Skocz do zawartości

Działanie fabrycznej instalacji LPG


krzychu5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem Fiata Tipo z fabryczną instalacją gazową. W instrukcji obsługi znalazłem taki zapis:

 

"W przypadku ograniczonego poziomu LPG w zbiorniku lub żądania lepszych osiągów (np. podczas wyprzedzania, w sytuacji, w której samochód jest całkowicie obciążony, podczas przekraczania dużych wzniesień), system może przełączyć działanie automatycznie na tryb zasilania benzyną, w celu zapewnienia zwiększenia żądanej mocy silnika;"

 

Jeden z dilerów poinformował mnie, że automatyczne przełączenie na benzynę odbywa się po przekroczeniu 4000 obr/min.

 

Czy użytkownicy Tipo z fabrycznym "gazem" mogą to potwierdzić? Czy takie przełączanie jest częste i uciążliwe podczas jazdy? Czy automatyczne przełączenie na benzynę jest sygnalizowane kierowcy (jakaś kontrolka, komunikat)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Grande 1.4/95KM z instalacją BRC, jeśli jest niski poziom LPG i depnę, to natychmiast przełącza się na benzynę. Nawet nie szarpnie, tylko na sterowniku zaświeci się czerwona dioda i sygnalizuje to dźwiękiem. Czasem po takim przełączeniu, jak wróćę na gaz, spokojnie można zrobić jeszcze 20-40km. Podczas jazdy z dużymi prędkościami obrotowymi przy nie pustym zbiorniku nie przełącza się na benzynę. A ten silnik ma max moment obrotowy przy 4500rpm, więc 5000-6000rpm nie jest niczym dziwnym jeśli chce się jechać dynamicznie. T-jet ma maksymalny moment sporo niżej, moc maksymalna też występuje dla niższych prędkości obrotowych, więc ponad 4000rpm jeździ się z pewnością rzadziej i nie obawiałbym się tego, że w praktyce samochód będzie spalał kilka dodatkowych litrów benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekiedy mignie kontrolka ale czesciej slychac zawor w butli. Szczególnie to ma miejsce przy wdepnieciu w deche przy niskich obrotach silnika i dluzszym przyspieszaniu. Czy dzieje sie to automatycznie tego nie wiem bo nie zawsze zawor w butli slychac. Nie ma żadnego szarpniecia i gdyby nie pstrykniecie zaworu nie zwroccilbym na to uwagi w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rallyrulez napisał:

Niekiedy mignie kontrolka ale czesciej slychac zawor w butli. Szczególnie to ma miejsce przy wdepnieciu w deche przy niskich obrotach silnika i dluzszym przyspieszaniu. Czy dzieje sie to automatycznie tego nie wiem bo nie zawsze zawor w butli slychac. Nie ma żadnego szarpniecia i gdyby nie pstrykniecie zaworu nie zwroccilbym na to uwagi w ogole.

Czy z tego wynika, że silnik pracuje na benzynie przy obrotach niższych niż 4000? Mam nadzieję, że w czasie jazdy paliwo nie jest co chwilę zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.03.2018 o 21:39, krzychu5 napisał:

Czy z tego wynika, że silnik pracuje na benzynie przy obrotach niższych niż 4000? Mam nadzieję, że w czasie jazdy paliwo nie jest co chwilę zmieniane.

Tego nie wiem bo nie zwrocilem na to uwagi. dzalo sie to tylko zauwazyc przy ostrym przyspieszaniu na autostradzie najczęściej  z redukcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za post pod postem ale pytanie jest inne. 

 

Czy ktos serwisowal fabryczne Landi Renzo w 1.4 t-jet poza ASO?? 

 

przelacza mi sie czasto na benzyne diagnoza - regulator cisnienia paliwa w kolektorze LPG i jakis czujnik temperatury. 

 

ale diagnoza powstala po podpieciu auta do kompa przez Mopar no i wolalbym opinie gazownika a nie pracownika ASO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzień dobry,

 

Sorry za odgrzebywanie tematu ale mam pytanie czy udało Ci się  rallyrulez   znaleźć jakiegoś gazownika który byłby w stanie serwisować tą fabryczną instalkę? mam akurat taki problem że zaczynają mi padać wtryskiwacze (108 kk przebiegu) i... okazuje się, że oczywiście Landi robi wtryskiwacze, można je kupić, można je wymienić ale... komputer fiatowski ich nie przyjmuje (tak mi w aso powiedzieli). Czyli jedyne co mogę zrobić (wg. aso) to kupić całą listwę wtryskową od fiata za... (uwaga) 2700 PLN !!! to są totalne kpiny :/  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Jeszcze nie widziałem na żywo fabrycznych instalacji LPG. To znaczy takich co z fabryki producenta pojazdu wyjechały.
Co nie znaczy że nie ma takich pojazdów. Natomiast sporo jest dokładek o dealerów  robiących klientów  w bambuko..


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 14:36, test123 napisał:

Dzień dobry,

 

Sorry za odgrzebywanie tematu ale mam pytanie czy udało Ci się  rallyrulez   znaleźć jakiegoś gazownika który byłby w stanie serwisować tą fabryczną instalkę? mam akurat taki problem że zaczynają mi padać wtryskiwacze (108 kk przebiegu) i... okazuje się, że oczywiście Landi robi wtryskiwacze, można je kupić, można je wymienić ale... komputer fiatowski ich nie przyjmuje (tak mi w aso powiedzieli). Czyli jedyne co mogę zrobić (wg. aso) to kupić całą listwę wtryskową od fiata za... (uwaga) 2700 PLN !!! to są totalne kpiny 😕

 

 

Eee. Na 500lpg z fabrycznym. Masz tylko otwory pod wtryskiwacze LPG które dokłada ASO. Więc jaka listwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 22:29, HARDTECHNO napisał:

Eee. Na 500lpg z fabrycznym. Masz tylko otwory pod wtryskiwacze LPG które dokłada ASO. Więc jaka listwa?

