Skocz do zawartości

Kierownik budowy.


MarkS

Rekomendowane odpowiedzi

Startuje budowa i nadszedł czas wyboru kierownika budowy.

Pytanie jakie są obecnie stawki za usługi.

Dzwoniłem na razie do jednego, polecanego przez znajomych, i zaśpiewał na dzień dobry 2 kpln/miesięcznie. Potem zszedł do 1.5 kpln/miesięcznie.

Czy tylko mi się wydaje czy trochę zaszalał?

Jakie są obecnie realne stawki.

Dom jednorodzinny, parterowy, kanadyjczyk, 114m plus garaż, okolice Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownik bral kase za poszczegolne etapy budowy a nie za miesiac. Za cala budowe zaplacilem cos kolo 2-3 tys. (Nie chce mi sie kompa odpalac). 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie cisnę gościa i szukam alternatyw. Zeszliśmy do 5 kpln za budowę. Mam też już alternatywę na max. 4 tys ( 2 tys. na początku i dopłata za wizyty na końcu).

Więc jednak facet zaszalał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu wyszło ca 2 tys. Przyjeżdżał na poszczególne etapy - po ok 120 zł za przyjazd. Dzięki temu wiedziałem, że przyjedzie. Jak zapłacisz 2 tys na dzień dobry i 2 na dobranoc to możesz mieć problem ze ściągnięciem gościa na budowę wtedy kiedy będziesz chciał lub potrzebował. Wiele się o tym naczytałem na muratorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mitunio napisał:

10 lat temu wyszło ca 2 tys. Przyjeżdżał na poszczególne etapy - po ok 120 zł za przyjazd. Dzięki temu wiedziałem, że przyjedzie. Jak zapłacisz 2 tys na dzień dobry i 2 na dobranoc to możesz mieć problem ze ściągnięciem gościa na budowę wtedy kiedy będziesz chciał lub potrzebował. Wiele się o tym naczytałem na muratorze.

Ja płaciłem 1000 z góry i 1000 na koniec za papiery do odbioru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wsi gdzie dom budowałem kierownik bierze 2.5kpln za całą budowę. Przy czym to taki kierownik, co w sumie za dużo nie pomoże, tyle że jest.

Ja go zatrudniłem jako nadzór mojej firmy budującej dom, ale że budowali bardzo dobrze, to się nie przydał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mitunio napisał:

Jak zapłacisz 2 tys na dzień dobry i 2 na dobranoc to możesz mieć problem ze ściągnięciem gościa na budowę

 

2 koła na powitanie a potem na koniec rozliczenie wizyt. Nie przyjedzie to nie dostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSO płaciłem 1300 zł.

 

Za dokończenie pewnie krzyknie podobnie albo trochę mniej bo już nie przyjeżdża co dziennie ;]

 

Tak, mój kierownik przyjeżdżał praktycznie codziennie i patrzył na ręce znanemu mu wykonawcy, na szczęście wykonawca też bardzo ogranięty także poprawek nie było, tylko doglądanie zbrojenia, ścian, lania betonu. Mimo że ma grubo po 70 to skubany biega po drabinach i wszędzie musi zajrzeć ;l Dla mnie git :phi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarkS napisał:

 

2 koła na powitanie a potem na koniec rozliczenie wizyt. Nie przyjedzie to nie dostanie.

Chodziło mi o to, że jak będziesz go potrzebował w trakcie to może nie przyjechać bo coś tam. Na koniec przyjedzie. Jak ma płacone za wizytę i ustali sie ilość planowych wizyt to łatwiej jest ściągnąć bo wtedy za każdy brak wizyty traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 7.02.2018 o 16:02, MarkS napisał:

Na razie cisnę gościa i szukam alternatyw. Zeszliśmy do 5 kpln za budowę. Mam też już alternatywę na max. 4 tys ( 2 tys. na początku i dopłata za wizyty na końcu).

Więc jednak facet zaszalał:)

 

niekoniecznie

 

są tacy którzy biora wiecej bo np pomogą w materiałach i ekipie ... np dadzą dobry kontakt na materiały po cenach z innej półki ... i to sie finalnie opłaca ...

 

po prostu zapytaj co jest w tym "pakiecie"    ... bo jak tylko papiery do PINB i wiyty na budowie ... to troche drogo ... ;) ... koło 2 ... 3 tys za całość przy załozeniu ze budujesz max 24 miesiace ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stanęło na 4,5 tys. za całość. Facet już wcześniej, przed dogadaniem się, mocno się angażował, teraz też co chwila jest na budowie więc stwierdziłem że nie będę zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.