Skocz do zawartości

1.0 TSI od Vag co to warte


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kamskam napisał:

Mój kolega kupił niedawno fabię 1.0 TSI 115 i Pali mu po mieście ok 6.5,  i mówił, że nie realne jest zejście poniżej 6 l, a wiem jak miał silnik 1.9 TDI wcześniej, to paliło mu około 5 l/100 km po mieście. Jeździ raczej przewidująco, i średnio dynamicznie.

Wszystko zależy od warunków. Mnie udało się tydzień temu zejść do 5.5. Tylko że ruch był niewielki i trafiłem na zieloną falę.

A niedawno średnią z całego tankowania miałem 10.0 - też miasto i bez jakiejś dynamicznej jazdy - bez problemu dałoby się wykręcić wyższe spalanie.

I co mam odpowiedzieć na pytanie "ile pali po mieście"?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłótnie o spalanie jak zwykle IMO bez sensu, ale dorzucę swoje 3 grosze ;)

Jeździłem w zeszłym tygodniu focusem z 1.0 ecoboost 125KM. Pomijając że jeździło się całkiem przyjemnie, to średnie spalanie (zakorkowany Wrocław plus kawałek autostradą) wyszło 8,9L/100km. Czyli pewnie tyle samo ile spala wolnossące 1.6 125KM tańsze pewnie o 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2018 o 10:34, Polarny napisał:

Wszystko zależy od warunków. Mnie udało się tydzień temu zejść do 5.5. Tylko że ruch był niewielki i trafiłem na zieloną falę.

A niedawno średnią z całego tankowania miałem 10.0 - też miasto i bez jakiejś dynamicznej jazdy - bez problemu dałoby się wykręcić wyższe spalanie.

I co mam odpowiedzieć na pytanie "ile pali po mieście"?

 

 

Jak to co? Większość w tej sytuacji powie, że im w mieście pali 5.5 :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.04.2018 o 14:09, Jaruga napisał:

Kłótnie o spalanie jak zwykle IMO bez sensu, ale dorzucę swoje 3 grosze ;)

Jeździłem w zeszłym tygodniu focusem z 1.0 ecoboost 125KM. Pomijając że jeździło się całkiem przyjemnie, to średnie spalanie (zakorkowany Wrocław plus kawałek autostradą) wyszło 8,9L/100km. Czyli pewnie tyle samo ile spala wolnossące 1.6 125KM tańsze pewnie o 10 tys.

Ostatnio jak napisałem, że Fiesta EB 100KM pali w mieście, na krótkich odcinkach ponad 8l/100km, to się od razu znaleźli specjalosci od oceny mojego stylu jazdy, choć ja tym nawet nie jeżdżę :ok::]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.