Skocz do zawartości

Zamienil stryjek.... Hyundai Kona czy cos innego?


Antoine

Rekomendowane odpowiedzi

Wizualnie sie podoba, gabarytowo ok tylko z 1.0 chyba troche slaby i nie ma automatu.

 

Mocniejsza benzyna obawiam sie ze bedzie palic z 9.5l...

 

Obecne 1.6hdi w 207 pali 5.5...

 

Jakies uwagi czy inne podobne propozycje z automatem (cena ok 100kzl)? XTRAIL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie sie podoba, gabarytowo ok tylko z 1.0 chyba troche slaby i nie ma automatu.
 
Mocniejsza benzyna obawiam sie ze bedzie palic z 9.5l...
 
Obecne 1.6hdi w 207 pali 5.5...
 
Jakies uwagi czy inne podobne propozycje z automatem (cena ok 100kzl)? XTRAIL?


Ja jestem wielkim zwolennikiem ‚Kona’ ale ja lubię brzydkie auta...


Jeździłem tym trochę i jak o spalaniu nic nie mogę powiedzieć to o wszystkim innym tak.

U mnie wersja bieda ma 2.0l - 150KM.
6s automat jest bezproblemowy.


Ale ... Kona ma IMVHO jeden problem - szum opon - przejedz się i zobacz... porównaj z konkurencja. Jest głośno - ten sam problem miała Mazda 3 parek ar temu...


Dwa - wnętrze - plastiki lepszy niż Toyota ale ja to widzę po swoim Santa Fe - ten plastik został skonstruowały na 5 lat gwarancji i śni dnia więcej (np wyciekająca się kierownica po 60 k km)... widać księgowych robiących swoje..


IMVHO Kona (nie z 1.0l silnikiem) ma jednak więcej + niż -

74109bac46b75fedf8b7e4071d2a51cb.jpg

1.6l T jest świetna zabawka... ale nie o tym wątek ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Antoine napisał:

Wizualnie sie podoba, gabarytowo ok tylko z 1.0 chyba troche slaby i nie ma automatu.

Mocniejsza benzyna obawiam sie ze bedzie palic z 9.5l...

 

Jak ponegocjujesz, to myślę, że < 110 tys. zł wyjdzie Tucson 1,7 diesel z automatem.

Auto kompaktowe, < 4,5 m długości. Spalanie 6.5 ON.

W tym roku ma być facelifting i podobno nawet na rocznik 2018 już dają niezłe rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wujekcybul napisał:

Ja bym bral Trocka albo Atece. W Seacie 5 lat gwarancji i darmowe przeglady. 

Darmowe przeglądy w Seacie zrobią różnicę (1,5-2k rocznie) - zależy na ile lat/km jest ten pakiet. I jeszcze jedno ważne - znaleźć dobre ASO tej marki....no niestety część ich sieci zatrzymała się w czasach Polmozbytów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

Darmowe przeglądy w Seacie zrobią różnicę (1,5-2k rocznie) - zależy na ile lat/km jest ten pakiet. I jeszcze jedno ważne - znaleźć dobre ASO tej marki....no niestety część ich sieci zatrzymała się w czasach Polmozbytów :(

Hultaj nie lepszy niestety. W VW tez mozna miec darmowe a tych jest na peczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujekcybul napisał:

Ja bym bral Trocka albo Atece. W Seacie 5 lat gwarancji i darmowe przeglady. 

Ateca nie miesci sie w budzecie. Najtanszy automat to 107k za wersje Style a na rabaty na Atece ciezko liczyc. I gdzie masz info o darmowych przegladach, bo nie widze tego na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Ateca nie miesci sie w budzecie. Najtanszy automat to 107k za wersje Style a na rabaty na Atece ciezko liczyc. I gdzie masz info o darmowych przegladach, bo nie widze tego na stronie.

Pomylilo mi sie chodzilo o Arone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Antoine napisał:

Wizualnie sie podoba, gabarytowo ok tylko z 1.0 chyba troche slaby i nie ma automatu.

 

Mocniejsza benzyna obawiam sie ze bedzie palic z 9.5l...

 

Obecne 1.6hdi w 207 pali 5.5...

 

Jakies uwagi czy inne podobne propozycje z automatem (cena ok 100kzl)? XTRAIL?

 

Samochód jak samochód, ale silnik podobno dosyć paliwożerny.

Kolega z pracy ma Kię Ceed z tym silnikiem i twierdzi że jara mu to 8 w trasie i 10 w mieście. Trasa u niego to autostrada.

