Skocz do zawartości

Odbiór nowego auta


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3/11/2018 o 23:05, AstraC napisał:

Przyjezdza samochód z brakiem w wyposażeniu, bez czego nie chcesz samochodu, co robisz?

 

W trakcie odbioru przecież podpisujesz protokół odbioru. Sprawdzasz wyposażenie i całą resztę, jeżeli coś jest nie tak, to nie podpisujesz i dealer ma problem. Decyzję o zarejestrowaniu da się cofnąć, niezgodność towaru z umową i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jahooo napisał:

A wiec auto jednak zobaczyłem jak przyjechałem po papiery. obejrzałem tylko czy wyposażenie zgodnebo było brudne i oklejone. Dziś odebrałem nowe, miernikiem sprawdziłem było ok A i tak na chacie znalazłem kilka odprysków na masce nie wiem czy były już w salonie. Aha i coś mi ciemno w bagazniku było. I chyba ktoś sobie pożyczył lampke. Jutro zadzwonie do salonu mam nadzieje ze oddadzą

jpg.jpg

 

Która to marka tak się popisała? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 9.03.2018 o 11:05, OZI napisał:

 

 

Zasadnicza różnica u mnie. Nigdy nie płace dopóki auto nie stoi gotowe do wyjazdu.

 

Czyli papiery podpisane ze auto jest moje o 11:23am - tak każda minuta ważna bo ewentualne kary za V, czerwone światła, toll etc do 11:22am są płacone przez dealer-a.

 

 

Wtedy idę do faceta/kobiety która się zajmuje finansami i finalizujemy.

 

Czyli.

 

1. Idę wybieram auto.

 

 

2. Podpisuje Contact - vin, kolor, wyposażenie, datę dostawy, kary jakie dealer mi zapłaci za nie dotrzymanie terminu umowy np free auto dopóki nie przyjdzie i $500 dla mnie etc.

 

 

3.podpisujesz formy do stsnowego departamentu transportu ze autoryzujesz dealera ze może cię reprezentować.

 

4.Zostawiasz depozyt - zwyczajowo zostawia się $500-$1k, ja zostawiam zawsze $3k bo tyle maja limit na Amex dziennie (dealer nie chce płacić Amex).

 

Kończymy na dzień.

 

Masz w zależności od stanu do 24/48 chyba teraz 72h na zmianę zdania - gdzie możesz powiedzieć - sorry dealer mam cię gdzieś nie chce jednak twojego auta.

 

Tzw czas na ochłonięcie (cooling off period). Wtedy depozyt zostaje ci zwrócony. Contract jest anulowany bez konsekwencji.

 

U mnie w stanie jest to 24h. Po tym czasie jeśli zmienisz zdanie to zwyczajowo musisz dealerowi dać 5% wartości auta....

 

Następny dzień powiedzmy albo dwa albo trzy ... zależy.

 

5.Auto przychodzi. Oglądasz jak ci się chce, mnie się nie chce.

 

6.Auto jest zarejestrowane, ubezpieczone, zatankowane.

 

7.Podpisujesz papiery.

 

8.Dajesz dealerowi $$$

 

9.Odjeżdżasz....

 

10. Dostajesz badanie od Toyota - jaki był dealer.

 

11. Dostajesz telefon od dealera - zazwyczaj 3 dni później - czy jesteś zadowolony....

 

The end. Wypluj i wypłukać po 3 latach i 100k km. Następny klient! Next...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

A teraz realia w PL

aktualnie przerabiam

1 idziemy do dealera

2 pokazuje co ma na stanie w wybranym segmencie cenowym - oglądamy auta na papierze (nie wszystko co ma na stoku jest u niego)

3 wybieramy

4 dogadujemy cenę + uzgadniam cene za "starego złomka"(pierwszy dzień) 

5 wpłacamy  zaliczkę (to że stary "złomek" będzie im sprzedany nie neguje tego że musi byc zaliczka) drugi dzień

6 akceptacja leasingu - trzeci dzień

7 rejestrowanie przez dealera auta po tygodniu 

8 odbiór 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.03.2018 o 07:09, Raku napisał:

Raz właściciel się wściekł bo Rav-ka się przytarła jawi zjeżdżają z lawety, jak na złość widzieli to przyszli właściciele, którzy akurat odwiedzili salon.

