starszym akumulatorze moze już być mało elektrolitu (czyli oczko białe) a poza tym parametry mogą być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, volf6 napisał:

 

''Oczko'' nadal zielone, bo na foto nie widać?

 

Powiem szczerze, że nie zwróciłem na to uwagi, w garażu ciemno :hmm:

Chciałem z ciekawości odnaleźć ten rok produkcji.

Podładowałem asekuracyjnie bo ostatnio głównie tylko krótkie odcinki, a temperatury niskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2021 o 11:52, volf6 napisał:

Ponoś kiedyś był ten Jenox Gold (płyty dodatnie, zdaje się)  jak jeszcze go Sznajder nie wykupił...

SHD to inna bajka i to chyba u wszystkich producentów i raczej w osobowym nie zmieścisz:phi:

 

No co racja to racja. SHD bateria do zadań specjalnych ale rzeczywiście ciężko by było go w osobowych wyklepać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam mam pytanie kupiłem akumulator yuasa 60 ah po niecałym roku szybko się rozładowywał oddałem na gwarancji ale stwierdzili ,że jest ok .Kazali sprawdzić auto bo może na postoju go rozładowuje ( auto sprawdzone na miernikach i ok.) ,więc przełożyłem do drugiego auta a z niego do mojego .Po miesiącu codziennej eksploatacji(yuasa przed włożeniem naładowany full)auto stało ok 4 dni akumulator padł do 5,5 volta ,drugi natomiast w moim nawet po 6 dniach postoju  palił jak zły(i przed włożeniem nie był ładowany) mimo to w sklepie dalej upierają się ,że to nie wina akumulatora mam 2 miesiące do końca gwarancji.Czy moje samochody nienawidzą tej baterii i ją wykańczają.

Auta 4 i 6 letnie.

Aha oba akumulatory innych firm ale o tych  samych parametrach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 30.01.2018 o 19:30, ZUBERTO napisał(a):

Po przebojach z boschem, Varta i fabrycznymi aqu skody olalem temat i wsadziłem najtansze co było w sklepie, czyli Harta 60Ah. Parametry ok.

Zobaczymy ile wytrzyma.

Cześć, ile Ci wytrzymał ten Hart? Właśnie takiego wsadziłem do Forda C-max 2011r, pierwsza wymiana aku, czyli fabryczny Motorcraft wytrzymał 12 lat!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Wojciech K napisał(a):

Cześć, ile Ci wytrzymał ten Hart? Właśnie takiego wsadziłem do Forda C-max 2011r, pierwsza wymiana aku, czyli fabryczny Motorcraft wytrzymał 12 lat!!!!

Nie wiem, nie pamiętam nawet w jakim aucie go miałem, pewnie sprzedałem z samochodem, bo już nie mam.

Generalnie nigdy dotąd nie zawiodły mnie najtańsze Voltmastery i inne nazwijmy je no-namy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.