 

Listwa org LR Medy niebieskie, autor zapytania ponoć kupił używki z rozbitka z niewielkim przebiegiem wymienił i zapomniał o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...
W dniu 30.12.2020 o 14:36, test123 napisał:

Dzień dobry,

 

Sorry za odgrzebywanie tematu ale mam pytanie czy udało Ci się  rallyrulez   znaleźć jakiegoś gazownika który byłby w stanie serwisować tą fabryczną instalkę? mam akurat taki problem że zaczynają mi padać wtryskiwacze (108 kk przebiegu) i... okazuje się, że oczywiście Landi robi wtryskiwacze, można je kupić, można je wymienić ale... komputer fiatowski ich nie przyjmuje (tak mi w aso powiedzieli). Czyli jedyne co mogę zrobić (wg. aso) to kupić całą listwę wtryskową od fiata za... (uwaga) 2700 PLN !!! to są totalne kpiny 😕

 

 

 Teraz ja odgrzeje kotleta. Wtrsyki Landi do Fiata mają inne wtyki ale to nie problem. Kupilem na allegro wtyczki Bosha i przelutowałem. Wszystko lata bez problemu na zwykłych Medach. Nie znalazłem serwisu, który ogarnia ta instalacje, Landi Renzo też nie chce bo tylko listwa i reduktor jest "ich" a reszta to Metatron. ASO to kpina bo jak pojechałem z lejącymi wtryskami na diagnoze to powiedzieli, że nie ma błędów więc jest ok i sugerowali wymianę elektrozaworu 😂

Jedyne wyjście to multiecuscan i trochę wolnego czasu i chęci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 22:00, Michal___ napisał:

 Teraz ja odgrzeje kotleta. Wtrsyki Landi do Fiata mają inne wtyki ale to nie problem. Kupilem na allegro wtyczki Bosha i przelutowałem. Wszystko lata bez problemu na zwykłych Medach. Nie znalazłem serwisu, który ogarnia ta instalacje, Landi Renzo też nie chce bo tylko listwa i reduktor jest "ich" a reszta to Metatron. ASO to kpina bo jak pojechałem z lejącymi wtryskami na diagnoze to powiedzieli, że nie ma błędów więc jest ok i sugerowali wymianę elektrozaworu 😂

Jedyne wyjście to multiecuscan i trochę wolnego czasu i chęci... 

Ja wymieniałem wtryski LPG przy przebiegu około 60 tys. km. W warsztacie zamówili takie, które mają fiatowskie wtyczki. Po wymianie na komputerze sprawdzili tylko czy korekty są w normie. Nic więcej nie robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, krzychu5 napisał:

Ja wymieniałem wtryski LPG przy przebiegu około 60 tys. km. W warsztacie zamówili takie, które mają fiatowskie wtyczki. Po wymianie na komputerze sprawdzili tylko czy korekty są w normie. Nic więcej nie robili.

 

Bo za bardzo nie ma tam co regulować, poza ciśnieniem na reduktorze. Tipo 1.4tjet z fabryczną instalacją LR ma dużo większy rozjazd korekt dopuszczalnych i itp, gdzie przy wersji bez fabrycznej instalacji lpg już zaczynają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Krzychu5 
A jesteś w stanie podać mi info w jakim to serwisie CI zamówili te wtryski? Bo mi też "niby" Fiatowskie zamawiali w ASO i się okazało że nie pasują 😕 (ale nie powiedzieli mi co konkretnie nie pasuje :) ) 

Ewentualnie czy ktoś by się podjął przelutowania, czy zrobienia tego tak jak to powinno działać ?   (ja bym sobie wtedy nawet na "zapas" zamówił wtedy 2 komplety tych wtrysków 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 17:40, czubaka napisał:

Krzychu5 
A jesteś w stanie podać mi info w jakim to serwisie CI zamówili te wtryski? Bo mi też "niby" Fiatowskie zamawiali w ASO i się okazało że nie pasują 😕 (ale nie powiedzieli mi co konkretnie nie pasuje :) ) 

Ewentualnie czy ktoś by się podjął przelutowania, czy zrobienia tego tak jak to powinno działać ?   (ja bym sobie wtedy nawet na "zapas" zamówił wtedy 2 komplety tych wtrysków 😄

KKL AutoGaz w Katowicach na Hallera 20c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Te niebieskie medy są w wersjach z dwiema złączami, zwykle i z dopiskiem Fiat. Te do fiata są ok 10zl droższe. Możesz je kupić w firmie enerma. Same wtryski lub ci pan skompletuje cała listwę z czujnikiem i wtryskami z fiatowym zlaczkami. 
 

i pamietaj, ze czujnik w tej listwie jest 5,5 bara. Nigdzie nie ma o tym info a przekonasz się dopiero jak wykręcisz oryginalny. Jest na nim nadruk z ta informacja ale jest ona naniesiona od dołu i praktycznie nie do zobaczenia jak siedzi w aucie w listwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.