Skocz do zawartości

2018 Toyota Yaris sedan...


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Manx napisał:

Ktoś to kupuje? Widać to na drogach? Wygląda to słabo i od razu mi się przypomina Thalia czy Honda City.

 

Europa nie. Ale w innych miejscach na świecie limuzyna to limuzyna. Nie ważne, że mała - prestige jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, grogi napisał:

 

Europa nie. Ale w innych miejscach na świecie limuzyna to limuzyna. Nie ważne, że mała - prestige jest :D

Polska niby nie Europa, ale Astra J w sedanie idzie jak ciepłe bułeczki.

Ta yariska pewnie mniejsza wiele nie jest (zdziwiony byłem ilością miejsca w HB).

Wiem, że wszystko dzięki cenie i LPG, ale widać, ze da się sedany sprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ZUBERTO napisał:

Polska niby nie Europa, ale Astra J w sedanie idzie jak ciepłe bułeczki.

Ta yariska pewnie mniejsza wiele nie jest (zdziwiony byłem ilością miejsca w HB).

Wiem, że wszystko dzięki cenie i LPG, ale widać, ze da się sedany sprzedawać.

 

Ale w segmencie kompaktów to masz już dużo więcej sedanów - np. Focus, Astra czy Corolla oraz Civic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, grogi napisał:

 

Europa nie. Ale w innych miejscach na świecie limuzyna to limuzyna. Nie ważne, że mała - prestige jest :D

Ja się OZI konkretnie pytałem czy w Australii ktoś to kupuje.

Ja wiem, że takie rzeczy oferują w Tajlandii, Turcji, Chinach, Indiach i tam to idzie... no ale Australia to jednak nieco bardziej cywilizowany rynek i stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grogi napisał:

 

Ale w segmencie kompaktów to masz już dużo więcej sedanów - np. Focus, Astra czy Corolla oraz Civic. 

Tylko w C klasie proporcje są już normalne i w większości przypadków bagażniki nie wyglądają jak doklejone na siłe. Czasami od słupka B, HB i sedan to inne projekty.

B klasa to na ogół doklejany kufer który kłuje w oczy (choć akurat powyższa Mazda ma dość ładną płynna linię czego nie można powiedzieć o Jarku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś to kupuje? Widać to na drogach? Wygląda to słabo i od razu mi się przypomina Thalia czy Honda City.



Będzie widać na drogach Phuket i indonesia narazie. Sedan starej generacji był na rynkach US/CAN/Oz ale US Toyota zaczęła kupować Mazda 2 sedan jako sedan i sprzedawać jako to.


U mnie na każdego sedana sprzedawali 17 hatch.

Klient - ciężko określić . Kombinacja małolatów i ... ludzi w wieku 80lat...


a4d533435c51a2f7c0bde585eb4a9cea.jpg


Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Europa nie. Ale w innych miejscach na świecie limuzyna to limuzyna. Nie ważne, że mała - prestige jest :D



Raczej nie prestige. To wygoda.

Ile razy gdzieś w Thailand zostajemy to jest przewaga właśnie takich sedan. Powód prosty - bagażnik.
Status to raczej Hatch / znaczy ze cię stać na auto i pewnie drugie gdzie ci bagażnik nie potrzebny.


Vios jest chyba najpopularniejszym modelem


fa882f26cf2331473722a238d1be9231.jpg


8dc1beb4615a0b0f538f2d6d6dbf91ef.jpg

Yaris Hatch to jeździ np 19 latka córka kumpla - ale przeprowadzili się do Phuket na emeryturę, rodzine wzięli. Wydanie paru dodatkowych $$$ na auto nie jest problemem.


Podobno magnet na chłopaków ... bo Hatch





Sent from my iCrap X using Tapacrap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym polemizuje. Po stokroć wolę mieć HB niż sedana, bagażnik jest dużo bardziej ustawny. Miałem dwa duże sedany (jak na europejskie warunki) i bagażnik w nich nienawidziłem uczuciem szalonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, grogi napisał:

No z tym polemizuje. Po stokroć wolę mieć HB niż sedana, bagażnik jest dużo bardziej ustawny. Miałem dwa duże sedany (jak na europejskie warunki) i bagażnik w nich nienawidziłem uczuciem szalonym.

