Skocz do zawartości
bolekatepl

Poliuretan wahaczy tył 2 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeczytałem archiwum ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania tzn

Oryginalne tuleje maja na zewnątrz metalową tuleje później gume i tuleje przez która przechodzi śruba a na aukcjach z poluretanami jest tylko srodkowa tuleja a nie ma tej na zewnatrz ? Czy to oznacza że trzeba ja wcisnac bezposrednio w wahacz czy zostawic tą zewnętrzna tuleje z oryginalnej tuleji ?

Czy ktos próbował kiedys wyjąc poliuretany po jakims czasie z wahacza i np zamonowac w innym bo stary zardzewiał skrzywił sie itp. Jest to realne czy raczej nie ma szna tak jak przy oryginalnych tulejach 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poli idzie prosto w wahacz i bez większego problemu możesz przełożyć do innego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Potwierdzam, można je wyjąć i zastosować w drugim. Pytałem się nawet producenta. Poli nie potrzebują tej zew. Tulejki. 

Ps. Warto zrobić kalamitki bo mimo mega nasmarowania po 2 latach zaczęły piszczeć w suche dni

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok Dzieki o piszczeniu słyszałem i czytałem 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wymieniłem dopiero dziś tuleje wahaczy tył i mam pytanie

Czy tuleje powinny wejść luźno ?  Tzn wcisnąłem je ręką bez wiekszego wysiłku w wahacz jedynie ta metalowa tulejke musiałem lekko młotkiem potraktowac  bo ciasno było. Boje sie że cos za lużno te tulejki weszły a kupiłem oryginał stronflexa. Jak wam to poszło ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To mnie uspokoiłeś bo myslałem że cos nie tak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do poliuretanow nie utopionych w metalowym pierscieniu nie musisz uzywac prasy. Wygimnastykowane rece dadza rade

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No własnie  wcisnąłem je reka bez wiekszego wysiłku .  Nie widziałem żeby strongflex miał  poliuretany  z metalową tuleją .... zreszta nie widziałem wogóle takich na alldrogo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta