Skocz do zawartości

225/45/17 Dunlop Sport Maxx a Sport Maxx 2 - która lepsza?


bob_best

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy później...

nik, nic w tym temacie ??

musze kupić opony na lato i zastanawiam sią nad

 

ale w rozmiarze 225/50 R17

 

Czy te - SP SportMaxx RT - to 1 czy 2 ?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-50-r17-98-y-xl-mfs-j/228590939

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Raku napisał:

nik, nic w tym temacie ??

musze kupić opony na lato i zastanawiam sią nad

 

ale w rozmiarze 225/50 R17

 

Czy te - SP SportMaxx RT - to 1 czy 2 ?

 

https://www.oponeo.pl/dane-opony/dunlop-sp-sportmaxx-rt-225-50-r17-98-y-xl-mfs-j/228590939

 

Te z linku to RT1. Akurat mam takie w rozmiarze 225/45R17, jeżdżą drugi sezon, przejechały 31 kkm, zużyły się niecałe 3 mm przy dynamicznej jeździe, co uważam za bardzo dobry wynik, poprzednie Michelin Pilot Sport 3 zużywały się szybciej. Bardzo dobra przyczepność na suchej nawierzchni, w porównaniu do PS3, w RT1 jest trochę twardsza mieszanka bieżnika, ale opony są dość lekkie w konstrukcji i tym się sugerowałem w wyborze. Konkurencja miała nawet do 2 kg nadwagi na jednej oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z linku to RT1. Akurat mam takie w rozmiarze 225/45R17, jeżdżą drugi sezon, przejechały 31 kkm, zużyły się niecałe 3 mm przy dynamicznej jeździe, co uważam za bardzo dobry wynik, poprzednie Michelin Pilot Sport 3 zużywały się szybciej. Bardzo dobra przyczepność na suchej nawierzchni, w porównaniu do PS3, w RT1 jest trochę twardsza mieszanka bieżnika, ale opony są dość lekkie w konstrukcji i tym się sugerowałem w wyborze. Konkurencja miała nawet do 2 kg nadwagi na jednej oponie.
Czytałem opinie, ale zniechęciły mnie do tej opony komentarze o znikającym bieżniku.
Ktoś nawet pisał, że 5mm w ciągu roku i to jazda typu Janusz.
Ciekawe bo po tej lekturze zacząłem celować w CONTI 6.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Raku napisał:

Czytałem opinie, ale zniechęciły mnie do tej opony komentarze o znikającym bieżniku.
Ktoś nawet pisał, że 5mm w ciągu roku i to jazda typu Janusz.
Ciekawe bo po tej lekturze zacząłem celować w CONTI 6.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 

Nie jest to prawdą. Też czytałem takie opinie, ale jestem pozytywnie zaskoczony zużyciem. W conti jest problem twardniejącego bieżnika po dwóch latach. Tak przynajmniej było z CSC 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczorek79 napisał:

Nie jest to prawdą. Też czytałem takie opinie, ale jestem pozytywnie zaskoczony zużyciem. W conti jest problem twardniejącego bieżnika po dwóch latach. Tak przynajmniej było z CSC 5

Podobno 6 ma zupełnie nowy skład "i jest następcą PREMIUMCONTACT  jak i PREMIUMSPORT" (koniec reklamy).

Na szczęście mam trochę czasu i nie spieszy mi się .... a przy okazji, jak tam w obecnym okresie - faktycznie ceny idą w dół ?? czy raczej sprzedawcy trzymają cenę, żeby wyciągnąć letnie opony z magazynu na wiosnę w podobnej cenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny się utrzymują, nieliczni przed sezonem będą opuszczać 5%, żeby wyprzedać roczniki 2017/18. Obecnie na oponach się dużo nie zarabia, hurtownie mają kilka procent marży, sprzedawcy też nie więcej niż 5%, bo internety sprzedają tego na wielką skalę.

Kupowałem teraz opony zimowe dla żony i obie hurtownie miały drożej, niż sprzedawca na allegro. Kupiłem z netu 100 zł taniej na komplecie, świeże, kilka tygodni miały. Normalnie biorę wszystko w hurtowni w cenach podobnych do najtańszych ofert w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale takie to już 2-ki, https://sklep.intercars.com.pl/produkty/1577784-dunlop-sport-maxx-rt-2-22550-r17-98-y-xl-fp-zr

Dalej się łamię. 

 

Goodyear EFFICIENTGRIP nie chce, miałem 205/55-16 - zmieniłem z Bridgestone ER300 i była masakra, czułem jak auto pływa powyżej 120 km/h.

Dobre były Opona Continental ContiPremiumContact bodajże 2 lub 3. Ale dość miękkie i ginęły w oczach, ale nigdy nie zapiszczały nawet :) 

 

Więc chyba rzucę monetą:

1. Opona Continental ContiPremiumContact 6 

2. DUNLOP Sport Maxx RT 2

 

Może ktoś jeszcze coś doda, podpowie  - cena do ok 500 za sztukę jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gregs0N napisał:

co było GY nie tak?

Byłą duża różnica w prowadzeniu, to znaczy musiałem co chwile korygować tor jazdy kierownicą - nigdy wcześniej nie miałem coś takiego. 

Czyli przed zmianą jedziesz autostradą 140 i możesz trzymać kierownicę jedną ręką, po zmianie opon dwie ręce na kierownicy i non stop korygowanie toru jazdy. 

Potem się ułożyło, albo się przyzwyczaiłem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Dnia 10.10.2018 o 04:40, Raku napisał:

Czytałem opinie, ale zniechęciły mnie do tej opony komentarze o znikającym bieżniku.
Ktoś nawet pisał, że 5mm w ciągu roku i to jazda typu Janusz.
Ciekawe bo po tej lekturze zacząłem celować w CONTI 6.

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 

 

Mam RT1 - bieznik zuzywa sie normalnie. Na poziomie Conti. Trzymanie bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

wracam do tematu

w tej chwili są takie propozycje cenowe: 

 
norauto - DUNLOP SP SPORT MAXX RT 2 225/50R17 94Y - 428 PLN szt - rocznik nie starszy niż 2017 

 

oponeo - Sport Maxx RT 2 225/50 R17 94 Y MFS, ZR  - 552PLN szt - rocznik nie określony

to samo ale 98Y + wzmacnanie (co by to nie znaczyło)  rok 2018 - 580 PLN

 

co byście wybrali - rok 2018 ale droższy, czy 2017 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

DUNLOP SP SPORT MAXX RT 2 - założone i przejechałem z 200 km. 

Jest cicho w porównaniu do zimówek, stabilnie w zakrętach - trzymają się niesamowicie. 

Akurat poszły na nowe (używana, ale nowo zakupione) felgi, nic nie trzęsie do 170, więc jestem zadowolony z zakupu. Poczekam jeszcze na deszcz, żeby przetestować jeszcze czy faktycznie należy się A na mokrym. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj miałem okazję jechać z Krakowa do Katowic w potwornej ulewie. Wiadra wody z nieba się lały. Opony na deszczu sprawdziły się super, żadnych niespodzianek, pływania. Nie miałem może awaryjnego hamowania do zera, ale kilka razy zdarzyło się gwałtownie nacisnąć hamulec i brak niespodzianek. 

Tak więc podsumowując zakup - bardzo udany. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.