Skocz do zawartości

Odwrotnie założona UPG w SC


bolekatepl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Brat kupił sobie SC które według właściciela było po wymianie UPG tylko że ktoś wymieniając uszczelke założył ją odwrotnie przód  do tyłu góra była OK  ale z przodu po około miesiącu pojawił sie wyciek oleju (może był wcześniej ale tego nie widział) Załozylem mu nowa uszczelke prawidłowo ale zastanawiam sie czy nie przytarło panewek na wałku rozrządu ? Niby opiłków itp nie widac. Po zmianie uszczelki silnik ciszej chodzi i niby wszystko jest OK. Czy pomimo źle załozonej uszczelki mimo to jest smarowanie na wałku? Wydaje mis ie ze jakies musiało byc bo by dawno wszystko sie zatarło ? Przyglądałem sie uszczelce i tylko ostatni kanał jest zatkany jak uszczelka była odwrotnie reszta kanałów była OK bo otwory sie zgrywały. Miał ktos jakies doświadczenie z tego typu problemem bo nie wiem czy ma jeździc jak wszystko chodzi czy pomału szukac drugiej głowicy z wałkiem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo kumam z Twojego opisu jak ta uszczelka była założona, ale jak mi się zdarzyło kiedyś założyć uszczelkę w 1.1spi odwrotnie to po 3km zatarł się wałek rozrządu i ścięło klin na kole wałka rozrządu. Z tego co pamiętam musiałem wymienić całą głowicę. Jeśli u Ciebie silnik chodził i po zmianie uszczelki jest OK, to ja bym się nie przejmował tylko jeździł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była załozona tyłem do przodu tzn znak TOP na górze tak jak powinno byc ale otwór owalny na kanał olejowy był od strony komory a nie od strony kolektora wydechowego przy takim montażu uszczelki 2 kanały olejowe w bloku były zatkane przez uszczelke reszta kanałów sie pokrywa wiec olej w jakims tam stopniu magistrala sie dostawał do wałka.

largeimg,IMG_4cb0a5c77a54d8209.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.