Skocz do zawartości

Auto w leasing


cobratw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze auta w leasingu:

Narazie znalazłem:

- Clio 1.2 tce 120 wersja limited

- Tipo Lounge 1.4 tjet

- Astra Enjoy 1.4 125 bez s/s

którego z nich najlepiej?

Lepiej brać leasing u dealera czy np przez bank w którym posiada się konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho - niezły rozjazd - clio vs. Astra. Zastanów się jakich gabarytów samochó∂ Ci potrzebny. Jeśli kasa ta sama, to IMO lepiej wziąć ten trochę większy.

 

Co od leasingu - nie ma uniwersalnej rady. Ja miałem konto w jednym banku od wielu lat (gucio to dało), w drugim kiedyś pracowałem i miałem możliwości negocjacji, a finalnie najlepszą (najtańszą ofertę) dostałem u dealera, od banku obsługującego importera samochodu. Pozostaje Ci porównywanie ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie znajdziesz co najmniej jeden portal z ofertami kilkunastu leasingodawcow konkurujących ze sobą (u mnie rozstrzal miedzy ofertami wyniosl ponad 10%). Nie wiem tylko, czy przebiją dealer'a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ogion napisał:

W internecie znajdziesz co najmniej jeden portal z ofertami kilkunastu leasingodawcow konkurujących ze sobą (u mnie rozstrzal miedzy ofertami wyniosl ponad 10%). Nie wiem tylko, czy przebiją dealer'a.

 

 

Przebiją. Ale diler ma od tego prowizję więc da rabat na auto. I finalnie wyjdzie prawdopodobnie na to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brac takie auto na ktore bedzie najlepsza oferta leasingu. Gdzie Tipo a gdzie Astra? A tym bardziej Renault. Oferta bedzie dobra na auto, ktore najmniej straci na wartosci. Mysle ze zaczalbym od VW, pozniej Toyota, Opel, Ford. Reszte pominac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, wujekcybul napisał:

Brac takie auto na ktore bedzie najlepsza oferta leasingu. Gdzie Tipo a gdzie Astra? A tym bardziej Renault. Oferta bedzie dobra na auto, ktore najmniej straci na wartosci. Mysle ze zaczalbym od VW, pozniej Toyota, Opel, Ford. Reszte pominac. 

Toyota, cały VW Group Polska i bodajże Renault reklamują się ostatnio sporo z tanim leasingiem w ich bankach. Nie znam szczegółów, bo obecnie się tym ni interesuję tylko zasłyszałem w radiu albo znalazłem w spamie. Są jakieś nawet 101%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Manx napisał:

Toyota, cały VW Group Polska i bodajże Renault reklamują się ostatnio sporo z tanim leasingiem w ich bankach. Nie znam szczegółów, bo obecnie się tym ni interesuję tylko zasłyszałem w radiu albo znalazłem w spamie. Są jakieś nawet 101%. 

Dlatego mowie, choc ja bym Renault wykluczyl ani Clio ani Captur mnie nie zachwycily. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie dziwnie tak, po prostu autko miały być na początku do 60k.

clio było około 58, astra za 64, i tipo 66.

Wielkości nie mam dokładnie sprecyzowanej , aktualnie jeżdżę grande punto, chwilowo najbardziej astra mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pyrekcb napisał:

 

Nie wiem, jak teraz, ale jak się interesowałem leasingami, to te 101% dawali przy dużej I wpłacie i kwocie wykupu. 

Symulacja sprzed 2 tygodni: wpłata własna 45%, leasing na 2 lata, wykup 19%, koszty całkowite 100,01% ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zbynek napisał:

Symulacja sprzed 2 tygodni: wpłata własna 45%, leasing na 2 lata, wykup 19%, koszty całkowite 100,01% ;] 

 

Leasing na 2  lata. 

Przy jednoosobowych dz.g. (bo chyba tego tyczy się wątek - niech ew. autor mnie poprawi) słabo się to kalkuluje. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pyrekcb napisał:

 

Leasing na 2  lata. 

Przy jednoosobowych dz.g. (bo chyba tego tyczy się wątek - niech ew. autor mnie poprawi) słabo się to kalkuluje. ;]

Ja mam jdg i wg mnie właśnie leasing na 2 lata kalkuluje się najbardziej. No ale każdy przypadek jest inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pyrekcb napisał:

 

Leasing na 2  lata. 

