Skocz do zawartości

Citroen C4 i nauczanie kluczyka


kox

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Citroena C4, niestety z 1 kluczykiem a do tego jeszcze nie scyzorem, na domiar złego zamek drzwi zacina się. Wpadłem na świetny pomysł zakupu kompletu czyli korek, stacyjka, wkładka drzwi z dwoma scyzorykami . Teraz pytania:

 

- czy da się nauczyć scyzoryk lub samochód tego by otwierał centralny z pilota ?

- czy da się jakoś zaadoptować imobilajzer z tych kluczyków czy do jednego muszę przełożyć ze starego kluczyka a drugi nauczać? Ktoś się orientuje jakie to koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jedrocha napisał:

Z używki, w prosty sposób NIE

 

Czyli jak kupiłem 2 scyzoryki do tego lol bebenkow to ktoś ogarnięty mi to uzdrowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/17/2018 o 14:18, kox napisał:

Kupiłem Citroena C4, niestety z 1 kluczykiem a do tego jeszcze nie scyzorem, na domiar złego zamek drzwi zacina się. Wpadłem na świetny pomysł zakupu kompletu czyli korek, stacyjka, wkładka drzwi z dwoma scyzorykami . Teraz pytania:

 

- czy da się nauczyć scyzoryk lub samochód tego by otwierał centralny z pilota ?

- czy da się jakoś zaadoptować imobilajzer z tych kluczyków czy do jednego muszę przełożyć ze starego kluczyka a drugi nauczać? Ktoś się orientuje jakie to koszty?

Sprawdzałeś ile kosztuje dorabianie kluczyka w serwisie? Może nie warto kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Igorek napisał:

Sprawdzałeś ile kosztuje dorabianie kluczyka w serwisie? Może nie warto kombinować...

goście którzy dorabiają ok 500zł wołają. Ja mam uszkodzony zamek w drzwiach i 1 kluczyk.

Kupiłem bębenek, stacyjkę, 2 scyzoryki i korek wlewu paliwa za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem C8 (scyzoryk z elektrycznymi przesuwnymi drzwiami sterowanymi również z kluczyka) to mi najlepszy w mieście gość krzyknął 550. W dwóch innych serwisach proponowali kluczyk bez sterowania przesuwnymi drzwiami za około 300. Serwis Citroena za idealną kopię oryginalnego kluczyka, dorabianą według VIN, zażyczył sobie 450 i to była wg mnie najrozsądniejsza oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak szukałem kluczyka do alfy to życzyli sobie 600zł. Ja gdzieś czytałem, że kluczyk można adaptować do auta ( chodzi mi o centralny zamek), kostkę immo mogę ewentualnie przełożyć ze swojego kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum pkp, ktoś w 307-mym, korzystając z Lexii wkodował to: https://www.aliexpress.com/item/SIKALI-Upgraded-Flip-Key-for-Peugeot-307-2001-28-03-2005-without-CAN-multiplex-HU83-Blade/32847419388.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.HQebAY.

Do zabawy potrzebny był PIN, który zamawiał w ASO na podstawie dokumentów auta i DO (11zł go to kosztowało). Na ali widać też wersje do poliftów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kenickie napisał:

Na forum pkp, ktoś w 307-mym, korzystając z Lexii wkodował to: https://www.aliexpress.com/item/SIKALI-Upgraded-Flip-Key-for-Peugeot-307-2001-28-03-2005-without-CAN-multiplex-HU83-Blade/32847419388.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.HQebAY.

Do zabawy potrzebny był PIN, który zamawiał w ASO na podstawie dokumentów auta i DO (11zł go to kosztowało). Na ali widać też wersje do poliftów.

