Skocz do zawartości

Brak ciągłości OC


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

znajomy nie dopilnował terminu opłacenia składki OC za pojazd, do tej pory jeździł na starej polisie OC zbywcy pojazdu [firma]. W sieci straszą karami od UFG. Jak to jest w rzeczywistości, w większości artykułów piszą " w przypadku kontroli i braku OC". Ktoś miał podobny problem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
 
znajomy nie dopilnował terminu opłacenia składki OC za pojazd, do tej pory jeździł na starej polisie OC zbywcy pojazdu [firma]. W sieci straszą karami od UFG. Jak to jest w rzeczywistości, w większości artykułów piszą " w przypadku kontroli i braku OC". Ktoś miał podobny problem? pozdrawiam
Ubezpieczyć jak najszybciej i niech trzyma kciuki, zeby UFG sie nie upomnialo.
Jak długo nie miał tego OC?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, steyr napisał:

No właśnie więcej niż 14 dni.

Oc po zbywcy wygasa samoczynnie, nie trzeba wypowiadać. Ja bym spróbował pogadać z agentem aby ubezpieczył od daty zakończenia ostatniej polisy, najlepiej w tej samej firmie ubezpieczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robciolas napisał:

Oc po zbywcy wygasa samoczynnie, nie trzeba wypowiadać. Ja bym spróbował pogadać z agentem aby ubezpieczył od daty zakończenia ostatniej polisy, najlepiej w tej samej firmie ubezpieczeniowej.

Gdzieś na zadupiach bywają jeszcze agenci, co "ręcznie ubezpieczają", ale taki numer to na 2-3 dni, a nie ponad 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

No to pozostaje jedynie dac na tace i miec nadzieje, ze UFG sie nie upomni...

 

Nic to nie da. Jedyne wyjście to sprzedać samochód komuś komu to obojętne a później odkupić, if you know what i mean...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Waldek40 napisał:

Tylko jak auto wyrejestrujesz to wtedy nie płacisz ubezpieczenia, we wszystkich innych przypadkach auto musi być ubezpieczone

Zapomniałeś tylko dopisać, że wyrejestrować można tylko dmc >3,5t. 

A ubezpieczenia nie trzeba jeszcze płacić za zabytki i pojazdy historyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, luccass napisał:

Zapytam przy okazji, bo jestem zielony w temacie: co jeśli auto stoi w garażu, też trzeba je ubezpieczyć, czy można legalnie 'wycofac' je z ruchu na jakiś czas?

tapatalked
 

Nie można wycofać ani wyrejestrować motocykla czy auta do 3.5 tony. Trzeba płacić-chyba,ze żółte tablice albo pojazd powyżej 40 lat.

Jak widać firmy ubezpieczeniowe potrafią zadbać o swoje w tym kraju:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można wycofać ani wyrejestrować motocykla czy auta do 3.5 tony. Trzeba płacić-chyba,ze żółte tablice albo pojazd powyżej 40 lat.
Jak widać firmy ubezpieczeniowe potrafią zadbać o swoje w tym kraju:no:
Przecież to jawne wyciąganie pieniędzy

Taka karta za brak ubezpieczenia to jakiego rzędu kwoty?

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, luccass napisał:

Przecież to jawne wyciąganie pieniędzy emoji37.png

Taka karta za brak ubezpieczenia to jakiego rzędu kwoty?

tapatalked
 

powyżej 14 dni    4200 zł

4-14 dni    2100 zł 

 

ja pitu :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, luccass napisał:

Przecież to jawne wyciąganie pieniędzy emoji37.png

tak samo jak zmieniono przepisy dla tych kilku procent, którzy nie potrafili wypowiedzieć umowy na czas i wpadali w podwójne OC, tak przez kilka procent potencjalnych oszustów OC jest obowiązkowe bez względu na pokonywany dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrejestrowac mozna ;) ale wiąze się to ze sprzedażą albo złomowaniem, ew kradzieżą :panic:

Ubezpieczyć wstecz sie nie da. Ja nawet mialem raz problem, bo polisa wygasła 13go, a fizycznie nową polisę zawierałem 14go, to miałem na polisie napisaną godzinę, od której obowiązuje.

 

Niestety nie da się zawiesic ubezpieczenia na czas postoju w garazu (np cabrio w zimie) czy na czas odbudowy/remontu. Płać i płacz.

