Skocz do zawartości

Hałasująca butla w kole


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w świeżo założonej instalacji LPG, hałasuje troszeczkę chyba butla w kole zapasowym, czy można coś z tym zrobić? Nie jest to może jakieś wielkie "skrzypienie" ale samo auto jest dosyć ciche i trochę to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dobromir napisał:

Witam, w świeżo założonej instalacji LPG, hałasuje troszeczkę chyba butla w kole zapasowym, czy można coś z tym zrobić? Nie jest to może jakieś wielkie "skrzypienie" ale samo auto jest dosyć ciche i trochę to denerwuje.

Jak to hałasuje? Czy jak złapiesz zbiornik to da się nim poruszyć? Zbiornik wszedł na wcisk czy jest luz we wnęce po bokach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tilok napisał:

Jak to hałasuje? Czy jak złapiesz zbiornik to da się nim poruszyć? Zbiornik wszedł na wcisk czy jest luz we wnęce po bokach?

Jest luz po bokach, a butla się nie rusza. Odgłos ten jest podczas jazdy po nierównościach, zadzwoniłem już do gazownika będzie poprawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dobromir napisał:

Jest luz po bokach, a butla się nie rusza. Odgłos ten jest podczas jazdy po nierównościach, zadzwoniłem już do gazownika będzie poprawiał

Wymontować, dać piankę na spód jak nie dał i dobrze dokręcić. Jak pianka była to za słabo dokręcone. Chyba że to nie zbiornik a jakieś przewody miedziane gdzieś hałasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tilok napisał:

Wymontować, dać piankę na spód jak nie dał i dobrze dokręcić. Jak pianka była to za słabo dokręcone. Chyba że to nie zbiornik a jakieś przewody miedziane gdzieś hałasują.

Wydaje mi się, że to zbiornik, kable chyba by ocierały a to jest taki odgłos jakby pracujących 2 elementów o siebie ocierających, pewnie brak czegoś pomiędzy butlą a karoserią auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2018 o 21:21, Tilok napisał:

Wymontować, dać piankę na spód jak nie dał i dobrze dokręcić. Jak pianka była to za słabo dokręcone. Chyba że to nie zbiornik a jakieś przewody miedziane gdzieś hałasują.

Okazało się, że trzeszczy gdy się ją złapie po bokach i na chama chce się ją poruszyć. Wygląda na to, że jest przykręcona tylko na łączeniu uchwytów tak trzeszczy, ma być jutro dodana pianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dobromir napisał:

Okazało się, że trzeszczy gdy się ją złapie po bokach i na chama chce się ją poruszyć. Wygląda na to, że jest przykręcona tylko na łączeniu uchwytów tak trzeszczy, ma być jutro dodana pianka.

Niech poprawiają jak spartolili i dalej nie pozostaje nic innego jak cieszyć się tanią jazdą :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dobromir napisał:

Okazało się, że trzeszczy gdy się ją złapie po bokach i na chama chce się ją poruszyć. Wygląda na to, że jest przykręcona tylko na łączeniu uchwytów tak trzeszczy, ma być jutro dodana pianka.

Jakiego masz avensa, T27 z 2.0 Valvematic? Manual czy CVT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mazi napisał:

Jak ta skrzynia zestopniowana jest, ile masz RPM na 6 biegu przy 100kmph. Jeździłem 2.0 z cvt. Bardzo ciche auto jak się spokojnie jedzie, ale sposób w jaki skrzynia reaguje przy butowaniu nie odpowiada mi.

2,25 przy 100km/h na 6 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.