 

no właśnie też już to czytałem, mi bardziej chodziło o możliwość otwierania auta z centralnego w kluczyku, bo przełożenie tranpondera między kluczykiem który posiada a scyzorykiem to chyba nie jakiś wielki problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ten kluczyk tak właśnie działa. To nie jest tylko obudowa do przełożenia elektroniki ze starego. W tym konkretnym, który podlinkowałem, lipą jest tylko przycisk otwierania bagażnika. I tak nie miałby prawa działać, skoro oryginalny kluczyk nie ma tej funkcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kenickie napisał:

No ale ten kluczyk tak właśnie działa. To nie jest tylko obudowa do przełożenia elektroniki ze starego. W tym konkretnym, który podlinkowałem, lipą jest tylko przycisk otwierania bagażnika. I tak nie miałby prawa działać, skoro oryginalny kluczyk nie ma tej funkcji.

 

No ja sobie zdaję sprawa z tego do czego służy kluczyk z Twojego linku. Ni chodzi o możliwość przyuczenia właśnie takiego klucza do centralnego i immo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kox napisał:

No ja sobie zdaję sprawa z tego do czego służy kluczyk z Twojego linku. Ni chodzi o możliwość przyuczenia właśnie takiego klucza do centralnego i immo. 

Pokorespondowałem sobie z gościem z wątku z PKP. Tam się nie przekłada pastylki immo. A jedynie koduje się go, na podstawie PINu z ASO. Chyba kupię ten kluczyk i się pobawię.

BTW: tu pytanie do @jedrocha - czy jeśli mam oryginalną kartę kodową z Puga, to potrzebny mi ten pin? On w ogóle jest tylko numeryczny? Czy alfanumeryczny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kenickie napisał:

Pokorespondowałem sobie z gościem z wątku z PKP. Tam się nie przekłada pastylki immo. A jedynie koduje się go, na podstawie PINu z ASO. Chyba kupię ten kluczyk i się pobawię.

to troche lipa może wyjść, ja jestem po słowie ze znajomkiem który "robi" francuzy, twierdzi, że mi temat ogarnie...

Z tym, że ja karty kodowej nie dostałem, ciekawe ile zawołają za to u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kenickie napisał:

Pokorespondowałem sobie z gościem z wątku z PKP. Tam się nie przekłada pastylki immo. A jedynie koduje się go, na podstawie PINu z ASO. Chyba kupię ten kluczyk i się pobawię.

BTW: tu pytanie do @jedrocha - czy jeśli mam oryginalną kartę kodową z Puga, to potrzebny mi ten pin? On w ogóle jest tylko numeryczny? Czy alfanumeryczny?

 

 

alfanumeryczny 4 znaki, najprawdopodobniej nie musisz drapać zdrapki :) masz ten kod na naklejce z tyłu karty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jedrocha napisał:

 

alfanumeryczny 4 znaki, najprawdopodobniej nie musisz drapać zdrapki :) masz ten kod na naklejce z tyłu karty :)

a jest możliwośc (masz możliwość) pomocy w zdobyciu tego kodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kox napisał:

a jest możliwośc (masz możliwość) pomocy w zdobyciu tego kodu?

 

Niestety ja nie, bo wymagana jest obecność właściciela z DR i DO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jedrocha napisał:

 

Niestety ja nie, bo wymagana jest obecność właściciela z DR i DO.

Rozumiem. Podjadę osobiście do aso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kox napisał:

Rozumiem. Podjadę osobiście do aso

No nie masz wyjścia. I to chyba dwa razy... bo z tego co wiem, to tę kartę się zamawia i idzie ona z Francji. Kilka dni to trwa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kenickie napisał:

No nie masz wyjścia. I to chyba dwa razy... bo z tego co wiem, to tę kartę się zamawia i idzie ona z Francji. Kilka dni to trwa.

 

Zobaczymy jak przyjdą papiery co ten magik który się zaoferował ze ogarnie,co powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 27.02.2018 o 14:23, kenickie napisał:

No nie masz wyjścia. I to chyba dwa razy... bo z tego co wiem, to tę kartę się zamawia i idzie ona z Francji. Kilka dni to trwa.

 

To się nie zamawia karty, tylko wydruk kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.