Przy jednoosobowych dz.g. (bo chyba tego tyczy się wątek - niech ew. autor mnie poprawi) słabo się to kalkuluje. ;]

 

bo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcin79 napisał:

- nie daj się nabić na osobne konto do leasingu

- uważaj na ubezpieczenie OC i AS . jak nie będziesz brał bezpośrednio od leasingodawcy to naliczy Ci opłatę manipulacyjną 

Tak jest - za badanie zgodności zakresu ubezpieczenia u  innego ubezpieczyciela firma leasingowa pogroziła mi fakturą na 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Manx napisał:

Tak jest - za badanie zgodności zakresu ubezpieczenia u  innego ubezpieczyciela firma leasingowa pogroziła mi fakturą na 300 zł

 

Tyle że wycena ubezpieczenia poza leasingodawcą potrafi być tańsza o kwotę dużo większą, więc i tak może się opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ryb napisał:

 

Tyle że wycena ubezpieczenia poza leasingodawcą potrafi być tańsza o kwotę dużo większą, więc i tak może się opłacać.

Mi się dotychczas nie opłaciło - faktycznie znalazłem ubezpieczenia o kilkaset zł tańsze, ale jakbym doliczył do tego tą opłatę dodatkową + VAT, to zosałoby mi w kieszeni kilkadzieisąt złotych. Narobiłbym się, nadzwonił, a byłoby "na waciki". Może w Warszawie to nie działa, bo mamy najwyższe stawki :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Manx napisał:

Mi się dotychczas nie opłaciło - faktycznie znalazłem ubezpieczenia o kilkaset zł tańsze, ale jakbym doliczył do tego tą opłatę dodatkową + VAT, to zosałoby mi w kieszeni kilkadzieisąt złotych. Narobiłbym się, nadzwonił, a byłoby "na waciki". Może w Warszawie to nie działa, bo mamy najwyższe stawki :hmm:

 

 

Ja ubezpieczałem jedno auto poza leasingiem i wychodziło ponad 1000zł różnicy. Ale teraz mam lepszy numer - biorę wycenę innego ubezpieczyciela i pokazuję tym z leasingu, grożąc że sobie pójdę precz. Po takiej akcji cena ubezpieczenia w leasingu spada.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tipo... sam brałem mocno pod uwagę Tipo 1.4T (z fabrycznym LPG), ale takim trochę fajniej wyposażonym, żeby deska nie była szpetna jak w tańszych wersjach, a nowocześniejszy "tablet", kilka dodatków ponad standard w średniej wersji, do tego rozważałem xenony za 3500zł... wynik, cena z konfiguratora prawie 80 tys i jakaś symboliczne rabaty, bo jak dealer powiedział Tipo idą im jak świeże bułeczki, więc rabatów dużych brak. Kalkulacje leasingów z FCA też jakieś z kosmosu. Autko bardzo fajne w środku, przyjemnie się tym jedzie, ale sam silnik 1.4T rozczarowujący. Jedzie dość słabo i ociężale jak na parametry na papierze, pali dość dużo... Jeśli Tipo, to chyba faktycznie jakieś podstawowe najtańsze wersje jeśli ma to być tanie nowe auto.

Jeździłem jeszcze kilkoma samochodami, w tym Kia Stonic 1.4, Rio 1.4 (te wydają się być fajną opcją, do Rio dostępne LPG w salonie do Rio 1.2), Megane 1.2 (130 KM)- bardzo fajne auto, zrywny i cichy silnik, nową Ibizą 1.0 95 KM - silnik po mieście bardzo żwawy, ale auto w środku bardzo plastikowe i tanio wyglądające, i Golfem 1.2 125 KM.

Ostatecznie wybrałem Golfa 1.0 TSI 110 z 24 tys zł rabatu od tego co w cenniku z reflektorami ledowymi, grzanymi siedzeniami i kierownicą, lepszym radiem i kilkoma innymi bajerami na świetnych warunkach leasingowych jakie daje VW Bank w porównaniu do FCA Fiata. W porównaniu do Tipo, to lepsze wyposażenie za mniejsze pieniądze, do tego mniejszy silki TSI jest bardziej dynamiczny od T-Jeta w Tipo, a spalanie przy normalnej jeździe przy ponad 50% przelotówkach z ostatnich 4000 km mam 5,6.

