Skocz do zawartości

TCe


Marcin79

Rekomendowane odpowiedzi

0.9 tce captur 2015 telepie buda na zimnym jak cholera . jezdzilem do roboty z kolega i nie dalo sie siedziec przez 5km. Noralnie mrowienie na fotelu. . . fiat 500 0.9 w porownaniu z tym francuzem to przepasc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, HARDTECHNO napisał:

0.9 tce captur 2015 telepie buda na zimnym jak cholera . jezdzilem do roboty z kolega i nie dalo sie siedziec przez 5km...

Ciekawostka 8] Capturem nie jechałem, ale w Dacii Sandero 2017 z 0,9TCe nic nie telepie. No chyba, że telepie się kierowca z zimna czekając na nagrzanie kabiny tym silnikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, czachabrava napisał:

 

Szczegolnie UPG w 1.4 tce... 

Ale to raczej sporadyczne przypadki. Mam taki silnik w aucie żony ( Scenic). Póki co nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wasylek napisał:

Ciekawostka 8] Capturem nie jechałem, ale w Dacii Sandero 2017 z 0,9TCe nic nie telepie. No chyba, że telepie się kierowca z zimna czekając na nagrzanie kabiny tym silnikiem...

Jechałem Capturem 0,9 i jechałem 1,2. Żaden nie telepał choć wiadomo że 1,2 był zdecydowanie mocniejszy.

Co do 1,2 Tce to silnik jest bardzo ciekawy. W scenicu żony potrafi koło komina zimny spalić 12 litrów na 100km. A wczoraj machnąłem nim prawie 300km ze średnim spalaniem 5,6 litra/100km. Jechałem normalnie czyli plus 20 do przepisowych drogą krajową przez wsie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TCE od Renault to całkiem znośne jednostki (przy THP to wzorowe).

 

Miałem TCE180 w megane i przez cały okres posiadania - nic się nie stało z silnikiem. Fakt ze jak wymieniałem swiece tuż przed sprzedażą to trochę już się pociła uszczelka pokrywy zaworów, ale poza tym cały okres użytkowania żadnych problemów. A fajnie się odpychał.

 

Za to THP to padaki. I nie wierz w to że poprawili coś w 2009 czy w 2016. Rozrządy dalej z gumolitu. Wrażliwe na paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2018 o 13:17, jimbo22 napisał:

TCE od Renault to całkiem znośne jednostki (przy THP to wzorowe).

 

Miałem TCE180 w megane i przez cały okres posiadania - nic się nie stało z silnikiem. Fakt ze jak wymieniałem swiece tuż przed sprzedażą to trochę już się pociła uszczelka pokrywy zaworów, ale poza tym cały okres użytkowania żadnych problemów. A fajnie się odpychał.

 

Za to THP to padaki. I nie wierz w to że poprawili coś w 2009 czy w 2016. Rozrządy dalej z gumolitu. Wrażliwe na paliwo.

Niestety a te 5008 fajne sa auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.