Skocz do zawartości

Kładziona przednia szyba - po co ?


Marko33

Rekomendowane odpowiedzi

Np w Gaz 69.

 

Po co taka możliwość ?

 

Widziałem przed chwilą w którymś z odcinków Borewicza i tak mnie zastanowiło :-)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Joki napisał:

Mam jeszcze hipotezę, że może chodzić o wysokość auta. Tylko nie wiem po co.

Ta z bronią wydaje się sensowna.

;)

 

Gdzieś wyczytałem że Willisy były przewożone w ładowniach samolotów czy statków i zależało aby były jak najniższe ale z drugiej strony piętrowo przecież ich nie układali ( chyba że w skrzyniach )

 

Tak czy inaczej temat ciekawy - chętnie poznam ostateczną prawdę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TWENTIS napisał:

Pewnie tez dla latwiejszego przejezdzania w lesie albo do transportu dlugich rzeczy - bale drewna, nosze z rannymi

 

Nosze to widziałem w MASH'u jak wozili na masce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marko33 napisał:

ale z drugiej strony piętrowo przecież ich nie układali

 

;]

 

jeeps_overseas_ship_375.jpgindex.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=176362

 

12 godzin temu, Marko33 napisał:

( chyba że w skrzyniach)

 

 

World War II Jeeps in Crates

gpw_crated_1.gifgpw_crated_2.gif

 

Poza tym:

 

gliderjeep.jpgjeep-on-plane.jpg

 

Albo:

 

na_jeep_03.jpg1942Jeep.jpgJEEP_M151_TOW_Missile.jpgid_m38a1_w106.jpg4b0ba58c76683210563515b588998619--jeep-vintage-military-pins.jpg5df6b58c1e5f6eb84aa9100bcb19116a.jpg

 

ew.

947d198d4c9a05a7a112ffa106bf0cf0--jeeps-

 

Przy okazji, ale to już moje domysły - plusem składanej szyby jest to, że:

- można ją złożyć, żeby się nie potłukła

- można ją złożyć jak już się potłucze i chcemy coś widzieć

- złożona, nie odbija promieni słonecznych, co w warunkach polowych może okazać się przydatne ;) 

 

willys.jpg

 

 

Tak na prawdę, myślę, że zrobili ją składaną pod kątem transportu, reszta wyszła w praniu ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, camel00 napisał:

 

 

 

A UAZy, Defendery ?

Z rozpędu za Willisem czy też były wożone piętrowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marko33 napisał:

A UAZy, Defendery ?

Z rozpędu za Willisem czy też były wożone piętrowo ?

 

Cholera wie ;] zakładając, że wszystkie wymienione to pojazdy wojskowe, skłaniam się ku przesłankom analogicznym do Jeep'a. Wydaje mi się również, że na polu walki, istotna jest modułowa budowa samochodu, pozwalająca na szybką naprawę. Nie wiem jak robili Ruscy i Anglicy, ale Willys'a można przy użyciu podstawowych narzędzi skręcić i rozkręcić na części pierwsze… dosyć szybko ;] 

 

 

 

Pytanie po co składana szyba w Samuraiu ;] ? Tutaj poszedłbym jednak w stronę właściwości terenowych i chęci uchronienia jej przed zbiciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

 Sądziłem ,że o Willysie wiem wszystko ( mój bzik od 8-go roku życia ) ,ale pytanie MARCO33-8] Stary, zadałeś mi bobu . Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Ale jednak ! . Większość pojazdów ( nie tylko jeepy posiadły składaną szybę ) ,które miały brezentowe dachy np.schwimmwagen,dodge, pojazdy typu SdKfz, a nawet nasz star 66 miały składaną szybę . Niby nic ,  a pytanie pozostaje . Jeżeli chodzi o składowanie, to chyba nie koniecznie. CANEL00 dzięki za super fotki :oki:

68cf1754e241ccc1b8f65504aa20d6c7.jpg

hqdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.