No ale tu dużo zależy też od tego, czy po leasingu będziesz chciał sobie to auto zostawić na dłużej, bo jak tak, to może brać jakiś wolnossący albo takiego T-Jeta, który ma szanse być dość trwały, a jak nie planujesz nim jeździć dłużej niż 3-4 lata, to brać coś co ma najmniejszy spadek wartości i dobre warunki leasingowe, czyli np. grupa VW, Toyota, bo przełoży się to na niższe raty leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo odliczysz mniej podatków. 
Niby tak, ale różnica będzie głównie na wykupie jak nie wciagniesz w środki trwale.
Z drugiej strony czasem moze sie bardziej opłacać duza wpłata początkowa. Tutaj nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Niby tak, ale różnica będzie głównie na wykupie jak nie wciagniesz w środki trwale.
 

 

O tym piszę. :ok:

 

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

Z drugiej strony czasem moze sie bardziej opłacać duza wpłata początkowa. Tutaj nie ma jednego rozwiązania dla wszystkich.

 

Początkowa jest bez większej różnicy podatkowo - tyle,  że trzeba wywalić spora kasę od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Początkowa jest bez większej różnicy podatkowo - tyle,  że trzeba wywalić spora kasę od razu. 
Moze mieć różnicę, jak ktoś nie chce wpaść w 2 próg np ;)
Ewentualnie zamierza zamknąć działalność za jakiś czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 2.03.2018 o 10:12, Ryb napisał:

 

Ja ubezpieczałem jedno auto poza leasingiem i wychodziło ponad 1000zł różnicy. Ale teraz mam lepszy numer - biorę wycenę innego ubezpieczyciela i pokazuję tym z leasingu, grożąc że sobie pójdę precz. Po takiej akcji cena ubezpieczenia w leasingu spada.

;]

No to rozjaśnij mi proszę swój podpis: "Jeśli umiesz coś robić - nie rób tego za darmo"

Ktoś Ci przygotowuje ofertę, którą wykorzystujesz jako 'zbijak' w celu zaoszczędzenia kilku złotych. Ktoś popracuje, za to Ty jesteś 'gość' bo zaoszczędziłeś na ubezpieczeniu... Sorry. Jeśli umiesz coś robić - uważaj na cwaniaków, bo Cię pokonają doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, alek_lc napisał:

No to rozjaśnij mi proszę swój podpis: "Jeśli umiesz coś robić - nie rób tego za darmo"

Ktoś Ci przygotowuje ofertę, którą wykorzystujesz jako 'zbijak' w celu zaoszczędzenia kilku złotych. Ktoś popracuje, za to Ty jesteś 'gość' bo zaoszczędziłeś na ubezpieczeniu... Sorry. Jeśli umiesz coś robić - uważaj na cwaniaków, bo Cię pokonają doświadczeniem.

 

Z choinki się urwałeś? Porównywanie ofert to przejaw zdrowej konkurencji na rynku. Czym innym są wg Ciebie np. przetargi?

Nic przecież nie stoi na przeszkodzie żeby dali cenę, z którą leasingodawca nie da rady konkurować. Wtedy może rzeczywiście pójdę precz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie zrozumieliśmy się.
Leasing przysyła ofertę - koszt ubezpieczenia 2.500 zł (produkt X)
Przychodzisz do agenta/brokera i pytasz: za ile Pan sprzeda mi ubezpieczenie?
W odpowiedzi słyszysz: 1.800 zł No to powinienneś być zadowolony, bo miałeś wydać 2.500 zł, ale możesz kupić za 1.800 zł + zapłacić 300 zł za 'ubezpieczenie obce' (ciekawe, że nikt nie protestuje za tę opłatę). I w konsekwencji masz porównanie ofert / przetarg.

Ale Ty chcesz być 'cwańszy' - biegniesz do leasingu. Nie mówisz - jesteście ....., bo chcieliście mi (dobremu klientowi, który wziął u Was leasing i daje zarobić) wcisnąć zbyt drogie ubezpieczenie. Ty mówisz: Mam za 1.800 zł, ponieważ da się to za tyle kupić. Więc leasing, 'uprzejmie' przygotowuje taką samą ofertę.

Więc mi nie pisz 'z choinki się urwałeś'.

Leasingodawca próbuje orżnąć Cię na ubezpieczeniu, a Ty czyimiś rękoma udowadniasz to, po czym mówisz: nic się nie stało...

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.