Jump to content
Sign in to follow this  
Esen3

Yanosik - awaria czy "usprawnienie"

Recommended Posts

Witam szanowne grono.

Używam Yanosika, wiem że nawigacja do kitu, ale miał swoje plusy.

Jakoś tak od grudnia zauważyłem zmiany na gorsze. Część ulic, które do tej pory miały kolory z prędkością ruchu, stały się szare. Ilość użytkowników wyświetlanych jest mniej więcej stała w danych godzinach. Ulice w miejscach tradycyjnie "czarnych"/"czerwonych" nagle zrobiły się zielone. Brak możliwości uaktualnienia cen paliw (komunikat o awarii).

Irytujące jest np. było zgłoszenie kolizji/ zatrzymanego pojazdu np 10min temu, a kolor dalej zielony.

Ponieważ jest komunikat o awarii przy paliwach, kolory nieaktualne, to zacząłem wyłączać ekran.

Ostatnio zadziwił mnie przypadek: zgłoszona kolizja przed skrzyżowaniem ok 100m, widzę, stoję w korku, kliknąłem zieloną łapkę, wyłączam ekran.

Minutę później włączam ekran telefonu i nagle kolizji nie ma, przeskoczyła w inne miejsce na drogę poprzeczną za skrzyżowanie.

Inny przypadek: kolizja nagle w 3 miejscach, ale tylko jedną można potwierdzić

Moje zaufanie do aplikacji spada, ocena użyteczności również.

Mam pytanie, czy to takie "unowocześnienie" celowe, ewentualne czy szukać alternatywy?

W kontekście powstania Yeti to chyba celowe działanie.

U mnie co chwila gubi sygnał GPS zamraża się i co chwila brak połączenia z internetem ogłasza.

P.S. Kolory były na starej mapie.Na nowej już nie ma .

Z alternatyw to Rysiek /sam ostrzegacz ale mniej userów niz w Yanosiku /  albo Waze - ale tu też nie lepiej ani z ostrzeganiem ani z traffikiem.Jedynie w dużych miastach w Polsce sprawdza się od biedy. Ale sama nawigacja mimo swoich wad - brak asystenta pasa, tylko jeden punkt przelotowy,brak wyboru rodzaju trasy daje rade.Zużywa mniej kb niz google i podaje Twoją prędkość wraz z obowiązującym ograniczeniem.

Edited by jakubek

Co do kolorów prędkości, to nie wiem. Ja mam wersje 3.3.1.4 dawno nieaktualizowaną.

Któraś wcześniejsza aktualizacja mnie nie podchodziła, a nie chciał wrócić do starej wersji, to zablokowałem uaktualnienia.

Szkoda, bo Yanosik jednak był przydatny, a brak koloru na drodze zwiększał czujność.

No nic trzeba zacząć testować alternatywy.