Skocz do zawartości

Farba biała na sufity - jaką wybrać?


RadekST

Rekomendowane odpowiedzi

Bry, chcę "odświeżyć" sufity w mieszkaniu.


Były malowane kilka lat temu pierwszy raz, kolor biały. Wiadomo teraz już to z białym ma mało wspólnego. Nie pamiętam czy były wtedy malowane.

 

Zatem jaka farbę polecicie aby kolor biały utrzymał się możliwie długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, RadekST napisał:

Bry, chcę "odświeżyć" sufity w mieszkaniu.


Były malowane kilka lat temu pierwszy raz, kolor biały. Wiadomo teraz już to z białym ma mało wspólnego. Nie pamiętam czy były wtedy malowane.

 

Zatem jaka farbę polecicie aby kolor biały utrzymał się możliwie długo?

 

Heh, białe farby to fajny temat. 8-)

 

Mogą być "kredowe", akrylowe bądź lateksowe. W zależności co był kładzione, może być "konflikt"

 

Wstrzymał bym się z kupowaniem lateksowej - bo jak była wcześniej kredowa, to lateks może się złuszczyć.

Kredowa po prostu pyli i wypija szybko wodę z lateksu.

 

Była kiedyś taka cieszynka kremowa - fajnie się tym malowało, bo było" widać gdzie malujesz" ale to nie była biała ale śmietanowo - kremowa.

 

Ja ostatnio maluję super akrylem z nobilesa. Malowałem na kredę bez gruntowania.

Się trzyma, nic się nie łuszczy. Twarda, szorstka akrylowa powłoka.

Jednolicie błyszczaca w świetle sztucznym i naturalnym.

 

Ale absolutnie nie widać, gdzie się maluje.

 

Ale by taki efekt osiągnąć, musiałem rozcieńczyć farbę w proporcji 2 szklanki wody na 5 litrów farby.

 

I kup sobie wałek z doczepianym kijem. Są w sklepie na O.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby tak polecić Kabe Perfecta?

 

jeśli chodzi o białą emulsję to osobiście nie uznaję innych farb

osobiście kończę wiadro 10l które przeleżało w piwnicy jakieś 4 lata - na 30m2 zeszło mi wraz z gruntowaniem (rozcieńczona 1:2)  jakieś 5l

malowane natryskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2018 o 00:37, 4thelement napisał:

a gdyby tak polecić Kabe Perfecta?

 

jeśli chodzi o białą emulsję to osobiście nie uznaję innych farb

osobiście kończę wiadro 10l które przeleżało w piwnicy jakieś 4 lata - na 30m2 zeszło mi wraz z gruntowaniem (rozcieńczona 1:2)  jakieś 5l

malowane natryskiem

Też używam z racji tego ,że sprzedajemy tą farbę. Do sufitów poleciłbym KABE Optima - jest bardziej matowa i ukryje drobne nierówności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawomir2op napisał:

Też używam z racji tego ,że sprzedajemy tą farbę. Do sufitów poleciłbym KABE Optima - jest bardziej matowa i ukryje drobne nierówności .

nie malowałem Optimą więc się nie mogę wypowiedzieć - a że już mam 30l farby na zapas zakupiony to obawiam się że nie prędko będę miał okazję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.