Skocz do zawartości

WG a dwie mapy


kuki000

Rekomendowane odpowiedzi

Odbudowuje żółtego sportinga, który dostał strzał w tył i przy okazji pozmieniam nieco też z przodu.

Mam K03 z z vw+EBC, nie chcę walczyć o każdego konia, robię mapy w DET 3 na dwa ciśnienia doładowania.

Załóżmy, że jedna mapa jest na 1bar i teraz ile najmniej mogę dać na drugą, chcę żeby jedna była wersja ekonomiczna a druga taka zabawowa bardziej.

Chodzi mi głównie o to jak ustawić WG na turbawce, tzn czy jak zrobię WG np. na 0,2bara, to czy czasem chcąc nadmuchać 1bara to WG samo od ciśnienia spalin nie otworzy się  wcześniej (wiadomo EBC nie puści ciśnienia do otwarcia)

Czy da się w ogóle ustawić ciśnienia np. 0,2 i 1bar czy np tylko 0,6 i 1bar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wewnętrzny WG zawsze się trochę otwiera od ciśnienia spalin, dlatego stosuje się zewnętrzne w "profi" aplikacjach. A przy tak miękkiej sprężynie, żeby było 0.2 bara to już na pewno, właśnie dlatego standardowe sprężyny są dość twarde i dają otwarcia rzędu 0.6-0.8. Nawet totalnie soft setupy fabryczne mają co najmniej 0.3-0.4 ciśnienia otwarcia (t-jet 120 np.). 

 

0.2 bara to nie jest żadne ciśnienie, nie baw się w takie głupoty, zrób porządną mapę do minimalnego jakie WG ma i drugą na ten 1 bar. Żeby tak mocno ograniczać doładowanie jak 0.2 bara to jedyna metoda to elektroniczna przepustnica i ograniczenia obciążenia przez jej ograniczone otwieranie. Jak chcesz ekonomicznie to albo zdemontuj turbo, albo podłóż klocek pod pedał gazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, tak przeczuwałem że marna opcja żeby to zadziałało, więc zrobię jak mówisz. Jeszcze kojarzę, że zaczęli robić elektryczne aktuatory wastegate do turbo, ale nie będę się w to bawił, bo auto muszę w miarę szybko uruchomić. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.