Skocz do zawartości

Brak ciągłości OC


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, sebaso napisał:

:hmm: ciekawe bo jeżdżę sporo co prawda po lubelskich drogach i czegoś co opisujesz nie zauważyłem. 

 

a jak na drogach masz zauważyć brak OC? 

ostatnio siedziałem u kumpla na wiosce przy wódce z miejscową ekipą to były podśmiechujki z jednego gościa co właśnie regularnie płaci OC i abonament RTV.

w rozmowie wyszło że 4 osoby z grupy 9 jeździ do pracy samochodem nie zarejestrowanym w ogóle, przy czym jeden anglikiem, jak twierdzili dużo ich tak robi, bo po co ubezpieczać jak ma 15 km do roboty zwykłą szosą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bizz napisał:

 

a jak na drogach masz zauważyć brak OC? 

ostatnio siedziałem u kumpla na wiosce przy wódce z miejscową ekipą to były podśmiechujki z jednego gościa co właśnie regularnie płaci OC i abonament RTV.

w rozmowie wyszło że 4 osoby z grupy 9 jeździ do pracy samochodem nie zarejestrowanym w ogóle, przy czym jeden anglikiem, jak twierdzili dużo ich tak robi, bo po co ubezpieczać jak ma 15 km do roboty zwykłą szosą

Na początku pisałeś o braku blach, no fakt na drodze nie stwierdzę, że nie ma OC dopóki we mnie nie przywali :phi: .

Oby żaden z tych mądrali nigdy w nic nie wydzwonił po drodze, bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami, a śmiał się będzie wtedy ten co płaci, normalnie jakaś patologia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sebaso napisał:

Na początku pisałeś o braku blach, no fakt na drodze nie stwierdzę, że nie ma OC dopóki we mnie nie przywali :phi: .

Oby żaden z tych mądrali nigdy w nic nie wydzwonił po drodze, bo wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami, a śmiał się będzie wtedy ten co płaci, normalnie jakaś patologia...

 

pisząc "bez tablic" miałem na myśli lewe, na aucie każdy ma jakieś założone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bizz napisał:

 

pisząc "bez tablic" miałem na myśli lewe, na aucie każdy ma jakieś założone

Jest policja, cepik itd. od weryfikowania takich rzeczy.

Taka prewencja jaką popierasz to chora rzecz:ok:

Jeszcze trochę i każdy pieszy będzie musiał mieć tablice i OC;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Jest policja, cepik itd. od weryfikowania takich rzeczy.

Taka prewencja jaką popierasz to chora rzecz:ok:

Jeszcze trochę i każdy pieszy będzie musiał mieć tablice i OC;l

 

tablice nie, ale OC w życiu prywatnym IMO każdy powinien mieć

 

ostatnio ktoś wrzucał filmik jak się dziadzio zatoczył i wpadł pod koła - kto tej kobicie teraz auto naprawi?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bizz napisał:

 

tablice nie, ale OC w życiu prywatnym IMO każdy powinien mieć

 

ostatnio ktoś wrzucał filmik jak się dziadzio zatoczył i wpadł pod koła - kto tej kobicie teraz auto naprawi?  

Sama sobie naprawi lub poda go do sądu. Dla strachliwych jest też AC na takie sytuacje.

Ubezpieczenia są dobre ale dobrowolne a nie z przymusu. Chyba nikt nie myśli, że ubezpieczyciel to dobry mikołaj i dokłada do interesu:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, volf6 napisał:

Sama sobie naprawi lub poda go do sądu. Dla strachliwych jest też AC na takie sytuacje.

Ubezpieczenia są dobre ale dobrowolne a nie z przymusu. Chyba nikt nie myśli, że ubezpieczyciel to dobry mikołaj i dokłada do interesu:hehe:

 

tak, wprowadź dobrowolne OC... w Polsce:facepalm:

ja rozumiem Twój tok rozumowania, ale wymaga on odpowiedzialnego społeczeństwa, tyle i aż tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AkuQ napisał:

 

Dobrowolne OC brzmi tak samo absurdalnie jak dobrowolne podatki :)

To czemu nie ma przymusowego OC dla pieszych czy rowerzystów?

Przecież to by była żyła złota dla firm ubezpieczeniowych-wydaje się jednak, że to by gładko nie przeszło, przynajmniej na dzień dzisiejszy. Ogłupianie i zmiękczanie społeczeństwa jednak trwa i może niebawem8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AkuQ napisał:

Specyzuję-dopóki nie zostaną zarejestrowane a nie ubezpieczone.

A to nie Ty kiedyś pisałeś, że auto zostało ubezpieczone jeszcze na obcych blachach na VIN na krótko i potem były problemy  z UFG bo nie było kontynuacji później mimo iż samochód nie był dalej zarejestrowany w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, sebaso napisał:

A to nie Ty kiedyś pisałeś, że auto zostało ubezpieczone jeszcze na obcych blachach na VIN na krótko i potem były problemy  z UFG bo nie było kontynuacji później mimo iż samochód nie był dalej zarejestrowany w PL?

Tak, ja. Wszyscy mi wtedy "wyrokowali" że jestem chudszy o 3700, a kosztowało mnie to poczytanie przepisów, dopytanie UFG, na podstawie ich odpowiedzi skonstruowałem pismo odwoławcze, za jakiś czas przyszło "umorzenie".

