Skocz do zawartości

Proszę kto może polecić....


MirekD

Rekomendowane odpowiedzi

naprawdę dobre dwu masowe koło pasowe , już trzecie z kolei podpada pod wymianę. Albo sprzedają mi do słabszej wersji albo jakość jest tragiczna, oryginał wytrzymał 14 lat i poszedł do Kolegi z forum, zamiennik nr 1 wytrzymał 2 lata, pozostałe po pół roku. nie oszczędzam na tej części brałem zamiennik niby renomowanych firm (miałem i Dayco i Corteco),. Teraz założyłem stare na sztywno zespawane i jest tak jak powinno być nie klekocze i nie dzwoni jak kuranty z wierzy kościelnej. Nie chcę na sztywnym zbyt długo jeździć bo obciążam nie amortyzowaną masą ~ 6 kg układ korbowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aldar-czesci.pl/product-pl-630-KOLO-PASOWE-19-ALFA-FIAT-OPEL.html

 

Kupowalem od tego goscia poprzez allegro z odbiorem osobistym w pszczynie. Bo akurat jechalem do parku i zamku pszczynskiego. Obdzwonilem polowe sprzedajacych na allegroszu az dopiero ten pan konkretnie wytlumaczyl mi dlaczego moj oryginal sie zuzyl i dayco zrobilo zmiane dla dluzszej zywotnosci.

 

2 lata jezdze stilo jest nie oszczedzane nigdy nie mam.mniej niz 6.0  srednego spalania ropki. 

 

Moge polecic zakup u niego. Niestety ceny poszybowaly w gore ja placilem 220zl+ sruby. 

 

Jezeli mechanik zle przykreci kolo,lub jedt jakies zaniecyszczenie na powierzchni styku z walem mozesz miec bicie i wtedy kolo czy oryginalene czy nie padnie...

 

 

Ps. Kupywalem juz u niego przeguby,przeplywke,i komplet sprzeglo. Jeszcze sie nie nacialem

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bochumil:

klekocze zdecydowanie głośniej i "pływająco", raz głośniej raz ciszej potrafi telepać budą. Na zimno potrafi być cicho, jak złapie temp to klekocze lub odwrotnie na zimno napiernicza jak glupie , gdy cieply jest względnie cicho (na youtubie sporo filmików z tym, pod tym linkiem coś podobnego jak u mnie przed wymianą na sztywne), klekotanie wyraźnie słyszane zza koła przedniego prawego.

@hardtechno:

zakładane jest poprawnie, na przylgni jest wypust wchodzący w otworek na kole, powierzchnie styku czyszczone. Ostatnie chodziło jak należy, bez bicia ani na boki ani góra dół, zamiennik 1 (obecnie zrobione na stałe) miał bicie boczne i osiowe wyraźnie widoczne podczas pracy i takie wyszło ze sklepu, wytrzymało ponad 2 lata. I dokładnie takie jak na ofercie  w linku padło po pół roku. Dziś zawiozłem z reklamacją, zobaczymy co wskóram, zapłaciłem 250 zeta z rabatem stałego klienta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygladalo jak zamontowales na aucie? Patrzyles jak bije czy trzyma sie rowno w osi?

 

@bochumil

Moje wytrzymalo oryginalne 11lat i 210.000 

A zuzycie bylo tak slychac , takie walenie na jalowym i jak ruszalem to takie metaliczne telepotanie...

 

Pierwsze wrazenie ze 2 mas wali...

 

Objawy narastaly tak przez 5.000 az fo finalnego walenia 

 

@MirekD

 

A przypadkiem nie masz skrzywionego napinacza? Obilo mi sie o uszy ze moze skrzywiony powodowac zuzycie kola pasowego. Ale na pasku wielorowkowym moglbys to zauwazyc...( tak mi mowil mechanik jak diagnozowalem kolo pasowe za 1 razem kiedy zaczynalo walic)

 

U mnie napinacz byl do wymiany ibyc moze uwalil mi kolo pasowe nie wiem to tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiennik 1 od początku "skakał" wyraźnie nie centryczny był, Dayco idealnie scentrowane, żadnego bicia

napinacz wymieniony,

oryginał wytrzymał 14 lat i wymieniłem jak się okazuje nie potrzebnie bo by jeszcze pewnie  ze 3 lata pochodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem przeczulony, albo występuje u mnie na zimnym silniku ciche terkotanie. Pojawia się ono wyłącznie podczas przyspieszania. Na postoju tego nie słychać. Nie jestem w stanie stwierdzić, z której części przedziału silnika dochodzi dźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ruszasz na 1 biegu bedzie slychac takie metaliczne walenie, u mnie bylo to nie za kazdym razem sllyszalne ( w okresie kiedy dochodzilem co to) objawy sie nasilaly z czasem ... 

 

@bochumil

Sprawdz tak, jezeli slyszysz to podczas ruszania to popros kogos zeby szedl przy prawym kole jak ruszysz. Jak uslyszy to takie walenie ,metaliczny dzwiek to kolo pasowe mowi papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.