Skocz do zawartości

Skuter ciąg dalszy


Florydzialski

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎04‎.‎02‎.‎2018 o 19:29, Florydziak napisał:

Zobaczymy. Kupiłem. Ma dwa lata gwarancji a potem niech się rozpada. 

Wyślij córkę jeszcze na parę godzin jazdy, bo na 125 też można się zabić niekoniecznie z swojej winy.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Florydziak napisał:

 

Ma bardzo przystojnego nauczyciela ;)

Przystojny, nie przystojny niech jej przekaże wiedze a najważniejsze którym międzypasiem się jedzie w korku;] i że jak jedzie motocykl to należy go przepuścić ;];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Florydziak napisał:

 

Ma bardzo przystojnego nauczyciela ;)

Wszyscy faceci na moto są przystojni (tak twierdzi kumpela-żeby nie było). Przynajmniej dopóki nie zdejmą kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dusia napisał:

Przystojny, nie przystojny niech jej przekaże wiedze a najważniejsze którym międzypasiem się jedzie w korku;] i że jak jedzie motocykl to należy go przepuścić ;];];]

święta prawda. Jak ja zaczynałem kurs na A to chociaż miałem uprawnienia na 125 to jednak bardzo się zdziwiłem jak wiele muszę się nauczyć na to 125 (od 125 zaczynałem kurs). Chociaż przecież miałem uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pyrekcb napisał:

 

Serio, serio! ;)

A dlaczemu?

To jakaś umowna zasada czy jak? :hmm:

Tak, w kręgu motocyklowym i  to dla Twojego bezpieczeństwa! Wyobraź sobie, jedziesz w korku, lewym a prawym przeciska się ktoś inny, kierowca widzi jego bo akurat spojrzał w prawe lusterko i co?? zjeżdża na Ciebie. Mogę Ci to wytłumaczyć przy grillu ;] miałam kilka razy tak;( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Dusia napisał:

Tak, w kręgu motocyklowym i  to dla Twojego bezpieczeństwa! Wyobraź sobie, jedziesz w korku, lewym a prawym przeciska się ktoś inny, kierowca widzi jego bo akurat spojrzał w prawe lusterko i co?? zjeżdża na Ciebie. Mogę Ci to wytłumaczyć przy grillu ;] miałam kilka razy tak;( 

 

Po mieście praktycznie nie jeżdżę - ja przed zjechaniem (jak jadę autem) patrze w oba lusterka.  :ok:

A na grilla zapraszam, ale może poczekajmy na te paręnaście *C więcej, co? :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

Po mieście praktycznie nie jeżdżę - ja przed zjechaniem (jak jadę autem) patrze w oba lusterka.  :ok:

A na grilla zapraszam, ale może poczekajmy na te paręnaście *C więcej, co? :phi:

A widzisz, ja jeżdżę jak tylko jest 5 i więcej i nie ślisko - codziennie do pracy. Nie cierpię wiosny pod tym względem bo wtedy jadą wszyscy spragnieni jazdy 2oo wszędzie gdzie tylko się przecisną a to bardzo niebezpieczne dla tych normalnych ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dusia napisał:

A widzisz, ja jeżdżę jak tylko jest 5 i więcej i nie ślisko - codziennie do pracy. Nie cierpię wiosny pod tym względem bo wtedy jadą wszyscy spragnieni jazdy 2oo wszędzie gdzie tylko się przecisną a to bardzo niebezpieczne dla tych normalnych ;]

 

No widzisz, to do tej pory ja byłbym tym nie_normalnym, bo nie wiedziałem o tych niepisanych zasadach. :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pyrekcb napisał:

 

No widzisz, to do tej pory ja byłbym tym nie_normalnym, bo nie wiedziałem o tych niepisanych zasadach. :phi:

To już wiesz :) Miałam kiedyś fajne zdjęcie obrazujące tą zasadę i dlatego uważam że siadając na dwa koła fajnie jednak podszkolić się conieco :phi:

P.S Zrobimy jakiś spot na colę jak się ciepło zrobi, nie? W Route 66 np. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 14:02, Dusia napisał:

To już wiesz :) Miałam kiedyś fajne zdjęcie obrazujące tą zasadę i dlatego uważam że siadając na dwa koła fajnie jednak podszkolić się conieco :phi:

P.S Zrobimy jakiś spot na colę jak się ciepło zrobi, nie? W Route 66 np. :)

 

R66 to przy harleju? 8-)

Nie zniósłbym obecności tych złodziei obok mnie. :ogien:

Już lepiej 2OO. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Florydziak napisał:

8e63dc6960f5f72e64832c7b8afc64ef.jpg

Dotarł. Zarejestrowany, właśnie ubezpieczam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Coś ma dziwną minę, chyba że to nie Twoja córa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ma dziwną minę, chyba że to nie Twoja córa :D


Chyba zastanawiała się nad tym jak ona sobie da radę parkować - skurczybyk jest raczej ciężki.

ce15618598832cc5a9238683f9870aca.jpg

Tu już zaparkowany na noc - łańcuchem do latarnii, blokada na tarcze hamulcową = wydaje mi się że w stosunku do ceny tego grata to zabezpieczenia więcej niż wystarczające.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Florydziak napisał:

 


Chyba zastanawiała się nad tym jak ona sobie da radę parkować - skurczybyk jest raczej ciężki.

ce15618598832cc5a9238683f9870aca.jpg

Tu już zaparkowany na noc - łańcuchem do latarnii, blokada na tarcze hamulcową = wydaje mi się że w stosunku do ceny tego grata to zabezpieczenia więcej niż wystarczające.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

