Skocz do zawartości

Corsa D 1.4 - podniesienie mocy


benypb

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Mam takie pytanie czy może ktoś z Was podnosił moc w corsie D z silnikiem 1.4 poprzez "chip tuning" (wgranie zmodyfikowanej mapy) czy jak to się zwie :-)

Auto mojej żonki, ale czasem zdarzy mi się kierować tym maleństwem i wkurza mnie te ślamazarne przyspieszanie (trzeba kręcić powyżej 3 tyś), w Astrze z 99 roku jak wciskam gaz to reakcja jest natychmiastowa i czuć że auto ciągnie, pomijam wielkość silnika, ale to raczej tu nie powinno mieć znaczenia.

Czy robota warta wydania tych 8 stówek czy olać i nie wsiadać do auta żony :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał:

Kręcić do wyższych obrotów, redukować biegi w razie potrzeby :ok:

Ten silnik zapewne zaczyna żyć od 3500 obr. ;]

 

Zgadza się zaczyna zyć od 3500 obrotów, ale qurde czy takie piłowanie silnika nie skraca jego żywota ?!

Przed zakupem auta żony naczytałem się trochę i szukałem tylko z silnikiem 1,4 unikając tych mniejszych i spodziewałem się że przyspieszanie od dołu będzie zadowalające :swinka:

Mamy teraz takie głupie czasy że jak słyszę jakie silniki małe wkładają do auta i te nieszczęsne turbiny to aż tęsknię za latami 90-tymi gdzie auta to były auta a nie w obecnych czasach plastikowe zabawki na 150 tyś km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, benypb napisał:

Zgadza się zaczyna zyć od 3500 obrotów, ale qurde czy takie piłowanie silnika nie skraca jego żywota ?!

 

Spokojnie - da radę, nawet wskazane, by od czasu do czasu go pokręcić wyżej i przedmuchać cylindry i wydech :ok:

Te silniki są zmulone z dołu, by oszczędzać paliwo, a zaczynają żyć na wyższych obrotach ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.