Drugi kolega kupił sobie z miesiąc temu też Ceed, ale 1.6 zwykłą bez turbo. Nie chciał małego doładowanego silnika. Spierali się które trwalsze itp ;) I tak każdy po 5 lata sprzeda ;)

Ale najciekawsze bylo to, ze z raportow spalania np na autocentrum wynika, ze ten 1.0T chla tyle samo co ten wolnossący 1.6

Próbuję tym samym przekazać, że do tych wyników z 1.6hdi 207, to dorzuc minimum 30%, ale lepiej 40% ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
automat?
CVT 🤤

Ciekawe ze EU pakuje do CUV wazacego 1.4k 1.2l silnik. Ile to ma KM/kW?

74f4fa78e8762c7324e0194ab1747df1.jpg

Nie wiem jak to jezdzi z manual ale wiem ze bazowy i jedyny silnik jaki jest u mnie na wsi 2.0l 106kW tym autem w ogole nie jezdzi...




Sasiad kupil - q wyklepania srednia, male rzeczy cos padaja np wycieraczka na tylna szybe przestala dzialac, drzwii przestaly sie otwierac - Nissan nie ma problemu z obsluga klienta wiec ale to auto w ogole w ich opini nie jedzie .... a jak je nacisniesz to odglos cietego drewna powoduje grymas na twarzy...

jak sie przejechal Tuscon jakiego mialem z Hertz... to lecieli do Hyundai w weekend...

Nie kupili, ale teraz narzekaja ze za 5k PLN trzeba bylo Xtrial kupic... drugie dziecko w drodze... patrza na co to wymienic...

Aaa kobieta wybierala... zdecydowal kolor. 🤡 i ze auto ma dobry ksztalt.

c784de96a51d400fe3dc392a969643dc.jpg



Sent from my Samshiite Note8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2018 o 20:58, OZI napisał:

Nie kupili, ale teraz narzekaja ze za 5k PLN trzeba bylo Xtrial kupic... drugie dziecko w drodze... patrza na co to wymienic...

no z dwójką dzieci się w Qashqai nie zmieszczą, jedna osoba będzie musiała autobusem jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergerac napisał:

no z dwójką dzieci się w Qashqai nie zmieszczą, jedna osoba będzie musiała autobusem jeździć.

A z trójką to ten autobus trzeba będzie kupić:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2018 o 18:25, Antoine napisał:

jednak wybór padl na Qasquai 1.2 :D

 

silnik 1.2 to niestety podobno porażka (nie tylko w QQ) - nie chodzi o osiągi, ale awaryjność, a przede wszystkim  "pobór" oleju ...to nie był dobry wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pado napisał:

 

silnik 1.2 to niestety podobno porażka (nie tylko w QQ) - nie chodzi o osiągi, ale awaryjność, a przede wszystkim  "pobór" oleju ...to nie był dobry wybór...

Problem juz rozwiazali wiekszosc w EU to 1.2 a jakos masowo na zlomie nie laduja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2018 o 10:44, OZI napisał:

Ja jestem wielkim zwolennikiem ‚Kona’ ale ja lubię brzydkie auta...
Jeździłem tym trochę i jak o spalaniu nic nie mogę powiedzieć to o wszystkim innym tak.
Ale ... Kona ma IMVHO jeden problem - szum opon - przejedz się i zobacz... porównaj z konkurencja. Jest głośno - ten sam problem miała Mazda 3 parek ar temu...

Ja tam widze inny problem- brak 4 x 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, 1Marek1 napisał:

Ja tam widze inny problem- brak 4 x 4

 

Brak 4x4, do tego w połączeniu ze zdecydowanie nie-francuską ceną, nie przeszkadza 3008/5008 wyprzedawać się na pniu... 

 

Klient na taki samochód nie oczekuje 4x4. Raz, że to kosztuje. Dwa, że zwiększa aptetyt na paliwo, co samo w sobie jest kosztowne, ale przy tym zwiększa kategorię emisji CO2. Trzy - co wynika z powyższego - zwiększa obciążenie podatkami. 

 

4x4 jest dla pasjonatów. Statystyczny Smith, Schmidt czy Dubois 4x4 nie dość, że nie potrzebuje, to i nie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, grogi napisał:

 

Brak 4x4, do tego w połączeniu ze zdecydowanie nie-francuską ceną, nie przeszkadza 3008/5008 wyprzedawać się na pniu... 

 

Klient na taki samochód nie oczekuje 4x4. Raz, że to kosztuje. Dwa, że zwiększa aptetyt na paliwo, co za tym idzie kategorię emisji CO2. Co znowu pociąga za sobą wzrost kosztów użytkowania... 

Pisałem o swoich oczekiwaniach. Póki co prowadzi Vitara, chociaż wolałbym Konę gdyby było 4x4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.