Skocz do zawartości

E61LCI i rozmiar alufelg 19"...


Prozaq

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Planuję zakupić alufelgi do E61LCI styling 172 o takie:

608070141_2_644x461_felgi-bmw-styling-17

 

i mam w związku z tym pytanie.

Do E61 przed liftowego tylnonapędowego te felgi występowały w dwóch szerokościach i odsadzeniach(przód 8,5" szerokie i ET18 oraz tylne 9,5" ET32).

Ponoć do takich felg bmw rekomendowało w E60/E61 opony w rozmiarach 245/35 przód i 275/30 tyły.

Myślałem,że jeżeli felgi są o innych parametrach to mamy doczynienia z włoskimi podróbkami.

Ku mojemu zdziwieniu po vinie wg.realoem do mojego auta (wersja po lifcie) wypluwa felgi w rozmiarze 8,5x19 ET18 i wszystkie cztery w takim rozmiarze:

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=PX71-EUR-07-2007-E61N-BMW-530d&diagId=36_0814

Domniemywam,że wtedy wszystkie opony powinny być w takim samym rozmiarze.

Całość i tak planuję założyć na dystansach przód ok.15mm i tył 20mm.

Które powinny lepiej się "spasować" by auto prowadziło się jak po sznurku ,a nie myszkowało po koleinach?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla E60/61 bez Xdrive optymalne ET wg producenta to ET20. Resztę musisz policzyć samemu.
Pytanie czy włoskie repliki "spiderów", mają takie same ET jaki originalne Styling 172 ? Styling 172 podobnie jak pożądany do E60/61 Styling 128 występował dwóch odmianach szerokości, rónych pod RWD, oraz tych samych pod Xdrive`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam napęd tylko na tył a po bo vinie realoem wypluwa cztery takie same felgi 8,5x19 et18 stąd moje zdziwienie.Te które są w dwóch szerokościach czyli przednie 8,5 et18 i tylne 9,5 et32 to także oryginały,ale w takim razie dlaczego wg.realoem nie wypluwa ich do mojego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Prozaq napisał:

takim razie dlaczego wg.realoem nie wypluwa ich do mojego auta


Co na to tabliczka, na słupku B od strony kierowcy w Twoim aucie ? ET tam nie znajdziesz, ale szerokości już chyba tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2018 o 21:26, Prozaq napisał:

Ja mam napęd tylko na tył a po bo vinie realoem wypluwa cztery takie same felgi 8,5x19 et18 stąd moje zdziwienie.Te które są w dwóch szerokościach czyli przednie 8,5 et18 i tylne 9,5 et32 to także oryginały,ale w takim razie dlaczego wg.realoem nie wypluwa ich do mojego auta?

bo te szersze pewnie do sedana, w e39 tak samo bylo :ok: poza tym rozroznienie bylo dla oski i xdrive

 

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leszcz napisał:

bo te szersze pewnie do sedana, w e39 tak samo bylo :ok: poza tym rozroznienie bylo dla oski i xdrive

 

 

pozdr.

Chyba masz rację wybrałem sedana E60LCI i wypluwa dwie przednie węższe,dwie tylne szersze.:ok:

http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=NX71-EUR-06-2007-E60N-BMW-530d&diagId=36_0814

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.