Skocz do zawartości

Astra J czy warto się w to pakować?


krzys139

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam w sieci informacji na temat samochodu ponieważ pojawiła się nagle opcja kupienia samochodu jakim jest Astra 1.6T 180KM.

Przeczytałem już o padających skrzyniach ale mało jest info o samym silniku. Auto jest ma 8 lat i znikomy przebieg niecałe 60tys km.... pewne bo znam to auto od zakupu w salonie. 

Ponieważ astre H miałem dawno chciałem się dowiedzieć czy w tym aucie zastosowane są takie patenty i należy ich unikać czy do jeżdzenia wokół komina dla żony da radę i zastąpi godnie jej wysłużone już auto.

 

Pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia to najsłabszy punt tego samochodu.

Silnik fajny ten 180KM to w sam raz do masy auta.

Ja jeżdzę 1.4T i troche brakuje.

1.6T miał coś z 3 czy 4 tłokiem. Tam się coś wypalało czy pękalo. Szczegółów nie znam.

Ogólnie fajne autko i da się go zagazować jakby co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gregor_BS napisał:

Ja jeżdzę 1.4T i troche brakuje.

 

Serio Ci brakuje mocy w 1.4T?

Ja jezdze od roku i uwazam, ze ten motor jest optymalny i do tego potrafi spalic naprawde rozsadne ilosci paliwa na jak na swoje osiagi.

Wiadomo, ze 1.6T lepsze ale do jazdy wkolo komina to w zasadzie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gregor_BS napisał:

Skrzynia to najsłabszy punt tego samochodu.

Ja jeżdzę 1.4T i troche brakuje.

1.6T miał coś z 3 czy 4 tłokiem. Tam się coś wypalało czy pękalo. Szczegółów nie znam.

 

G..no prawda z tą skrzynią, kolega ma M32 w VC z nalotem 350tyś km i skrzynia nie ruszana, dwumasa też. Będę to powtarzał z M32 nie ma reguły, skrzynia żyje własnym życiem.

Jak ci mało mocy w 1.4T to zrób program.

Jak nie wiesz czy się wypalało czy pękało to nie pisz w ogóle, gdzieś coś dzwoniło ale nie wiadomo w którym kościele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 51cent napisał:

 

G..no prawda z tą skrzynią, kolega ma M32 w VC z nalotem 350tyś km i skrzynia nie ruszana, dwumasa też. Będę to powtarzał z M32 nie ma reguły, skrzynia żyje własnym życiem.

 

Nie zmienia to faktu, ze ta skrzynia bezawaryjna nie jest...

Fakt, ze nie 100% egzemplarzy pada niczego tutaj nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

 

Nie zmienia to faktu, ze ta skrzynia bezawaryjna nie jest...

 

 

 

Tylko po co to straszenie że M32 zaraz padnie?

Każde auto, silnik ma jakieś bolączki i z tego powodu nie można go z góry skreślać. Przykładów można znalezć mnóstwo, a ludzie to kupują, jeżdżą i naprawiają. O M32 jest głośno z racji kosztów naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 51cent napisał:

 

 

Tylko po co to straszenie że M32 zaraz padnie?

Każde auto, silnik ma jakieś bolączki i z tego powodu nie można go z góry skreślać. Przykładów można znalezć mnóstwo, a ludzie to kupują, jeżdżą i naprawiają. O M32 jest głośno z racji kosztów naprawy.

Obecnie trwają negocjacje cenowe. Auto serwisowane i technicznie raczej nie ma się do czego przyczepić, ale lakier pozostawia dużo do życzenia auto jest trochę poobijane więc polerka niewiele wniesie, dlatego próbuję zbić coś z ceny. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jadąc autem czuć, że mimo 7 lat ma nieduży przebieg ale jeździła kobieta tipsy i pierścionki zrobiły trochę zniszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 51cent napisał:

 

 

Tylko po co to straszenie że M32 zaraz padnie?

Każde auto, silnik ma jakieś bolączki i z tego powodu nie można go z góry skreślać. Przykładów można znalezć mnóstwo, a ludzie to kupują, jeżdżą i naprawiają. O M32 jest głośno z racji kosztów naprawy.

 

Bo mimo wszytsko padaja duzo czescniej niz inne skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, 51cent napisał:

 

G..no prawda z tą skrzynią, kolega ma M32 w VC z nalotem 350tyś km i skrzynia nie ruszana, dwumasa też. Będę to powtarzał z M32 nie ma reguły, skrzynia żyje własnym życiem.

Jak ci mało mocy w 1.4T to zrób program.

Jak nie wiesz czy się wypalało czy pękało to nie pisz w ogóle, gdzieś coś dzwoniło ale nie wiadomo w którym kościele...

O co ci chodzi chlopie. Myslisz ze mam na mysli o to ze skrzynia sie sypie? A  gowno prawda chodzilo mi akurat o precyzje. Jedynka krotka, dwojka i trojka u mnie zawsze chrupie. Troche lepiej jak sie rozgrzeje. Co do pekajacego tloka to nakierowuje kolege na ewentualne zrodlo problemu. Bedzie chcial poczytac wiecej to sam znajdzie. W czym ty pomogles rozdziabiajac ryja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Gregor_BS napisał:

O co ci chodzi chlopie. Co do pekajacego tloka to nakierowuje kolege na ewentualne zrodlo problemu. Bedzie chcial poczytac wiecej to sam znajdzie. W czym ty pomogles rozdziabiajac ryja?

 

 

O nic mi nie chodzi.

Wychodzę z założenia że jak nie jestem czegoś pewien to się nie odzywam, a nie piszę coś gdzieś zasłyszanego że może się wypala czy pęka. Ryja masz ty, spójrz tylko w lustro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 51cent napisał:

 

 

O nic mi nie chodzi.

Wychodzę z założenia że jak nie jestem czegoś pewien to się nie odzywam, a nie piszę coś gdzieś zasłyszanego że może się wypala czy pęka. Ryja masz ty, spójrz tylko w lustro

Spojrzalem. U mnie jest twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gregor_BS napisał:

A  gowno prawda chodzilo mi akurat o precyzje. Jedynka krotka, dwojka i trojka u mnie zawsze chrupie.

A to ciekawe, bo moja M32 jest akurat całkiem precyzyjna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gregor_BS napisał:

Lustra mam dobre.

A ty kup sobie to poniżej. Mniej cie będzie bolała następnym razem.

 

d193477e4dec9c4ee4569b0f9934.jpg

 

 

To że ciebie boli i ta maść ci pomaga to nie znaczy że innym też będzie pomagać. Mnie akurat nic nie boli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.