Z drugiej strony, znając pomysłowość i zaradność rodaków, to możliwość zawieszania byłaby wykorzystywana do granic możliwości. 

 

Inna sprawa, że do tej pory nie potrafią sobie poradzić z obowiązkowością OC, bo o ile UFG wyłapuje przerwy, to przy noworejestrowanych samochodach jest gorzej. Niby trzeba pokazać polisę odbierając twardy dowód,  to jednak przy jakości danych w CEP mają problem, żeby to porównać z bazą UFG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Filipfm napisał:

 Niby trzeba pokazać polisę odbierając twardy dowód,  to jednak przy jakości danych w CEP mają problem, żeby to porównać z bazą UFG.

 

Odbieral twardy dowod w tym tygodniu i nic nie sprawdzali z CEPIKIEM.

Jedynie pani porownala dane z dowodu z danymi na polisie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Odbieral twardy dowod w tym tygodniu i nic nie sprawdzali z CEPIKIEM.

Jedynie pani porownala dane z dowodu z danymi na polisie ;)

 

 

Sorry. Skrot myslowy. Chodziło o dwie odrębne sprawy ;)

 

W komunikacji chca dowodu, ze masz polise, ale na upartego mozna im pokazac cokolwiek, bo nigdzie tego nie sprawdzaja. A ja sobie dowod zawarcia OC drukuje sam od wielu lat, wiec przedsiebiorczy Janusz moze sobie w paincie samemu zrobic taki kwitek.

 

A do porownania odnosilem sie do sytuacji sprzed kilku ładnych lat kiedy miałem służbowo kontakty z branżą ubezpieczeniową (UFG i PIU)  i ich przymiarkami do zrobienia czegoś w rodzaju ubezpieczeniowej bazy anty-fraudowej. Wtedy narzekali na to, ze w bazie UFG mają kilka mln mniej aut niż w CEP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Filipfm napisał:

Sorry. Skrot myslowy. Chodziło o dwie odrębne sprawy ;)

W komunikacji chca dowodu, ze masz polise, ale na upartego mozna im pokazac cokolwiek, bo nigdzie tego nie sprawdzaja. A ja sobie dowod zawarcia OC drukuje sam od wielu lat, wiec przedsiebiorczy Janusz moze sobie w paincie samemu zrobic taki kwitek.

 

Dokladnie, mozna pokazac polise, ktora nie jest nawet oplacona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Filipfm napisał:

Wyrejestrowac mozna ;) ale wiąze się to ze sprzedażą albo złomowaniem, ew kradzieżą :panic:

Sprzedajac nie wyrejestrowywujesz, a jedynie zgłaszasz sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CZUCZU napisał:

Mam clio, nie jezdzi po drodze. Laweta na tor i laweta do domu, ja oc wydałem już 3000zł, wrazie kolizji itp nie obowiązuje. Ale płace...

Dlaczego nie obowiązuje? Normalnie na drodze jak byś miał dzwona to nie obowiązuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ZUBERTO napisał:

Sprzedajac nie wyrejestrowywujesz, a jedynie zgłaszasz sprzedaż.

 

True. Kalka jezykowa. Mowi, ze ze sie wyrejestrowuje ale wyrejestrowuje sie siebie z rejestracji auta a nie auto :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiac, to szczelny system wyrejestrowywania czasowego, by spokojnie mógł załatwic problem koniecznosci płacenia OC bez wzgledu czy sie auto użytkuje czy nie.

 

Powinna być możliwość wyrejestrowac czasowo auto ktora by pociągała za sobą obowiązek zdania dowodu i tablic w urzędzie.

Wtedy OC by nie trzeba płacic. 

A jakby sie chcialo znowu jeździc, to do urzedy odebrac spowrotem tablice i dowód i ubezpieczyć od nowa.

Do tego ubezpieczyciele powinni zacząć oferować ubezpieczenia na krotszy czas, powiedzmy polisy na 3 miesiace czy cos.

