Skocz do zawartości

Dom szkieletowy, Kanadyjczyk. ktoś coś?


aditola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymiezam się z żoną do rozpoczęcia na jesień lub wiosny 2019r budowy. Bardzo chętnie poznam opinie o domkach szkieletowych. Mogą być tu lub na priv, interesuje mnie zdanie osób mających coś na ten temat faktycznego do powiedzenia ;-) widziałem po forum, że chyba kilka osób w czymś takim mieszka więc proszę o kontakt.

 

Dzięki

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, aditola napisał:

Witam.

Przymiezam się z żoną do rozpoczęcia na jesień lub wiosny 2019r budowy. Bardzo chętnie poznam opinie o domkach szkieletowych. Mogą być tu lub na priv, interesuje mnie zdanie osób mających coś na ten temat faktycznego do powiedzenia ;-) widziałem po forum, że chyba kilka osób w czymś takim mieszka więc proszę o kontakt.

 

Dzięki

Adrian

 

Swego czasu byłem mocno nakręcony na budowanie domu szkieletowego. Po sumarycznym podliczeniu budowy domu zysk jest niewielki a ewentualna odsprzedaż jeszcze trudniejsza. Czas budowy domu również jest podobny zakładając, że dzisiaj idziesz do fabryki, która takie domy buduje, zamówisz go i uzgodnisz termin. Też Ci każą czekać kilka miesięcy na jego wyprodukowanie, choć faktycznie samo złożenie będzie szybkie. Biorąc pod uwagę, że murowany dom można postawić z przeprowadzeniem się w mniej niż w pół roku to w ujęciu totalnym gra nie jest warta świeczki. No i chyba mimo wszystko technologia tradycyjna tak mocno poszła do przodu, że żeby coś spieprzyć w budowie klasycznej to trzeba się mocno starać a w szkieletowej byle kombinacja na drewnie może przynieść gorsze skutki w późniejszym okresie.

Co do samego utrzymywania ciepła w domu to Kanadyjczyka szybciej ogrzejesz, ale też szybciej się ochłodzi. Murowany jak złapie ciepło to dłużej je kumuluje w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Budowałem dom szkieletowy z jednej z podkarpackich firm. Jest to szkielet stalowy. Mieszkam 5 rok i nie mam zastrzeżeń - dom jest bardzo ciepły, łatwy w modernizacji, szybki w budowie, dużo można zrobić samemu co pozwala na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Drugi raz budowałbym tą samą technologią. Dom ogrzewany pompą ciepła PW (brak gazu w okolicy) a także rekreacyjnie kominkiem z PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o jakość życia/mieszkania, czy coś się z tym dzieje po paru latach, czy koszty ogrzewania i ogólnego utrzymania są relatywnie akceptowalne? Mieszkałem rok czasu w Norwegii a tam bardzo dużo się tego stawia i dla mnie to jest bardzo fajna technologia i wygoda.

Na razie jesteśmy z żoną zainteresowani  firmą ibudhaus ze Śląska. Byliśmy w kilku ich domach pokazowych oraz na etapie budowy i jesteśmy po rozmowach z małżeństwem, które mieszka kilka lat w takim domu.

Chcemy nieduży domek ok 90-100m2, parterowy jeśli wejdzie lub piętrowy. Gaz jest w działce, więc raczej ogrzewanie gazowe, pięć jednofunkcyjny z zasobnikiem, tak? Bez zbędnych wydumek bo nie mamy na to worka pieniędzy.

Od razu uprzedzając standardy AK z innych wątków o budowaniu: ma to być nieduży dom i nie namowie się na 150m2 bo mnie nie stać a poza tym niepotrzebne nam tyle. Bez garażu bo kasa pójdzie w coś innego. Raczej bez kominka i bez rekuperacji ale nad tym jeszcze myślę, czy by sobie zostawić otwartej furtki na przyszłość.

Na dole podlogowka, u góry grzejniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aditola napisał:

 

Chcemy nieduży domek ok 90-100m2, parterowy jeśli wejdzie lub piętrowy.

 

Ile takie coś będzie kosztowało pod klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Ile takie coś będzie kosztowało pod klucz?