A nie ma w pobliżu przejścia, obniżonego krawężnika? Ja przez to że mam obniżony motocykl pod większość krawężników nie podjadę bo przycieram wydechem i szukam  do parkowania takich miejsc gdzie spokojnie wjadę i podjeżdżam kawałek chodnikiem  do miejsca docelowego;], oczywiście staram się to robić tak aby nie było pieszych żeby się nikt nie przyczepił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dusia napisał:

A nie ma w pobliżu przejścia, obniżonego krawężnika? Ja przez to że mam obniżony motocykl pod większość krawężników nie podjadę bo przycieram wydechem i szukam  do parkowania takich miejsc gdzie spokojnie wjadę i podjeżdżam kawałek chodnikiem  do miejsca docelowego;], oczywiście staram się to robić tak aby nie było pieszych żeby się nikt nie przyczepił. :)

 

Próbujemy załatwić miejsce postojowe w garażu ale ciężko to idzie. Problem jest śmieszny - miejsce jest specjalne dla rowerów i skuterów ale nie chcą sprzedać pilota do garażu. A to oznacza ze trzeba do garażu windą. A do windy są schody co eliminuje opcję wtargania skutera. Czyli mówiąc inaczej typowe polskie osiedle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Florydziak napisał:

 

Próbujemy załatwić miejsce postojowe w garażu ale ciężko to idzie. Problem jest śmieszny - miejsce jest specjalne dla rowerów i skuterów ale nie chcą sprzedać pilota do garażu. A to oznacza ze trzeba do garażu windą. A do windy są schody co eliminuje opcję wtargania skutera. Czyli mówiąc inaczej typowe polskie osiedle. 

Ciekaw jestem jak pierwsze wrażenia z dojazdu skuterem. Jezdzi już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, 1Marek1 napisał:

Ciekaw jestem jak pierwsze wrażenia z dojazdu skuterem. Jezdzi już?

 

Na razie stoi i się mrozi ;) Jutro ma spróbować pojechać z chłopakiem po paliwo i na krótka wycieczkę testową. A regularne dojazdy dopiero jak się trochę cieplej zrobi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Florydziak napisał:

 

Na razie stoi i się mrozi ;) Jutro ma spróbować pojechać z chłopakiem po paliwo i na krótka wycieczkę testową. A regularne dojazdy dopiero jak się trochę cieplej zrobi. 

Czyli jest spora szansa ze zanim zacznie jezdzic na dobre  to wandale zalatwia sprzet:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎13‎.‎02‎.‎2018 o 19:24, Florydziak napisał:

 


Chyba zastanawiała się nad tym jak ona sobie da radę parkować - skurczybyk jest raczej ciężki.

ce15618598832cc5a9238683f9870aca.jpg

Tu już zaparkowany na noc - łańcuchem do latarnii, blokada na tarcze hamulcową = wydaje mi się że w stosunku do ceny tego grata to zabezpieczenia więcej niż wystarczające.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kontaktowałeś się z Pewagiem, czy inny łańcuch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/16/2018 o 00:38, Blues napisał:

Kontaktowałeś się z Pewagiem, czy inny łańcuch?

 

Kupilem jakiś niedrogi i lekki. Do skutera za 5kPLN chyba nie ma sensu kupować jakiś wyśrubowanych zabezpieczeń - jak ukradną to kupie następny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 21:17, Florydziak napisał:

 

Kupilem jakiś niedrogi i lekki. Do skutera za 5kPLN chyba nie ma sensu kupować jakiś wyśrubowanych zabezpieczeń - jak ukradną to kupie następny. 

sprawdźcie jak na tych oponach się na mokrym jeździ, bardzo często są niskiej jakości i trzeba podwójnie uważać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, bielaPL napisał:

kurde Panie... czarny skuter, czarna kurtka i samochody w zimie odzwyczajone od jednośladów... weź jej kamizelke odblaskową chociaż załóż

Ale kask ma biały. Tyle tylko że lustrzany wizjer nie zaciemnia za bardzo po zmroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kolego, w Polsce lata się na swiatłach 24h. :phi:
A co to zmienia? Jeszcze gorzej jest dla moto. Kiedyś w dzień światła paliły tylko moto i dzięki temu były lepiej widoczne. Teraz wszystko się zlewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2018 o 22:43, Florydziak napisał:

On jest arab czy wyżej Libańczyk ;)

Nie wiem czy to dobry pomysł... Byłeś kiedyś w tamtych stronach i widziałeś jak tam się jeździ? Jazda pod prąd to coś zupełnie normalnego. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 9.02.2018 o 10:52, 1Marek1 napisał:

Wszyscy faceci na moto są przystojni (tak twierdzi kumpela-żeby nie było). Przynajmniej dopóki nie zdejmą kasku.

 Kumpela ma rację. W zeszłe lato wybrałem się w trasę Legionowo-Zegrze ( 6 km ) . Gdy turlałem się swoim grzdylem (tula ) kilkakrotnie objechała mnie samiczka na szlifierce . Pomyślałem- mam branie ;] . Zjechałem na pobocze, przylizałem grzywkę-czekam. Po chwili podjeżdża samiczka i słyszę-- o k.....wa , jaki pan stary !!!.... I koniec brania 8]        ;l   A teraz zemsta-każda jest zgrabna , do póki nie zsiądzie z motocykla :ogien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.