Skocz do zawartości

A tak długo był spokój :)


stepien2

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie dobrzy ludzie w paru problemach:

 

1. Wysiadł mi czujnik cofania, po sprawdzeniu na kompie wskazywał że uszkodzony jest jeden(nie pamiętam który). Jednak od dłuższego czasu po podpięciu kompa wskazuje że uszkodzone są wszystkie 4. Ponoć wskazuje to na uszkodzoną centralkę.
I pytanie jak mogę dokładnie sprawdzić/wykluczyć centralkę, poniżej komunikaty

 

5a80c9e272d79_czyjnikcofania.jpg.ad6836d80997394ebf855420d87e166e.jpg

 

Gdyby sprawdzenie centralki wymagało jej wyciągnięcie wymagane jest targanie wszystkich plastików po prawej stronie?

2. Oglądając centralkę od czujników zauważyłem luźną wtyczkę. Ktoś wie od czego może być?

 

wtyczka2.jpg.8cf65b54c6225690bc00ebcadcd3983d.jpg

 

3. Ostatnio również pojawił się problem z elektryką, zaglądając do skrzynki bezpieczników zobaczyłem dosłownie stopiony bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby

 

bezpiecznik3.jpg.a7f74be444e16b349a2cecd48bbc3fff.jpg

 

A tak z bliska po usunięciu reszty bezpiecznika

 

bezpiecznik2.jpg.187cee1583082fb85fcba1e014adcf8f.jpg

 

Jakim cudem mogło dojść do takiej sytuacji. Zauważyłem że obecnie nie działa ogrzewanie szyby. Jeśli uszkodzenie wymaga wymiany skrzynki to podejdzie każda niezależnie od wersji silnika? I oczywiście czy wymiana wymaga interwencji elektryka czy można to zrobić na zasadzie p&p.

 

Pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Na mysl mi przychodzi jedna rzecz - nie miales zbyt mocnego bezpiecznika ? 

No właśnie też mi przeszła taka myśl, tylko że nigdy nie musiałem wymieniać tego bezpiecznika.

 

3 godziny temu, HARDTECHNO napisał:

Co fo czujnikow. Sprawdzilbym kostke pod xderzakiem czy nie zasniedziala

Może uda się do niego dostać bez targania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 00:03, stepien2 napisał:

Pomóżcie dobrzy ludzie w paru problemach:

 

1. Wysiadł mi czujnik cofania, po sprawdzeniu na kompie wskazywał że uszkodzony jest jeden(nie pamiętam który). Jednak od dłuższego czasu po podpięciu kompa wskazuje że uszkodzone są wszystkie 4. Ponoć wskazuje to na uszkodzoną centralkę.
I pytanie jak mogę dokładnie sprawdzić/wykluczyć centralkę, poniżej komunikaty

 

5a80c9e272d79_czyjnikcofania.jpg.ad6836d80997394ebf855420d87e166e.jpg

 

Gdyby sprawdzenie centralki wymagało jej wyciągnięcie wymagane jest targanie wszystkich plastików po prawej stronie?

2. Oglądając centralkę od czujników zauważyłem luźną wtyczkę. Ktoś wie od czego może być?

 

wtyczka2.jpg.8cf65b54c6225690bc00ebcadcd3983d.jpg

 

3. Ostatnio również pojawił się problem z elektryką, zaglądając do skrzynki bezpieczników zobaczyłem dosłownie stopiony bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby

 

bezpiecznik3.jpg.a7f74be444e16b349a2cecd48bbc3fff.jpg

 

A tak z bliska po usunięciu reszty bezpiecznika

 

bezpiecznik2.jpg.187cee1583082fb85fcba1e014adcf8f.jpg

 

"Jakim cudem mogło dojść do takiej sytuacji" 

 

Bez cudów, kiepski styk bezpiecznika w skrzynce. Reszta już ( co widać ) wynika z prawa oma. Bezpiecznik ma się spalić a nie grzać.

Pozdr.

Art.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stopiony bezpiecznik bardziej wskazuje na problemy z masą. Zasilaniem odbiornika  (w chili nie używania) wracają prądy z innych urządzeń. Powoduje to często przekaźnik masujący na styku rozwartym.

Sprawdź  punkt masowy z tyłu samochodu - obok luźnej kostki ze zdjęcia.

Możesz zmasować na krótko osobnym kablem samą centralkę od czujników - i zobaczysz czy problem znikł.

Sprawdź również czy nie masz dyskoteki w tylnych lampach lub świecą słabiej.

Co do luźnej kości to mając babarta tez nie doszedłem do czego ona jest - zastanawiałem się czy nie do zasilania anteny w wersji bez kluczykowej - ale nigdzie tego nie potwierdziłem.

Sprawdzałeś też skrzynkę bezp po drugiej stronie wnęki? tam również masa do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.