 

Ja mam z kolei inne doświadczenie. Miałem dwie sytuacje konieczności przepakowania rzeczy z HB (zepsuł się) do sedana w czasie 2 mini przeprowadzek (ten sam model auta- Lanos). Oba to samochody wyposażone w LPG i sedan dosłownie masakrował HB (322l vs 250l).  Po tym doświadczeniu już nawet nie pomyślałem o HB przy wyborze nowego auta, chociaż ich oferta jest bogatsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Citric napisał:

 

Ja mam z kolei inne doświadczenie. Miałem dwie sytuacje konieczności przepakowania rzeczy z HB (zepsuł się) do sedana w czasie 2 mini przeprowadzek (ten sam model auta- Lanos). Oba to samochody wyposażone w LPG i sedan dosłownie masakrował HB (322l vs 250l).  Po tym doświadczeniu już nawet nie pomyślałem o HB przy wyborze nowego auta, chociaż ich oferta jest bogatsza.

Korzystając jedynie z bagażnika, owszem o ile kształt przewożonych rzeczy wejdzie przez otwor.

Za to HB ma przewagę w postaci możliwości położenia kanapy, wyjęcia półki i pakowania po dach.

Kupiłbym Astrę J sedan, ale mimo, ze walizek tam napchasz sporo, to pralki nie wsadzisz jak do HB.

Wiem, wiem, na AK pralki kupuje się z dostawą, wniesieniem i montażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, ZUBERTO napisał:

Korzystając jedynie z bagażnika, owszem o ile kształt przewożonych rzeczy wejdzie przez otwor.

Za to HB ma przewagę w postaci możliwości położenia kanapy, wyjęcia półki i pakowania po dach.

Kupiłbym Astrę J sedan, ale mimo, ze walizek tam napchasz sporo, to pralki nie wsadzisz jak do HB.

Wiem, wiem, na AK pralki kupuje się z dostawą, wniesieniem i montażem.

Przez 7 lat posiadania HB skorzystałem raz z wymienionych przez Ciebie "przewag". Dla uczciwości muszę napisać, że raz musiałem skapitulować i pożyczyć sedana bo przewożona szafa była za długa (sedan był 13 cm dłuższy) więc sedan w moim bilansie wygrywa w cuglach.

Pralki nie miałem potrzeby przewozić, ale i tak musiałbym prosić innych o pomoc przy wniesieniu więc albo bym skorzystał z dostawy z wniesieniem albo z pomocy znajomego posiadającego vana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Citric napisał:

Przez 7 lat posiadania HB skorzystałem raz z wymienionych przez Ciebie "przewag". Dla uczciwości muszę napisać, że raz musiałem skapitulować i pożyczyć sedana bo przewożona szafa była za długa (sedan był 13 cm dłuższy) więc sedan w moim bilansie wygrywa w cuglach.

Pralki nie miałem potrzeby przewozić, ale i tak musiałbym prosić innych o pomoc przy wniesieniu więc albo bym skorzystał z dostawy z wniesieniem albo z pomocy znajomego posiadającego vana.

Każdy ma swoje potrzeby, ale szafa w sedanie 8] szacun.

Chyba, że inne pojęcie szafy mamy, bo ja i do kombi nie wiem czy szafę bym wsadził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ZUBERTO napisał:

Każdy ma swoje potrzeby, ale szafa w sedanie 8] szacun.

Chyba, że inne pojęcie szafy mamy, bo ja i do kombi nie wiem czy szafę bym wsadził.

 

To jakiś składany szajs 197x80x54,5. Po transporcie trzeba złożyć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Citric napisał:

 

To jakiś składany szajs 197x80x54,5. Po transporcie trzeba złożyć samemu.

 

Dokladnie tak. Wszystkie dłuższe klamoty z Ikea i sedan lepszy.

 

Dodam tylko ze bywają hatchbacki dłuższe niż sedany ;]

Sam takiego mam i mocno się zdziwiłem. Lancer htb jest dłuższy niż sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał:

 

Dokladnie tak. Wszystkie dłuższe klamoty z Ikea i sedan lepszy.

 

Dodam tylko ze bywają hatchbacki dłuższe niż sedany ;]

Sam takiego mam i mocno się zdziwiłem. Lancer htb jest dłuższy niż sedan

Ja miałem Cruze hb, który miał 4,5 m długości, czyli tyle co poprzednie moje auto - Lacetti sedan :)

Taki chatchback sprawdzał się idealnie :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎11 o 09:53, kravitz napisał:

 

Dokladnie tak. Wszystkie dłuższe klamoty z Ikea i sedan lepszy.

 

Dodam tylko ze bywają hatchbacki dłuższe niż sedany ;]

Sam takiego mam i mocno się zdziwiłem. Lancer htb jest dłuższy niż sedan

 

I świetnie się sprawdza w roli śmieciarki ;)

 

WP_20180131_001a.jpg.4d600fa950cfc57b3eda65d9c9f93338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.