Skocz do zawartości

Płukanki a rozrząd na gumowym pasku w kąpieli olejowej


Azbest

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie Mondeo 1.5 Ecoboost ... w sumie to mało ważne, ale chciałem ze zmianą oleju zastosować jakąś płukankę. Tylko że ten silnik ma rozrząd na pasku (czy nawet dwóch paskach) i podobno chodzi to w kąpieli olejowej. Zacząłem się bać i chyba odpuszczę płukanki dla świętego spokoju ....

 

Czy taka płukanka nie rozpuści paska? Czy są płukanki dostosowane do takich wynalazków? 

 

Ktoś użytkuje taki silnik? Jakieś "dobre rady wujka" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rado_ napisał:

Moze po doniesieniach, ze w 1,2 PT były przypadki rozpuszczenia paska w oleju, kolega ma stracha i w Fordzie.

 

Tylko po co lac jakies wynalazki nieprzewidziane przez producenta do stosunkowo mlodego i skomplikowanego silnika?

Wymienic olej na nowy i jezdzic :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Tylko po co lac jakies wynalazki nieprzewidziane przez producenta do stosunkowo mlodego i skomplikowanego silnika?

Wymienic olej na nowy i jezdzic :ok: 

Po co to nie wiem, ale moze on ma przebieg 200 tys i warto.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie .. za dużo teorii spiskowych :) Samochód ma tylko 44kkm, ale zazwyczaj jak kupuję używany, to robię wymianę płynów + płukankę, żeby mieć "świeży start". W tym faktycznie nie widzę dużego sensu płukania, ale taki temat mi się przewinął przez głowę przy okazji zakupów olejowych. 

 

Gdzieś kiedyś czytałem że w silnikach rozpuszczały się paski rozrządu ... stąd to pytanie.

 

... w każdym razie olej .. raczej "woda" Motula 5w20 zakupiona i zrobię jedynie wymianę. Musi mu to wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płukankach ropopochodnych można bez ryzyka płukać tego typu silniki czyli wszyskie oprócz motula, stp, keen flow, tylko przy 44 tys km raczej zbędna.-najłagodniejsza jest biała liqui moly, proline już dużo silniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2018 o 21:53, Azbest napisał:

Kupiłem sobie Mondeo 1.5 Ecoboost ... w sumie to mało ważne, ale chciałem ze zmianą oleju zastosować jakąś płukankę. Tylko że ten silnik ma rozrząd na pasku (czy nawet dwóch paskach) i podobno chodzi to w kąpieli olejowej. Zacząłem się bać i chyba odpuszczę płukanki dla świętego spokoju ....

 

Czy taka płukanka nie rozpuści paska? Czy są płukanki dostosowane do takich wynalazków? 

 

Ktoś użytkuje taki silnik? Jakieś "dobre rady wujka" ?

 

Daj sobie spokój - te płukanki to jakieś gusła ludowe z lat 90tych. Jeśli silnik ma faktycznie 44kkm a olej był zmieniany zgodnie z zaleceniami to nawet nie miał kiedy się wybrudzić... :facepalm: A więc w niczym mu nie pomożesz, a możesz coś popsuć.

Jak chcesz zrobić dobrze silnikowi to wymieniaj olej co 10kkm i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MARS napisał:

 I można lać do EcoBoosta? Ford to gdzieś potwierdził?

Olej spełnia normę Forda do tego silnika. Nie interesuje mnie czy Ford coś potwierdza na temat samego producenta oleju. Castrol + Ford to układ biznesowy.

W instrukcji jest:  "Olej silnikowy 5W20 / Specyfikacja: WSS-M2C948-B", a Motul ma tę normę:

 

Znalezione obrazy dla zapytania motul ford 5w20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.