Skocz do zawartości

brama garażowa + fotokomórki


exor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym puścić kable od fotokomórek w bramie garażowe do napędu. O ile przy fotokomórkach to wiem, że można natynkowe lub normanie puszkowo zrobić to nie wiem jak zakończyc kable po drugiej stronie, przy napędzie. Zapewne jakieś gniazdko by się przydało? Czy ze ściany na chama wystawić kable i podłączyć do napędu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, exor napisał:

Chciałbym puścić kable od fotokomórek w bramie garażowe do napędu. O ile przy fotokomórkach to wiem, że można natynkowe lub normanie puszkowo zrobić to nie wiem jak zakończyc kable po drugiej stronie, przy napędzie. Zapewne jakieś gniazdko by się przydało? Czy ze ściany na chama wystawić kable i podłączyć do napędu?

 

 

ZTCP instalacje alarmowe, domofonowe, bramowe [fotokomórki] puszczane są kabelkami 0,5 mm2 [ 4,6,8 x 0,5mm2]

W napędzie też powinna być listwa zaciskowa jak w centralce alarmowej, gdzie podłącza się bezpośrednio okablowanie fotokomórek.

 

U mnie wisiały kabelki z sufitu, potem poszły w peszel.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźne końce zwisające z sufitu. Musisz na podstawie długości szyny napędu określić ich położenie (+ zapas ). Przewody potrzebujesz do jednej 2x05mm, do drugiej 4x0,5mm, daj z zapasem 6x0,5mm alarmowy. Przy okazji pamiętaj o puszce i przewodach do sterowania bramą, żeby nie szukać pilota za każdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2018 o 07:54, Bullitt napisał:

Luźne końce zwisające z sufitu. Musisz na podstawie długości szyny napędu określić ich położenie (+ zapas ). Przewody potrzebujesz do jednej 2x05mm, do drugiej 4x0,5mm, daj z zapasem 6x0,5mm alarmowy. Przy okazji pamiętaj o puszce i przewodach do sterowania bramą, żeby nie szukać pilota za każdym razem.

 

To znaczy ja już mam bramę zamontowaną i napęd także. Zatem wiem dokładnie gdzie będzie potrzebny. Mam skrętkę, więc ją wykorzystam.

puszce i przewodach do sterowania bramą

 

Czy chodzi Ci o przycisk "dzwonkowy", który umozliwi mi otwieranie bramy bez udziału pilota? Tak, też planuję taki kabel pociągnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób gniazdko, będzie estetycznie wyglądało. U mnie do napędu idzie sterowanie alarmem, przycisk, fotokomórki i zasilanie. Kupiłem gniazdko 230V + RJ45, dałem ramkę podwójną a przewody sterownicze zagniotłem w RJce. Od strony napędu kabel sieciowy jest w gniazdku, a RJka idzie do napędu (miałem jedynie problem z dziwną kostką w napędzie, coś jakby cieńsza RJ11). Pół wieczoru roboty, koszty małe. W razie remontu czy wymiany łatwo to rozłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.