 

I by bylo pięknie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna miec niezarejestrowany motocykl do jazdy po torze (enduro)?
Można, tyle że nie mógł być wcześniej zarejestrowany, ewentualnie go oddałeś na złom, tam go "skasowali" i teraz masz "złom wyglądający na motocykl". Tak samo możesz zrobić z samochodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luccass napisał:

A te auta co sprowadzone w komisach stoją tez muszą mieć wykupione ubezpieczenie?

tapatalked
 

 

One nie sa zarejestrowane w PL, wiec "nie musza"... Ale tez nie mozna nimi legalnie wyjechac na droge ;]

Ostatnio tez powstala instytucja ubezpieczenia komisowego, czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maciej__ napisał:

Ostatnio tez powstala instytucja ubezpieczenia komisowego, czy jakos tak.

jakie ostatnio... ostatnio to zaczęli o tym mówić bo było to nadużywane. Ubezpieczenia krótkoterminowe, bo tak się to prawidłowo określało, istniały i miały się świetnie.

Nie wrzucaj takich porad/opinii bo wprowadzasz w błąd po raz kolejny w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ozarek napisał:

jakie ostatnio... ostatnio to zaczęli o tym mówić bo było to nadużywane. Ubezpieczenia krótkoterminowe, bo tak się to prawidłowo określało, istniały i miały się świetnie.

Nie wrzucaj takich porad/opinii bo wprowadzasz w błąd po raz kolejny w tym wątku.

 

W jaki sposob to moze kogos wprowadzic w blad?

Czy ja namawiam do kupna takiego ubezpieczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 08:03, steyr napisał:

No właśnie więcej niż 14 dni.

4200zł na ten rok. Prawdopodobnie go wyhaczą, mnie wyłapali szybko po ok 2 mies od przerwy, zakładałem tu wątek, przyszło na 3700zł, wywinąłem się od płatności, tylko dlatego, że pojazd był sprowadzony dopiero z zagranicy.

Co do "komisowego" może go zawrzeć tylko osoba posiadająca w profilu DG PKD dotyczące obrotu pojazdami, Ci, którzy robili na swoje auta bo mieli znajomego agenta mogą beknąć, a na pewno agentowi wybiorą piórka, za niezgodne z zasadami zawieranie polis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, CiniO napisał:

Szczerze mówiac, to szczelny system wyrejestrowywania czasowego, by spokojnie mógł załatwic problem koniecznosci płacenia OC bez wzgledu czy sie auto użytkuje czy nie.

agac

Powinna być możliwość wyrejestrowac czasowo auto ktora by pociągała za sobą obowiązek zdania dowodu i tablic w urzędzie.

Wtedy OC by nie trzeba płacic. 

A jakby sie chcialo znowu jeździc, to do urzedy odebrac spowrotem tablice i dowód i ubezpieczyć od nowa.

Do tego ubezpieczyciele powinni zacząć oferować ubezpieczenia na krotszy czas, powiedzmy polisy na 3 miesiace czy cos.

 

I by bylo pięknie.

 

 

IMO nie zdałoby to egzaminu. Połowa podkarpackich i lubelskich wsi jeździłaby bez tablic i papierów, w zasadzie to zakładam że 20% samochodów na drogach nie miałoby OC, bo a nuż się uda. A później ktoś taki w Ciebie wjedzie i masz przesrane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

W jaki sposob to moze kogos wprowadzic w blad?

Czy ja namawiam do kupna takiego ubezpieczenia?

po pierwsze jakoby te ubezpieczenia pojawiły się dopiero teraz, po drugie to było odniesienie do Twoich postów w tym wątku o trzymaniu kciuków, modleniu się i dawaniu na tacę żeby UFG nie złapało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ozarek napisał:

po pierwsze jakoby te ubezpieczenia pojawiły się dopiero teraz, po drugie to było odniesienie do Twoich postów w tym wątku o trzymaniu kciuków, modleniu się i dawaniu na tacę żeby UFG nie złapało.

 

 

To byla akurat swego rodzaju ironia...

Prawda jest taka, ze jesli chodzi o legalne sposoby, to akurat nie mozna zrobic nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, luccass napisał:

A te auta co sprowadzone w komisach stoją tez muszą mieć wykupione ubezpieczenie?

tapatalked
 

Dopóki nie zostaną ubezpieczone po raz pierwszy w kraju to nie muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bizz napisał:

 

IMO nie zdałoby to egzaminu. Połowa podkarpackich i lubelskich wsi jeździłaby bez tablic i papierów, w zasadzie to zakładam że 20% samochodów na drogach nie miałoby OC, bo a nuż się uda. A później ktoś taki w Ciebie wjedzie i masz przesrane. 

 

Juz teraz wg szacunkow UFG, ok 100 tys aut nie ma ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.