O czym dziś, wyżej napisałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, AkuQ napisał:

Tak, ja. Wszyscy mi wtedy "wyrokowali" że jestem chudszy o 3700, a kosztowało mnie to poczytanie przepisów, dopytanie UFG, na podstawie ich odpowiedzi skonstruowałem pismo odwoławcze, za jakiś czas przyszło "umorzenie".

O czym dziś, wyżej napisałem.

 

:ok: myślałem, że było odwrotnie.

Czyli dopóki nie zostanie zarejestrowane na stałe w PL, dopóty można brać te "komisówki" ,good to know .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sebaso napisał:

:ok: myślałem, że było odwrotnie.

Czyli dopóki nie zostanie zarejestrowane na stałe w PL, dopóty można brać te "komisówki" ,good to know .

 

"Komisówki" można brać zawsze, pod warunkiem, że wystawiane są dla osoby handlującej-tu nic się nie zmienia, jedyna zmiana, że jak masz sprowadzony a nie zarejestrowany, to UFG może Ci nagwizdać jak masz przerwę, u mnie było tak, że miałem klienta, więc wykupiłem, pojechałem na BT, klient się rozmyślił i auto 2 mce stało, aż przyjechał kolejny i zrobiłem ubezpieczenie i pojechał. Szybko przerwę wychwycili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AkuQ napisał:

 

"Komisówki" można brać zawsze, pod warunkiem, że wystawiane są dla osoby handlującej-tu nic się nie zmienia, jedyna zmiana, że jak masz sprowadzony a nie zarejestrowany, to UFG może Ci nagwizdać jak masz przerwę, u mnie było tak, że miałem klienta, więc wykupiłem, pojechałem na BT, klient się rozmyślił i auto 2 mce stało, aż przyjechał kolejny i zrobiłem ubezpieczenie i pojechał. Szybko przerwę wychwycili.

 

Oni maja z abonamentem RTV. 

Jak nie placiles nigdy to nie wiedza o Tobie. Ale jak placiles, nie zglosiles braku TV i przestales placic to wezwanie do zaplaty sie pojawia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Filipfm napisał:

 

Jak nie placiles nigdy to nie wiedza o Tobie. Ale jak placiles, nie zglosiles braku TV i przestales placic to wezwanie do zaplaty sie pojawia 

 

Dlatego im mnie wie o nas polski urzędas tym lepiej. Nadmiar informacji powoduje niepotrzebne perturbacje :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, artsen napisał:

Najlepszym rozwiązaniem było by ubezpieczenie OC przypisane do kierowcy. I tak jeździ się tylko jednym autem w danej chwili. 

 

Tez o tym myslalem. Ale co z sytuacja, w ktorej masz jedno auto a jezdzi nim na zmiane facet, kobieta i ich dorastajace dziecko? Kazdy musi miec ubezpieczenie? Pani, ktora jezdzi glownie odprowadzajac auto do domu jak maz wypije u znajomych i student jezdzacy samochodem taty wieczorami do dziewczyny? Sprowadzamy to powoli do modelu - obowiazkowe OC dla kazdego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2018 o 08:38, AkuQ napisał:

Prawdopodobnie go wyhaczą, mnie wyłapali szybko po ok 2 mies od przerwy, zakładałem tu wątek, przyszło na 3700zł, wywinąłem się od płatności, tylko dlatego, że pojazd był sprowadzony dopiero z zagranicy.

 

Napiszesz coś więcej? Nie pamiętam takiego tematu.

PS. Znam osobę na wysokim stanowisku w PZU która twierdzi że takie wykrycie przerwy w UFG nie działa z automatu. :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, swienty napisał:

 

Napiszesz coś więcej? Nie pamiętam takiego tematu.

PS. Znam osobę na wysokim stanowisku w PZU która twierdzi że takie wykrycie przerwy w UFG nie działa z automatu. :ok: 

 

Tu masz wątek, nawet forumowy mecenas się mylił :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Filipfm napisał:

Ale co z sytuacja, w ktorej masz jedno auto a jezdzi nim na zmiane facet, kobieta i ich dorastajace dziecko? Kazdy musi miec ubezpieczenie?

Jeżeli przypiszemy OC komunikacyjne imiennie to tak. Każdy ma swoje i może wtedy prowadzić dowolny pojazd bez wnikania w to czy jego właściciel OC opłacił. Masz swoje ubezpieczenie kierowcy i jeździsz własne  zniżki lub zwyżki zależne od stażu wieku ilości mandatów kilometrów przejechanych itd :). Jest to jeden z modeli. Można wybrać wariant pośredni gdzie deklarujesz kierowców dla konkretnego pojazdu model podobny do tego jaki jest w UK.  Można powiedzieć, że OC komunikacyjne w Polsce również czerpie z tego ponieważ określa się w nim kto i w jaki sposób użytkuje pojazd oraz w jakim jest w wieku, jakie ma doświadczenie za kółkiem itd Natomiast kontrolując numer rejestracyjny jesteśmy w stanie określić czy pojazd ma OC nie musząc wiedzieć kto go prowadzi. W przypdaku modelu spersonalizowanego OC takiej wiedzy po samym pojeździe mieć nie będziemy. :) Więc każdy z modeli jaki zostanie przyjęty lub funkcjonuje ma swoje wady jak również zalety. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.