Skocz do zawartości

Opony wyprawowe


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ kupiłem felgi to czas na opony do Buchanki. Chciałbym opony które nie będą aż tak strasznie uciążliwe na asfalcie ale jednak zapewnią odpowiednia dzielność w błocie jak będzie trzeba. Co sądzicie o tej oponie?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-wrangler-duratrac-31x10-50-r15-109-q-mfs-owl/179644909?origin=shopping&gclid=CjwKCAiAtorUBRBnEiwAfcp_Yz50DoAPTKar3c_63_5LbS5H9DBAppwcLw61yS5QoYhAEzFC-WhsPhoChAwQAvD_BwE

 

jakieś inne propozycje w tym rozmiarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, koNik napisał:

Ponieważ kupiłem felgi to czas na opony do Buchanki. Chciałbym opony które nie będą aż tak strasznie uciążliwe na asfalcie ale jednak zapewnią odpowiednia dzielność w błocie jak będzie trzeba. Co sądzicie o tej oponie?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-wrangler-duratrac-31x10-50-r15-109-q-mfs-owl/179644909?origin=shopping&gclid=CjwKCAiAtorUBRBnEiwAfcp_Yz50DoAPTKar3c_63_5LbS5H9DBAppwcLw61yS5QoYhAEzFC-WhsPhoChAwQAvD_BwE

 

jakieś inne propozycje w tym rozmiarze?

 

niezła cena. 

 

BFG AT też są dobre. 

 

Co to Buchanka ? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, koNik napisał:

Co sądzicie o tej oponie?


Duratrack jest wg mnie bezapelacyjnie najlepszą oponą, do szeroko pojętej turystyki. Na asfalcie lepiej niż znośnie, ścieralność na akceptowalnym poziomie, na białym lepiej od wszelkiej maści opon AT, w błocie jak jest wystarczająco mocy oczyszcza się i robi bez problemu. Duratracka nazwałbym oponą AT+ ale jeszcze nie MT.
Możesz zerknąć na cooper discoverer STTpro, to też taki bardziej agresywny AT`ek aczkolwiek po czarnym już gorzej.
OM606 już na pokładzie ? Chwal się na jakim jesteś etapie :)
 

2 godziny temu, mati1.6dohc napisał:

Co to Buchanka ?


UAZ 452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bravus napisał:


 Chwal się na jakim jesteś etapie :)
 

 

Dzięki tak myslałem że te Duratraki są git.

Aktualnie jestem na etapie blacharki i montażu dachu otwieranego. Kupiłem też sporo fantów min reduktor z pajero (z gaz 66 jednak sie nie nadaje bo ze złej strony wyjscie na przedni most), dużo wyposażenia kamperowego min łóżko, elektroblok, kuchenke, lodówke, webasto, grzanie na 2200, fotele, pasy etc. Generalnie dzieje sie ale koniec jeszcze daleko. Silnik to OM605 turbo, nie OM606 - byłoby IMO za wielkie i ciężkie a efekt zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, koNik napisał:

 

Dzięki tak myslałem że te Duratraki są git.

Aktualnie jestem na etapie blacharki i montażu dachu otwieranego. Kupiłem też sporo fantów min reduktor z pajero (z gaz 66 jednak sie nie nadaje bo ze złej strony wyjscie na przedni most), dużo wyposażenia kamperowego min łóżko, elektroblok, kuchenke, lodówke, webasto, grzanie na 2200, fotele, pasy etc. Generalnie dzieje sie ale koniec jeszcze daleko. Silnik to OM605 turbo, nie OM606 - byłoby IMO za wielkie i ciężkie a efekt zbliżony.

A myślałeś o jakimś panelu słonecznym na dach? Widziałem gdzieś coś takiego i fajne to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, koNik napisał:

Silnik to OM605 turbo, nie OM606


Pamiętałem, że któreś OM :hehe: Jak będzie jakiś zarys, to wrzuć parę fotek. Jak myślisz wakacje 2019 czy wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bravus napisał:


Pamiętałem, że któreś OM :hehe: Jak będzie jakiś zarys, to wrzuć parę fotek. Jak myślisz wakacje 2019 czy wcześniej ?

 

Nastawiam sie na wakacje 2018 jesli chodzi o koniec zabudowy kamperowej. Mechanicznie to on bedzie gotowy mysle w tym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marcindzieg napisał:

A myślałeś o jakimś panelu słonecznym na dach? Widziałem gdzieś coś takiego i fajne to jest.

 

Myslalem. Mozliwe ze sie skusze ale to wyjdzie w praniu. Najwazniejszy jest prysznic, wygodne lozko grzanie i izolacja. No i niezawodnosc. No i zeby sie dalo jechac w miare komfortowo 100. Jak sie to uda uzyskac to bede zadowolony. Reszta to bonusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2018 o 21:40, marcindzieg napisał:

A myślałeś o jakimś panelu słonecznym na dach? Widziałem gdzieś coś takiego i fajne to jest.

 

Panel teraz to nie są duże $$$

Mam w przyczepie 90w, kpl wyszedł 600zl

 

pytanie czy @koNik potrzebuje, skoro głównie ma jechać 

to aku będzie się ładował w czasie jazdy

mozna ew pomyśleć o drugim aku do części kempingowej 

pytanie do czego będzie używał prądu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koNik napisał:

A cooper S/T MAxx ?


Styczności jako takiej nie miałem, nie jest to popularna opona. Mniej agresywny aczkolwiek raczej bliźniaczy CooperAt3 jest plastikowy i nie nadaje się do niczego.
Te S/T raczej tylko wyglądają ładnie. Mało lameli będzie powodować, że na białym będzie kiszka, odstępy pomiędzy kostkami są wg mnie nijakie, opona zaklei się szybko w pierwszej brei, wypustki po bokach mające poprawić trakcję w koleinie, to raczej chyba dla ozdoby są.
Dla mnie wygląda jakby mogła robić w piasku, ale na niskim ciśnieniu. "S" w nazwie jest chyba właśnie od ang. sand.
Nie kombinuj, jak 31" wejdzie do Buchanki, to bierz Duratracki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 17:51, Bravus napisał:

Nie kombinuj, jak 31" wejdzie do Buchanki, to bierz Duratracki

 

kumpel mi zrobił super cenę w hurtowni na te Coopery STT Pro o których wczęsniej pisałeś więc na nich sie skończyło ;) dzięki za rady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, koNik napisał:

kumpel mi zrobił super cenę w hurtowni na te Coopery STT Pro


Po czarnym będzie na pewno głośniej niż na Duratrackach, ale Buchanka raczej cicha w środku nie będzie. Upalałem 3 sezony poprzedni model Discoverer STT, na czarnym znikać za bardzo nie chciały. Jeżeli ścieralność pozostała na podobnym poziomie, to będziesz miał opony na kilka sezonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.