Skocz do zawartości

Gumowane wykończenie


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru lat moda taka jest, by pokrywać cienką warstwą (ułamki mm) jakby gumy różne plastikowe powierzchnie - klawiatury, kaski narciarskie, długopisy, plecki smartfonów, laptopy i inne.

 

Po kilku latach (3-4) tej niby-gumie rozpoczyna się chyba rozkład połowiczny, bo zaczyna się kleić i złazić, ale nie na tyle łatwo, by szybko jej się pozbyć. Kiedyś próbowałem uratować jakiś przedmiot, którego prawie nie używałem zmywając to benzyną i różnymi rozpuszczalnikami, ale średnio na jeża.

 

Nie wie ktoś czym to paskudztwo zmyć, gdyby mi znów taki pomysł wpadł do głowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie będzie tak łatwo. Próbowałem jakoś to usunąć z suszarki do włosów - nie dało rady. Tak dokonał żywota mój Ericsson r310s - gumowana obudowa się po prostu rozpadła. To samo mam w lustrzankach. I to zarówno w stareńkim Eosie 100 jak i sporo nowszym D70s :( Guma po prostu ulega rozwulkanizowaniu i bye bye. Usunąć można raczej mechanicznie - skrobiąc ;]. Z rozpuszczalnikami uważaj, coby podłoża nie rozpuścić. Ja wiem jedno - w życiu nie kupię już nic ze sprzętu AGD z taką warstewką gumy. Porażka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2018 o 11:47, Olleo napisał:

 

Od paru lat moda taka jest, by pokrywać cienką warstwą (ułamki mm) jakby gumy różne plastikowe powierzchnie - klawiatury, kaski narciarskie, długopisy, plecki smartfonów, laptopy i inne.

 

Po kilku latach (3-4) tej niby-gumie rozpoczyna się chyba rozkład połowiczny, bo zaczyna się kleić i złazić, ale nie na tyle łatwo, by szybko jej się pozbyć. Kiedyś próbowałem uratować jakiś przedmiot, którego prawie nie używałem zmywając to benzyną i różnymi rozpuszczalnikami, ale średnio na jeża.

 

Nie wie ktoś czym to paskudztwo zmyć, gdyby mi znów taki pomysł wpadł do głowy?

 

 

Rozkręć i wsadź obudowę do zmywarki.

 

Guma zrobi się brzydka, z białymi plamami, ale wraca do pierwotnej formy fizycznej (oprócz koloru).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Rozkręć i wsadź obudowę do zmywarki.
 
Guma zrobi się brzydka, z białymi plamami, ale wraca do pierwotnej formy fizycznej (oprócz koloru).
 
Nie bardzo mogę. Ale od czego wraca? Soli? Detergentów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Olleo napisał:
31 minut temu, maras77 napisał:
 
Rozkręć i wsadź obudowę do zmywarki.
 
Guma zrobi się brzydka, z białymi plamami, ale wraca do pierwotnej formy fizycznej (oprócz koloru).
 

Pokaż więcej  

Nie bardzo mogę. Ale od czego wraca? Soli? Detergentów?

Nie wiem. Miałem gamepada, który zrobił się oślizgły, rozebrałem, wsadziłem do zmywarki obudowę i znów jest gumowaty.

 

 

Widocznie klei się, bo guma coś wchłonęła. I zmywarka ro wymywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Miałem gamepada, który zrobił się oślizgły, rozebrałem, wsadziłem do zmywarki obudowę i znów jest gumowaty.
 
 
Widocznie klei się, bo guma coś wchłonęła. I zmywarka ro wymywa.
To interesujące. Sprawdzę ręcznie detergentem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎27‎.‎02‎.‎2018 o 12:47, Olleo napisał:

To interesujące. Sprawdzę ręcznie detergentem.

 

Właśnie sprawdziłem. Najpierw zeskrobałem z grubsza drewnianą szpatułką a potem zmyłem płynem kuchennym do tłuszczu.

 

o1.jpg.13c6b73fc3d475de8f0f3ae1dcf718e2.jpg

o2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.