Tak by się pi cichu pomalowało i po kłopocie, a ci widzieli i odmówili odebrania auta po szkodzie.

 

Po co ludzie odwiedzają salon, kiedy jeszcze ich auto nie jest gotowe do odbioru? Czuję tu jakiś podstęp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2018 o 08:37, komor napisał:

Czasem mam wrażenie że jednak prościej jest kupić używane auto niż z salonu ;l

Używane są koszmarnie drogie. Dodając do tego ryzyko "ukrytych wad" - w ogóle się nie opłaca kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane są koszmarnie drogie. Dodając do tego ryzyko "ukrytych wad" - w ogóle się nie opłaca kupować.
Opłaca tylko premium starsze niż 10 lat. Na małe przebiegi oczywiście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Po co ludzie odwiedzają salon, kiedy jeszcze ich auto nie jest gotowe do odbioru? Czuję tu jakiś podstęp...
Przyjechali zapytać, czy już jest, bo to jakoś tak termin miał wtedy być.

Wysłane z mojego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Raku napisał:

Przyjechali zapytać, czy już jest, bo to jakoś tak termin miał wtedy być.

Wysłane z mojego telefonu
 

było powiedzieć, że to innego klienta :hehe:, tylko tak samo wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raku napisał:

Przyjechali zapytać, czy już jest, bo to jakoś tak termin miał wtedy być.

Wysłane z mojego telefonu
 

 

To nie mają telefonu? Dalej coś tu nie gra.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nie mają telefonu? Dalej coś tu nie gra.

Starsi ludzie i telefon. Ale się czepiasz. Przyjeżdżali obok i wpadli zapytać się.

Mam ci telefon jeszcze do nich załatwić ?

 

 

Dzwonieś kiedyś do ASO, lub dilera ? Ja nie wiem, zapytam kolegi, proszę zadzwonić za 15 minut, nie ma kierownika.

Starsi ludzie czasami wolą podjechać niż wisieć 30 minut na telefonie.

 

 

Wysłane z mojego telefonu

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ryb napisał:

 

Po co ludzie odwiedzają salon, kiedy jeszcze ich auto nie jest gotowe do odbioru? Czuję tu jakiś podstęp...

Zrobić zdjęcia w foli, żeby wstawić na forum :phi::hehe:;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Ryb napisał:

 

To nie mają telefonu? Dalej coś tu nie gra.

;)

Żeby wytargować rabat, uzgadniając z kierowcą lohry przytarcie/spadnięcie auta... Jakie pytania, taka odpowiedź. Kolega widzę się nudzi :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Raku napisał:

Starsi ludzie i telefon. Ale się czepiasz. Przyjeżdżali obok i wpadli zapytać się.

Mam ci telefon jeszcze do nich załatwić ?

 

Strasznie dużo tych zbiegów okoliczności...

;]

 

7 godzin temu, Raku napisał:

Dzwonieś kiedyś do ASO, lub dilera ? Ja nie wiem, zapytam kolegi, proszę zadzwonić za 15 minut, nie ma kierownika.

Starsi ludzie czasami wolą podjechać niż wisieć 30 minut na telefonie.

 

Dzwoniłem. Wiele razy. Zawsze odbierają, wszystko można załatwić, jak nie wiedzą to oddzwaniają.

No, ale to jest ASO Mitsubishi...

:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krowka napisał:

Żeby wytargować rabat, uzgadniając z kierowcą lohry przytarcie/spadnięcie auta... Jakie pytania, taka odpowiedź. Kolega widzę się nudzi :phi:

 

No, mam wrażenie że trafiłem na urban legend.

8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2018 o 21:03, bielaPL napisał:
Dnia 23.03.2018 o 11:30, Polarny napisał:
Używane są koszmarnie drogie. Dodając do tego ryzyko "ukrytych wad" - w ogóle się nie opłaca kupować.

Opłaca tylko premium starsze niż 10 lat. Na małe przebiegi oczywiście

Kolega kupił. W sumie kosztował go tyle, ile kilkuletni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.