Stan surowy zamknięty czyli dach, ocieplenie, elewacja, okna, drzwi, fundament 150-160tys zł. Po czymś takim ktoś mi robi ogrzewanie, ja robię elektrykę, teść kładzie wod-kan. Później chyba wylewka na parterze, regipsy teść, płytki teść, malowanie też. Liczę, że 3000zl za m2 powinno wystarczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, aditola napisał:

Stan surowy zamknięty czyli dach, ocieplenie, elewacja, okna, drzwi, fundament 150-160tys zł. Po czymś takim ktoś mi robi ogrzewanie, ja robię elektrykę, teść kładzie wod-kan. Później chyba wylewka na parterze, regipsy teść, płytki teść, malowanie też. Liczę, że 3000zl za m2 powinno wystarczyć?

Drogo!

IMO za 300 000 zł w technologii tradycyjnej można mieć trochę większy dom, albo tańszy tej wielkości.

Ale kto co lubi. Jak ktoś chce dom z drewna, to też może mieć swój urok i klimat :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że nie chcemy pustaków, betonów, murarki, tynków itd... chcemy coś innego, coś lekkiego a nie to co wszyscy ;-)

Kwota 300tys zł to ja mam na wszystko, łącznie z wykończeniem i umeblowaniem :-P mam jednak nadzieję że odrobinka zostanie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, aditola napisał:

Powiedzmy, że nie chcemy pustaków, betonów, murarki, tynków itd... chcemy coś innego, coś lekkiego a nie to co wszyscy ;-)

Kwota 300tys zł to ja mam na wszystko, łącznie z wykończeniem i umeblowaniem :-P mam jednak nadzieję że odrobinka zostanie ;-)

Rozumiem to :ok:

Ja zmieściłem się w 300 kzł w technologii tradycyjnej dla całkowitej około 140 m2, chyba nawet z meblami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, aditola napisał:

Powiedzmy, że nie chcemy pustaków, betonów, murarki, tynków itd... chcemy coś innego, coś lekkiego a nie to co wszyscy ;-)

Kwota 300tys zł to ja mam na wszystko, łącznie z wykończeniem i umeblowaniem :-P mam jednak nadzieję że odrobinka zostanie ;-)

Parę lat temu właśnie tu, na AK ktoś fajnie napisał, że w murowanym po pożarze czy zalaniu jednak coś można odbudowywać, w przeciwieństwie do innych technologii. Biorąc pod uwagę różnice w kosztach to jest to bardzo mocny argument za budową klasyczną

A nadzieja na to, że budowa będzie tańsza niż się zakłada to chyba wszechobecny standard. I podobno tak nawet się udaje, tylko akurat nie tym co budują dla siebie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 16:16, aditola napisał:

Generalnie chodzi mi o jakość życia/mieszkania, czy coś się z tym dzieje po paru latach, czy koszty ogrzewania i ogólnego utrzymania są relatywnie akceptowalne? Mieszkałem rok czasu w Norwegii a tam bardzo dużo się tego stawia i dla mnie to jest bardzo fajna technologia i wygoda.

Na razie jesteśmy z żoną zainteresowani  firmą ibudhaus ze Śląska. Byliśmy w kilku ich domach pokazowych oraz na etapie budowy i jesteśmy po rozmowach z małżeństwem, które mieszka kilka lat w takim domu.

Chcemy nieduży domek ok 90-100m2, parterowy jeśli wejdzie lub piętrowy. Gaz jest w działce, więc raczej ogrzewanie gazowe, pięć jednofunkcyjny z zasobnikiem, tak? Bez zbędnych wydumek bo nie mamy na to worka pieniędzy.

Od razu uprzedzając standardy AK z innych wątków o budowaniu: ma to być nieduży dom i nie namowie się na 150m2 bo mnie nie stać a poza tym niepotrzebne nam tyle. Bez garażu bo kasa pójdzie w coś innego. Raczej bez kominka i bez rekuperacji ale nad tym jeszcze myślę, czy by sobie zostawić otwartej furtki na przyszłość.

Na dole podlogowka, u góry grzejniki.

 

U mnie jest 120m2 parterowka bez garazu, bez kominka.

Ocieplenie: standard 15cm wełny w scianie 0,39 i 5cm welny elewacyjnej 0,35.

Ogrzewanie: niestety brak gazu więc ekogroszek, spalanie roczne czyli ogrzewanie i CWU 2,5-3,0 tony (temp w domu 23C)

Jedyną rzeczą którą polecam a która w założeniach wykluczyłeś jest rekuperacja.

Domy drewniane są wrażliwe na wilgoć a rekuperacja znacząco ogranicza i normuje wilgotność powietrza wewnątrz domu.

Druga sprawa, że cały czas masz świeże powietrze - komfort mieszkania/spania nieporównywalnie wyższy niż przy grawitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.